Author Topic: Wybaczanie na ekranie  (Read 6300 times)

Herr_Batke

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« on: 24 January 2008, 20:46:12 »
Przeszukałem FAQ, forum, strony RO, Google, jak również instrukcję, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na problem postawiony w temacie. Otóż podczas gry na serwerze trafi się czasem jakiś przypadkowy TK. Zauważyłem, że wówczas w dobrym tonie jest osobiście przeprosić ofiarę i poprosić o wybaczenie - pojawiały się komunikaty "Ksywa A prosi o wybaczenie Ksywę B" oraz "Ksywa B wybacza Ksywie A". Jako, że w toku bitwy pisanie tego w Team Say'u równałoby się samobójstwu :) domyśliłem się, że istnieją na to jakieś skróty. Obiło mi się o oczy coś w rodzaju gg? np?. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Czy ktoś byłby łaskawy przybliżyć mi ten temat/podać link dot. owych skrótów i metody ich stosowania? Byłbym wielce zobowiązany...

Chrzaszcz

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #1 on: 24 January 2008, 21:13:59 »
jak ukatrupisz kogos ze swojej druzyny przypadkowo to wypadaloby go przeprosic, piszac sorry. jesli to ciebie ktos zalatwi i chcialbys mu wybaczyc to napisz np.

Herr_Batke

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #2 on: 24 January 2008, 21:22:26 »
Tak też zrobiłem. W odpowiedzi od mojej przypadkowej ofiary usłyszałem, że : pisze sie np do k*** :D

Nowy

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #3 on: 24 January 2008, 22:38:33 »
piszesz np albo forgive :)

P23

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #4 on: 25 January 2008, 01:31:31 »
Ciekawe bo bylem przy tym, wiec wiem o co chodzi. Koles na pisal Ci " costam kur.." Pamietam ze napisalem jemu dla szydery ze pisze sie np a nie kur... :P

Herr_Batke

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #5 on: 25 January 2008, 07:01:16 »
No, tak. Już łapię o co chodzi :yes Dzięki za wyjaśnienia :)
Teraz złapałem juz też całą sytuację. Przepraszam P23. Po prostu musiałem nie zauważyć odpowiedzi tamtego, a zauważyłem twoją myśląc, iż jest skierowana do mnie... :blush Zwracam honor.
Muszę wyćwiczyc wiekszą podzielność uwagi...

P23

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #6 on: 25 January 2008, 20:50:51 »
Nie no spoko jak dla mnie nie bylo zadnej sprawy.

Herr_Batke

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #7 on: 25 January 2008, 21:01:12 »
Po prostu ciągle się uczę "prawdziwej" gry. :)
Ale dziś, dzięki Waszym podpowiedziom miałem okazję "wybaczyć" towarzyszowi co mnie utłukł granatem na Kaukazie :D

P23

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #8 on: 25 January 2008, 21:09:28 »
To moze Ci pomoze, lub troche rozjasni skroty.

("gg"),ReplaceWord="good game")
("rofl","rotfl","rotflmao"),ReplaceWord="rolls on floor laughing!")
("lol"),ReplaceWord="laughing out loud!")
("thx"),ReplaceWord="thanks")
("np"),ReplaceWord="no problem")
("omg","omfg"),ReplaceWord="oh my god!")
("ns"),ReplaceWord="nice shot")
("hf"),ReplaceWord="have fun")
("fc"),ReplaceWord="flag carrier")
("ih"),ReplaceWord="incoming high")
("iw"),ReplaceWord="incoming low")
("ir"),ReplaceWord="incoming right")
("il"),ReplaceWord="incoming left")
("thx"),ReplaceWord="thanks")
("gl"),ReplaceWord="good luck")
("cya"),ReplaceWord="seeya")
("gj"),ReplaceWord="good job")
("ty"),ReplaceWord="thank you")
("bbl"),ReplaceWord="be back later")
("brb"),ReplaceWord="be right back")
("bbiab"),ReplaceWord="be back in a bit")
("woot","w00t"),ReplaceWord="woute")
("woot!","w00t!"),ReplaceWord="woute!")
("woohoo"),ReplaceWord="woo who")

Herr_Batke

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #9 on: 25 January 2008, 21:23:18 »
No jasne! Właśnie o coś takiego mi chodziło i nigdzie nie mogłem tego znależć :)
Teraz już wiem co znaczyły te "gg", "ir", "bbl" które widywałem w Team Say'ah.
Dzięki P23. Masz u mnie browca :D

JeyPL

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #10 on: 27 January 2008, 01:13:45 »
A ozywiajac tepat, jak czesto wy piszecie norgive lub np? Ja jestem za kazdym razem jak ktos sie pokaja ze mnie ubil, sam z siebie pisze jak wbiegam na arte lub granat. no chyba ze tym kolesia z *** ale oni i mi nigdy nie wybaczali bom z Ess;p

AnRe

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #11 on: 27 January 2008, 10:21:24 »
Jey ma trochę racji że czasami gracze wybaczają lub nie  w zależności od tego kogo to dotyczy. Ja zawsze wpisuje "np" nie czekając na zwyczajowe "sry". Myślę że powinna to byc zasada. Dużo TK bieże się z braku doświadczenia nowych graczy, a o nowych powinniśmy dbac szczególnie by ich przybywało. Obrażac się nie ma co, bo jeśli TK wynika z głupoty lub złośliwości zawsze jest Admin lub "kik vote". A tak wogóle na polskiej scenie za dużo jest żółci i złośliwości szczególnie między klanami i często to przenoszą na publiki. Gracze for fun zmuszeni są do uczestnictwa w tym spektaklu nie wiedząc o co chodzi, a chyba nikomu uczestnictwo w tym nie sprawia przyjemności. Szkoda bo scena mała, ale cóż jesteśmy tylko ludźmi. Zachowania takie są z gatunku mocherowych, a wiadomo jakie poparcie ma Mocher w Polsce. Słoma wystająca z butów to niestety u nas reguła, a szkoda.

Equalibrum

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #12 on: 27 January 2008, 13:21:58 »
Mi nigdy nie robilo, nie robi i nie bedzie robic roznicy kto z jakiego klanu jest, czy go lubie bardziej lub mniej to nie ma zadnego znaczenia. Mam taka prosta zasade on zawinil (zastrzelil, rzucil we mnie nejdem itp.) powie sry nie ma sprawy od reki wybaczam, jesli natomiast jest to moja wina  np wbieglem mu przed lufe, albo na jego granat gdy go juz rzucil, lub komus w arte wparowalem od razu przepraszam i sam bez niczego wpisuje np . Kazdemu sie zdarza popelnic TK, a to wygladal jak rusek/niemiec, a to rzuce granat bo tam zazwyczaj przeciwnicy siedza, a to wyskoczy zza rogu i sie przestrasze xD nigdy nie wiadomo. Jedyna rzecza ktorej nie moge ogarnac jest TK na zlosc :P nie widze sensu w uprzykrzaniu zycia innym, a i takie przypadki niestety sie zdarzaja.

kuniu

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #13 on: 27 January 2008, 16:06:06 »
ja tam zawsze pisze np. Nie obchodzi mnie czy to złośliwy TK, czy nie. Czasem może skomentuję ale wybaczam zawsze... Raczej... Chyba... Często... Zazwyczaj... No, w każdym razie się staram:)

Pindie

  • Guest
Wybaczanie na ekranie
« Reply #14 on: 27 January 2008, 21:42:54 »
Zdarzyło mi się killnąć przypadkiem kilka razy gości z *** no i "no mercy", że tak powiem. Napisałem "sry", nic. Piszę "sorry", bo może nie zrozumieli, też nic. :/
Szczęśliwie innym razem się okazało że mają co najmniej jednego który wybacza na tag nie patrząc, więc przyjąłem że tylko jeden jest taką pałką i odpowiedzialności zbiorowej nie wprowadzam (a każedmu się zdarza).