Author Topic: Jak grać w custom maps w trybie training?  (Read 4952 times)

Vickers

  • Guest
Jak grać w custom maps w trybie training?
« on: 03 November 2007, 18:17:56 »
Mam pytanko jak w temacie. Przekopałem forum ale odpowiedzi nie znalazłem. Jeśli gdzieś jest a ja jej nie widziałem to przepraszam za dubla.


Pozdrawiam.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Jak grać w custom maps w trybie training?
« Reply #1 on: 03 November 2007, 20:31:50 »
Tak samo jak w standard maps.
Jeżeli twórca przewidział wspomaganie botami czyli posiadają one wytyczne co do zachowania, masz namiastkę jakiejś tam walki, jeżeli tym się nie zajął to po prostu chodzą sobie po respawnach i czekają na zabicie, a całą mapkę sobie co najwyżej pozwiedzasz bez żadnego oporu :)

Vickers

  • Guest
Jak grać w custom maps w trybie training?
« Reply #2 on: 04 November 2007, 09:35:33 »
Hmm... a gdzie one są przechowywane po ściągnięciu? (Mowię o tym ściąganiu podczas gry), bo własnie zależy mi na dobrym poznaniu mapki zanim zacznę grać z prawdziwymi przeciwnikami. No ale wracam do tematu. Otóż pościągałem już trochę tych mapek i nie mogę na nich trenować bo nie mam ich w spisie map. I jeszcze pytanie odnośnie plików UZ2. Co to za ustrojstwo i gdzie to się umieszcza, bo ściągnąłem kilka z mapowiska ale mam problem z tym czymś bo nie wiem jak to ugryźć.

Pozdrawiam.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Jak grać w custom maps w trybie training?
« Reply #3 on: 04 November 2007, 11:14:15 »
Jeżeli ściągasz z serwera gry czyli po zmianie mapki to ładuje się ona do cache'a gry i jako takiej nie zobaczysz na liście w practice. Jeśli chcesz ściągać z Mapowiska to tylko te spakowane pliki zip/rar/7z ewentualnie jak istnieje to samorozpakowywującego się exe'ca. UZ2 nie dotykaj bo to jest dla serwerów a nie dla graczy, nic z tym nie zrobisz, no chyba że sam sobie chcesz rozpakowywać teksturki, dźwięki i mapki i dodawać je do plików gry :D
Po ściągnięciu mapki spakowanej trzeba ją... rozpakować do ścieżki gry steam/steamapps/common/  (jeżeli masz wersję pudełkową Cenegi to zapewne jest to katalog Red Orchestra/steamapps/common/)

Herr_Batke

  • Guest
Jak grać w custom maps w trybie training?
« Reply #4 on: 26 April 2008, 16:34:59 »
Mam inny problem: nagle i niespodziewanie zniknęło mi kilkanaście map z trybu treningowego. Dotyczy to całego pakietu CC oraz kilku map ściąganych odrębnie z mapowiska (m.in. Elnja, Tractor Works, Partisan Forrest, Pariser Platz w wersji ISU, Berezina itp.). Najśmieszniejsze jest to, że wyszystkie zaginione mapy cały czas są w odpowiednim folderze (J:\Program files\RO\steamapps\common\red orchestra\Maps). Najwyraźniej gra z jakiegoś powodu ich nie widzi. Tylko czemu? Nic nie robiłem z RO, nic nie kombinowałem, nie przenosiłem i nie grzebałem w plikach. Po prostu nagle zniknęły. Jak łączę się z serwerem do gry na "zaginionej" mapie nic mi nie zasysa czyli domyślnie ją "widzi" u mnie na dysku. Może ktoś ma jakiś pomysł...?

Eee... Pytanie już nieaktualne. Pomogła weryfikacja plików gry i defragmentacja cache :yes