Author Topic: Mój nie działający microfon :(  (Read 5307 times)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Mój nie działający microfon :(
« on: 23 June 2008, 12:08:46 »
Moim problemem jest nie działający mikrofon. Prześledziłem już dziesiątki wątków z podobnymi problemami, więc śmiało mogę zapewnić, że wszelkie ustawienia i konfoguracje w regulacji głośności, audio itp mam dobrze. Zapewnić mogę również, że mikrofon jest sprawny, bo jest to nowy microfon z firmy Creative za 90 zł i został zakupiony niedawno. Mam jeszcze drugi mikrofon, ale też nie działa na moim kompie. Moja karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną, a jedyne co mogę o niej powiedzieć to  Realtek HD Audio output. Rejestrator głosu nie wykrywa, skype głosu nie wykrywa, w głośnikach po przełączeniu w konfiguracji również siebie nie słyszę. Podłączam go również dobrze (standardowo czerwona wtyczka do czerwonego wejścia). Dla pewności innych wejść też próbowałem. Teraz kilka ciekawostek. Mam coś takiego jak Menadżera Realtek HD Audio. Wejścia na mikrofon (te czerwone) mam zarówno z tyłu jednostki jak i z przodu. Gdy podłączam go z tyłu wyskakuje komunikat z menadżera, że gniazdo podłączone, jednak gdy przychodzi do wybrania w opcjach co podłączyłem, to po wybraniu mikrofonu wyskakuje kolejny komunikat, że dane urządzenie nie jest obsługiwane. Przednie gniazdo nie reaguje wcale. Komputer mam od roku, więc wszystko powinno śmigać, a to nie działa od jakiegoś czasu. Także na starszym komputerze było tak samo. Nie chcę wzywać ludzi z serwisu, bo może to tylko jakiś błąd łatwy do rozwiązania. Jest jeszcze ciekawostka. Gdy "rozmawiam" na skype,  ci po drugiej stronie kabla słyszą wszystko dźwięki dochodzące z głośników i systemowe komputera. Gdy włączony jest winamp - słyszą muzykę,  słyszą to, ale nie mnie. A najdziwniejsze jest to, ze gdy muzyka leci na słuchawkach i powinienem słyszeć ją tylko i wyłącznie ja, to osoby połączone ze mną skypem słyszą ją doskonale. To mnie najbardziej dziwi i powoli zaczyna irytować. Liczę, żę ktoś z Was może mi pomóc. Rozpisałem się, ale chciałem dokładnie wyjaśnić problem.

I jeszcze jedno, czy kupno karty dźwiękowej może rozwiązać mój problem ?

plonek

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #1 on: 23 June 2008, 15:56:25 »
Quote from: Przednie gniazdo nie reaguje wcale


no to je włącz, bo mikrofon nie dziala ci na tylnym panelu prawdopodobnie z tego powodu, ze tylny panel jest skonfigurowany dla glosnikow 7.1

Quote from: czy kupno karty dźwiękowej może rozwiązać mój problem


tak ale jesli masz dostep do przedniego panelu to po co kupywac karte dzwiekowa

Trójgraniec

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #2 on: 23 June 2008, 16:08:52 »
Moze reinstalka sterowników? Pare razy mi pomogło w podobnych sytuacjach

plonek

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #3 on: 23 June 2008, 16:10:55 »
Quote
Trójgraniec :
Moze reinstalka sterowników? Pare razy mi pomogło w podobnych sytuacjach


nasz klanowy informatyk ;]

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Mój nie działający microfon :(
« Reply #4 on: 23 June 2008, 16:54:05 »
Plonek, niech cię Bóg błogosławi. Nareszcie będę szczekał na innych :D. Dziękuje bardzo :).

Trójgraniec

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #5 on: 23 June 2008, 19:12:05 »
odezwała sie nasza klanowa nałożnica :]

Hiacenty

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #6 on: 23 June 2008, 19:59:31 »
HAHAAHA XDDDDDDDD:D:D:D

:yesklanowy informatyk to mnie rozjebało XD Trójgraniec to prawda ze pomyliłeś coś tam z czymś ale już nie pamiętam co to było ^__^?:yes

Mati

  • Guest
Mój nie działający microfon :(
« Reply #7 on: 23 June 2008, 20:17:09 »
Informatyki, że hej! :)

Problem rozwikłany, koniec spamu.