Author Topic: Wieczny konkurs II  (Read 714147 times)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Wieczny konkurs II
« Reply #1035 on: 12 July 2010, 15:47:00 »
Dla Aposa i Yab'a było, ale ośmieliłem się odpowiedzieć

120-tonowe działo samobieżne "Bär", armata 305mm. Pochodzi z Niemiec.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Apos

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1036 on: 12 July 2010, 16:01:57 »
Quote
Haratacz :
Dla Aposa i Yab'a było, ale ośmieliłem się odpowiedzieć

120-tonowe działo samobieżne "Bär", armata 305mm. Pochodzi z Niemiec.


Nie traktujcie tego, że te zagadki są tylko dla nas :P Kaziu tylko żartuje sobie z naszych traktorków :)

ps. a ja miałem strzelać, że to jakiś francuski prototyp armaty samobieżnej

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1037 on: 13 July 2010, 00:17:55 »
Quote
Apos :

Nie traktujcie tego, że te zagadki są tylko dla nas :P Kaziu tylko żartuje sobie z naszych traktorków :)



Dokładnie.. Chłopcy siędzą "całymi dniami" na Teesie HS i tuningują swoje puszki dodając jakieś spojlery i znaczki nike na tylną szybę, tak więc żartobliwie napisałem, że zagadka skierowana była w ich stronę.

@haratacz, zgadza sie. Twoja kolej.

Apos

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1038 on: 13 July 2010, 00:41:56 »
Quote
kazmirzk :
Quote
Apos :

Nie traktujcie tego, że te zagadki są tylko dla nas :P Kaziu tylko żartuje sobie z naszych traktorków :)



Dokładnie.. Chłopcy siędzą "całymi dniami" na Teesie HS i tuningują swoje puszki dodając jakieś spojlery i znaczki nike na tylną szybę, tak więc żartobliwie napisałem, że zagadka skierowana była w ich stronę.

@haratacz, zgadza sie. Twoja kolej.


Dla sprostowania nie tylko na TS'ie Herbatników, ale fakt: nie ma to jak nowy filtr powietrza do Teciaka :)

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1039 on: 13 July 2010, 00:55:18 »
Słyszałem, że Yab woli jednak zmiany bardziej optyczne, poprawiajace aerodynamike, dlatego zainwestował w nowy spojler-

http://c.wrzuta.pl/wi4291/de8e1d1d00216c03478e77f5/0/52961

/koniec offtopu.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Wieczny konkurs II
« Reply #1040 on: 13 July 2010, 17:54:33 »


co to takiego jest?

po 24h dodam podpowiedź:)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1041 on: 14 July 2010, 00:54:35 »
Niemiecka bomba odłamkowa SD1 z zapalnikiem AZ A2?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Wieczny konkurs II
« Reply #1042 on: 14 July 2010, 12:17:03 »
tak, zadajesz:)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1043 on: 14 July 2010, 13:03:58 »
Zagadka może być dość trudna. Zdjęcie przedstawia uhonorowanie ów brodatego jegomościa medalem. No właśnie, jakim medalem, kim jest osoba wręczająca medal oraz kim jest ów brodacz? Pare podpowiedzi macie widocznych na zdjęciu jeśli się przypatrzycie.





Podpowiedź nr 1: Przyjrzyjcie się fladze widocznej za nimi, a także przedmiotowi, który wisi na piersi , a w zasadzie niżej, w okolicach brzucha brodatego pana (nie chodzi mi tu o medal ). No i teraz kto w tym kraju nosi tej wielkosci symbol zawieszony na łańcuchu na szyi. Sama broda też jest podpowiedzią, jeśli chodzi o to kim "z zawodu" jest ten człowiek.
 Zwróćcie też uwagę na to, że nie noszą mundurów. Mimo to pan wręczający medal jest dowódca pewnej jednostki (nieumundurowanej, gdyż są to p............)

Podpowiedz nr 2: Poniższe zdjęcie przedstawia ów medal.  Nadawano go od 2 lutego 1943 roku. na zdjęciu medal I oraz II klasy. Brodacza uhonorowano medalem II klasy.



Osoba wręczająca medal posiada natomiast w swoim dorobku ten oto powszechnie znany medal:


Apos

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1044 on: 16 July 2010, 04:10:52 »
Czy mowa tu o Otto Schmidt (brodacz) uhonorowanym medalem walki ojczyźnianej ("Medal Partyzantowi Wojny Ojczyźnianej") II klasy? Jegomość nie nosił munduru ponieważ był naukowcem, nie wojskowym. Nie wiem kim jest osoba wręczająca medal.

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1045 on: 16 July 2010, 10:43:33 »
Niestety ale nie. Medal się zgadza, natomiast ten brodacz to nie Schmidt. Przyjrzyj się uważnie jaki przedmiot ma zawieszony na łańcuchu na szyi.

Dziki_Koziol

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1046 on: 16 July 2010, 13:01:22 »
To jakiś bohaterski batiuszka hehe.

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1047 on: 16 July 2010, 13:21:33 »
To również się zgadza, aczkolwiek medal II klasy przyznawano nie za bohaterskie czyny a za aktywną pomoc partyzantom itp. teraz tylko nazwisko brodatego batiuszki, który medal dostał za zbieranie środków finansowych na rzecz partyzantów, oraz za bycie zwiadowcą guerillas'ów.

Nazwe medalu Apos juz podal, nazwisko dowódcy 5 brygady partyzantów, który ów medal wręcza Wam odpuszczę.

Żeby temat nie umarł: Wręczający medal na zdjęciu to dowódca 5. Leningradzkiej Brygady Partyzantów- Kamritskiy.. teraz już na bank znajdziecie ;)

Apos

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1048 on: 21 July 2010, 14:10:44 »
Teraz to już za proste :D

Osobą na zdjęciu jest ksiądz Porokhov.

reszta odpowiedzi na pytania została już podana w tym temacie.

kazmirzk

  • Guest
Wieczny konkurs II
« Reply #1049 on: 21 July 2010, 15:45:31 »
Teraz wystarczylo wpisac w google image ;) zadajesz