Author Topic: Problemy z laptopem  (Read 16764 times)

Kurt

  • Guest
Problemy z laptopem
« on: 05 August 2008, 09:36:15 »
Tematów było setki ale większość kompów jest inna więc niewiele się z nich dowiedziałem. Mój kolega, który chce zacząć grać w RO ma problem natury "zasłaby komputer". Posiada on laptopa Asus'a:
Quote
Intel Celeron 1,8Ghz
896mb RAM
ATI Radeon Xpress 200M


Byłem u niego, grzebaliśmy trochę w konfiguracjach gry ale prawie zawsze się tnie. Przecież na takiej konfiguracji kompa to na minimalnych powinno chodzić pięknie a tu gucio. Trzeba zrzucać grafikę na 640x480 a na jego ekranie wygląda to idiotycznie. Nie da się czegoś podkręcić, żeby gra bez przycinki ruszyła na 800x600? Bardzo nam na tym zależy.

Pozdrawiam i dzięki :)

Heniu

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #1 on: 05 August 2008, 13:58:43 »
Celeron + integra...

Dobre do worda, nie do gier, a szczegolnie nie do RO ktore mocno od procesora zalezy.

Wawer

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #2 on: 05 August 2008, 14:51:24 »
Ciężko będzie - ja bym z taką konfiguracją do gry nie podchodził bo to żadna przyjemność.

Yab_PL

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #3 on: 05 August 2008, 15:28:04 »
jak to bylby c2d od biedy mozna by bylo zagrac na mapach np fullmj:D A tak to zapomnij

pol77

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #4 on: 05 August 2008, 16:47:14 »
Prawie 2 lata gram na lapku ze zintegrowaną grafą,prockiem 1,6 rozdziałka 1280x800 wszystkie ustawienia mam na ''niskie''.Fakt nie pogram sobie na mapach takich jak Leningrad czy Berezina(no chyba że biegam z petardą na czołgi bo riflem nie trafiłbym biegnącego słonia:D ),ale są mapy na których nie bywam na ostatnim miejscu.Początki bedą naprawde kiepskie ale najważniejsze jest poznanie map i miejsc w których można sobie pograć na takim ''sprzęcie''.Polecam Danzig,Odessa,Basowka,Zhitomir(zwłaszcza pomieszczenia),Kaukasus,KrasnyiOktyabr i niektóre mapki czołgowe,a zdecydowanie odradzam instalowanie modów bo tam kolega nic nie zwojuje zwłaszcza DH.Poprostu trzeba sie przyzwyczaić i bedzie w miare nieźle.pozdro Mam Cie

Kurt

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #5 on: 05 August 2008, 17:40:43 »
Czyli problem sprawia procesor, tak?

Trójgraniec

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #6 on: 05 August 2008, 22:05:19 »
Celeron = mogiła wiem bo mam :/

AdikPL

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #7 on: 05 August 2008, 22:46:31 »
Celeron M - zero problemów , może nie jest wydajny jak C2D a;e spokojnie powinno ci chodzić

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Problemy z laptopem
« Reply #8 on: 05 August 2008, 22:58:35 »
Albo jakiegoś dwurdzeniowca typu intel core dou 2 1,6 ghz takiego jak ja mam. RO chula mi na max detalach bez większych przycięć.

coval^^

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #9 on: 06 August 2008, 02:47:46 »
ja gram na lapku, 90%  rzeczy na max noi jakies dwie pierdoły wyłączone, chyba Trilinear coś tam i jeszcze cos (oba z tej listy co sie
  • zaznacza'

 średnio 35-40 fps a w pomieszczeniach skacze miedzy 60 a 80... mam core 2 duo 2 ghz coś tam coś tam i radeona x2300...polecam poszukanie takeigo zestawienia ew. radeon x1600 który jest wydajniejszy... najlepiej zestawy propoznowane przez Acer... ;) może ich wykonanie nie jest zbyt dobre ale tu głównie chodzi raczej o wnętrze komputera a nie gorszą jakość plastiku... chyba ze jak ma kase to może kupic jakiś porządniejszy sprzet, Fujitsu Siemens, ew. Samsung - ja jestem zadowolny z niego ;) więc śmiało mogę polecić. jeszcze alternatywa dla c2d jest intel dual core, ale nie wiem czym to się różni od c2d i jaka jest różnica w wydajnośći ;)

AdikPL

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #10 on: 06 August 2008, 09:25:22 »
Quote
coval^^ :
najlepiej zestawy propoznowane przez Acer... ;) może ich wykonanie nie jest zbyt dobre ale tu głównie chodzi raczej o wnętrze komputera a nie gorszą jakość plastiku...


Czy ty wiesz co piszesz,  plastik to oni maja jeszcze w miarę a le za to środek  jest tak tandetny ze ciągle sie  coś psuje, w swojej firmie sprzedajemy  codziennie jakieś notki  i powiem  ci ze  na 100 Acerow do serwisu trafia 70  z czego 30 z tych 70 jest  w ciągu gwarancji kilkanaście razy , co innego z Toshiba tu na 100 sprzedanych 1 trafił do serwisu  i to z winy klienta bo mu kot nasikał na matryce  hiiiii ,

Serwis jednego z większych w Polsce  sklepów  sprzedających nootki  w sieci ( MTS NOETBOOKI)  ma czeto na gg taki opis " chcesz mieć wroga z klienta sprzedaj mu Acera"

Yab_PL

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #11 on: 06 August 2008, 13:51:53 »
Quote
Kurt :
Czyli problem sprawia procesor, tak?

nie, problemem jest grafa, ale zdecydowanie latwiej kupic lapa z lepszym procem niz grafika. Jesli chcesz miec niezla konfiguracje w laptopie bez rowalania portfela to VBI/Compal maja kadlubki z c2d, 2gb i 8600GT na pokladzie za ~2000zl

coval^^

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #12 on: 07 August 2008, 22:10:24 »
Quote
AdikPL :
Quote
coval^^ :
najlepiej zestawy propoznowane przez Acer... ;) może ich wykonanie nie jest zbyt dobre ale tu głównie chodzi raczej o wnętrze komputera a nie gorszą jakość plastiku...


Czy ty wiesz co piszesz,  plastik to oni maja jeszcze w miarę a le za to środek  jest tak tandetny ze ciągle sie  coś psuje, w swojej firmie sprzedajemy  codziennie jakieś notki  i powiem  ci ze  na 100 Acerow do serwisu trafia 70  z czego 30 z tych 70 jest  w ciągu gwarancji kilkanaście razy , co innego z Toshiba tu na 100 sprzedanych 1 trafił do serwisu  i to z winy klienta bo mu kot nasikał na matryce  hiiiii ,

Serwis jednego z większych w Polsce  sklepów  sprzedających nootki  w sieci ( MTS NOETBOOKI)  ma czeto na gg taki opis " chcesz mieć wroga z klienta sprzedaj mu Acera"


nie wiem jak sie ma sprawa z serwisowaniem Acerów itp. ja napisałem to co widziałem jak wybierałem laptopa...bo patrzyłem głównie na podzespoły a nie na firme...ale skoro tak sie z nimi ma sprawa to ciesze sie z Samsunga xD

Herr_Batke

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #13 on: 27 April 2009, 23:37:09 »
Pytanie może i naiwne, ale jako, że nie mam ostatnio za wiele czasu m.in. na szczegółowe prześwietlanie forum RO zdaję się na Wasze doświadczenia:
Czy możliwe jest (oczywiście nie jednoczesne) korzystanie z jednego (i tego samego) konta Steam na dwóch  różnych komputerach?!
Już tłumaczę: jako, że żyję w rozkroku pomiędzy dwoma domami, w dwóch różnych województwach  :O_o zakupiłem niedawno nowy sprzęt (laptop) do korzystania z Netu, podczas pobytu w domu rodzinnym. (stary sprzęt  stacjonarny, wołał o pomstę do nieba). Laptopik na pewno uciągnie RO :D więc obaw nie ma :) Jedynie nurtuje mnie to pytanie jak wyżej...

Yab_PL

  • Guest
Problemy z laptopem
« Reply #14 on: 28 April 2009, 11:04:02 »
Quote
Herr_Batke :
Pytanie może i naiwne, ale jako, że nie mam ostatnio za wiele czasu m.in. na szczegółowe prześwietlanie forum RO zdaję się na Wasze doświadczenia:
Czy możliwe jest (oczywiście nie jednoczesne) korzystanie z jednego (i tego samego) konta Steam na dwóch  różnych komputerach?!
Już tłumaczę: jako, że żyję w rozkroku pomiędzy dwoma domami, w dwóch różnych województwach  :O_o zakupiłem niedawno nowy sprzęt (laptop) do korzystania z Netu, podczas pobytu w domu rodzinnym. (stary sprzęt  stacjonarny, wołał o pomstę do nieba). Laptopik na pewno uciągnie RO :D więc obaw nie ma :) Jedynie nurtuje mnie to pytanie jak wyżej...

tak, da się, np. ja tak robie:D