Author Topic: LAAGI  (Read 7577 times)

[JC]B!G M00N

  • Guest
LAAGI
« on: 24 September 2007, 15:26:48 »
"Od kliku tygodni zamiast modemu Neostrady używam routera Liksys WAG354G-EU ponieważ muszę dzielić połączenie. Od tego czasu w Red Orchestrze jak i wielu innych grach pojawiają mi się okropne lagi, choć mam niskie pingi [32-98].
Na jednym z forów uzyskałem odpowiedź jakoby miałbym w zakładce "Aplications & Gaming" -> Port Range Forwarding ustawić odpowiednie porty. I tak ustawiłem następująco
"Application" - Red Orchestra
"Port Range":"Start"-7757
:"End"-7767
"protokol": UDP
"IP Adress" 192.168.1.2
"Enabled" - zaznaczone oczywiście.

Co mam źle? Jak zaradzić lagom, nie odłączający routera (po prostu muszę go używać).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

jihad_trawa

  • Guest
LAAGI
« Reply #1 on: 24 September 2007, 20:52:54 »
Lagi masz pewnie dlatego że ktoś na drugim kompie po necie sobie łazi. Ot cała filozofia.

[JC]B!G M00N

  • Guest
LAAGI
« Reply #2 on: 24 September 2007, 21:29:20 »
Aktualnie niczego drugiego nie ma podłączonego. Jest po prostu router i komp. Dopiero później (za jakichś miesiąc) będzie jeszcze Xbox360. Powiem także, że kompa z routrem mam podłączonego pod WiFi. Chociaż nawet jak szło przez kabel to lagi także były.

J@hoo

  • Guest
LAAGI
« Reply #3 on: 25 September 2007, 10:05:05 »
Ja powiem tyle nie jest to wina routera tylko neostrady. Mam ten sam problem. Napisałem pismo do TP w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymałem tylko i wyłącznie możliwość pomniejszenia faktury zapłaty o niecałe 80 zł za zły przesył. Potwierdzili mi również, ze jest to ich techniczna wina. Niestety umowa jest tak skonstruowana, że nie ma możliwości wcześniejszego jej rozwiązania - chyba że stac Cię na duże opłaty. Pozostalo poczekac do kończ umowy i zerwac z nimi usługę. NIC NIE ZROBISZ !!!

Bathin

  • Guest
LAAGI
« Reply #4 on: 25 September 2007, 11:00:42 »
NEOZDRADA !

[JC]B!G M00N

  • Guest
LAAGI
« Reply #5 on: 25 September 2007, 17:55:57 »
Nawej jakbym miał 6Mb/s? świetnie

2 rozwiązaniem jest podłączenie modemu tak? rewelacja. teraz wybrać; XboxLive + net w kompie i lagi czy też net w kompie bez lagów przez rok i brak XboxLive :/
NIE!!!

YankeSmgn

  • Guest
LAAGI
« Reply #6 on: 25 September 2007, 19:30:42 »
Mam neozdrade i nigdy nie mialem problemow z pingami. Jedyny problem to rozlaczanie ...

ciocia|Ola

  • Guest
LAAGI
« Reply #7 on: 25 September 2007, 20:22:07 »
YankeSmgn
Też tak kiedyś mówiłam - potem livebox i kłopoty w telekomunikacji wyprostowały mnie (sagem taki malutki na USB nie daje lagów takich jak livebox). Aktualnie jest umowa taka po reklamacjach --> techniczna niemożliwością jest utrzymanie przepustowości łącza neostrady 512 (bo taka neostradę mam). Prosimy się nie pyszczyć, umożliwiamy darmowa migracje w dół!!!  Neostrada działa normalnie, - ale już nie ma lewara na ‘tymczasowe problemy’ i reklamacje…

[JC]B!G M00N

  • Guest
LAAGI
« Reply #8 on: 25 September 2007, 22:48:33 »
Zaraz czyli niby na mniejszej działa dobrze? A czy na większej będzie dobrze działać?
Głupie pytanie ale wole mieć odpowiedź :p

YankeSmgn

  • Guest
LAAGI
« Reply #9 on: 26 September 2007, 00:44:30 »
Ja tez mam niestety tylko 512. Kiedys mialem modem sagem pingi 40-60, teraz mam liveboxa i USB WiFI, pingi 40-60.
Ale niestety czesto mi sie rozlacza i nie wiem czym to jest spowodowane. Juz nie raz byl u mnie monter i nic nie mogl na to poradzic, wiec jak nie monter to juz nie wiem kto. Czekam tylko, az mi sie umowa skonczy iiii byebye neozdrado ;)

Wawer

  • Guest
LAAGI
« Reply #10 on: 26 September 2007, 00:57:55 »
Miałem to samo co wy. Dodatkowo miałem raz promocję w rodzaju: brak neta przez miesiąc.

Teraz mam radiówkę...przynajmniej wiem kogo opierdzielić jak coś jest nie tak.

AdikPL

  • Guest
LAAGI
« Reply #11 on: 26 September 2007, 08:54:39 »
prosta sprawa podłącz na tydzień  stary modem i zobacz czy tak samo masz jak na routerku czy nie .

Bathin

  • Guest
LAAGI
« Reply #12 on: 26 September 2007, 11:05:13 »
Quote
YankeSmgn :Mam neozdrade i nigdy nie mialem problemow z pingami. Jedyny problem to rozlaczanie ...

O lol, ciekawostka. W zeszłym roku pisałem że  przez kilka dni miałem pingi sięgające 600 i kilku z Was odpisało że to sie zdarza. Poczytaj wątek J@hoo jakie ma pingi od kilku tygodni z łączem 1,3.
Ja mam łącze 512 + modemik Thomsona i wszystko mi śmiga, ale ostatnio też zauważyłem częste disconekty:((