Author Topic: jak rozpakowac uz2 ?  (Read 7168 times)

wisnia

  • Guest
jak rozpakowac uz2 ?
« on: 07 May 2008, 23:04:51 »
Witam,

Ponieważ jakiś czas temu RO wysypała się totalnie i nie dało się zrobić nic oprócz ponownej instalacji, straciłem wszystkie ciężko pobierane pliki (mapy, dźwięki, tekstury itp). Tym razem będąc już trochę doświadczonym graczem postanowiłem pościągać sobie to wszystko sam i obinstalować grę , tak żeby nie tracić czasu na sciąganie potrzebnych plików automatycznie przed rozgrywką. I przechodząc do sedna postu - część plików spakowana jest do formatu uz2. I jak je rozpakować ? Mam na dysku również UT z plikiem ucc.exe , który z tego co czytałem potrzebny jest do uruchomienia pakowarki UZTool , ale narzędzie to niestety nie działa. Pisze mi komunikaty że nie może odnaleźć pliku. Bardzo proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić, a jeśli temat już był poruszany, poproszę o link do odpowiedniego miejsca na forum, bo mnie nie udało się nic w tym temacie znaleźć.Jeśli temat jest idiotycznie banalny z góry przepraszam, ale nie jestem zbytnio obeznany z nowymi technologiami.

Pozdrawiam

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3130
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #1 on: 07 May 2008, 23:13:34 »
W naszym Mapowisku znajdują się spakowane paczki map w postaci 7z i zip, które są po rozpakowaniu używane na maszynie klienta.Pliki exe to instalatory, które załatwią sprawę prawidłowego rozpakowywania za Ciebie, natomiast uz2 to pliki spakowane silnikiem gry i jako takie przydają się właśnie na redirect serwera, tak więc jako klient pobierz sobie z mapowiska właśnie te podane przeze mnie paczki (dodatkowo w takiej paczce oprócz pliku mapy znajdują się - jeżeli to konieczne inne pliki jak tekstury pliki systemowe itd.).

wisnia

  • Guest
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #2 on: 07 May 2008, 23:25:54 »
Wielkie dzięki za szybką odpowiedz ! z tego co zauważyłem to rzeczywiście większość tych plików jest również w paczkach. Ale na ten przykład chciałem sobie zainstalować animacje do isu 152 który jest w uz2. Co wtedy ? odpuścić sobie to i znowu zasysać przed rozgrywką, czy tez da się to jakoś szybko zrobić u siebie na PC ? BTW też jestem z Katowic :) panewniki dokładnie ..

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3130
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #3 on: 08 May 2008, 08:19:29 »
Pozwiedzaj sobie wszystkie działy Mapowiska - szczególnie Mutators
Jeżeli mapka wymaga jakichś dodatków których nie ma w swojej paczce (bo często się powtarzają w innych mapach) to w notce pod obrazkiem w Mapowisku jest określone co to jest i skąd to wziąć.
...A Panewniki fajne, szczególnie szopka, ale koniec prywaty :wink

wisnia

  • Guest
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #4 on: 08 May 2008, 10:39:55 »
Hehe .... Dzięki za poradę ! pozdrawiam i do zobaczenia na RO.

Wrona

  • Guest
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #5 on: 10 May 2008, 01:52:01 »
hehe, mały offtop: nowe pożegnanie forumowe: no to naRO!

grzech.pl

  • Guest
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #6 on: 10 May 2008, 14:59:10 »
Quote
Wrona :
no to naRO!


:D

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
jak rozpakowac uz2 ?
« Reply #7 on: 12 May 2008, 15:44:43 »
a propo rozpakowywania

odpalasz steam
w konsoli cmd piszesz w katalogu gdzie jest ucc.exe
ucc decompress plik.uz2

ja sobie zrobilem skrypt bat ktory pakuje i rozpakowwyuje z 2 katalogow, ale jak chcesz odtworzyc mapy to lepiej je ssac z mapowiska