Author Topic: Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE  (Read 4873 times)

PlutonowyJelen

  • Guest
Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE
« on: 25 May 2009, 14:09:01 »
Sluchajcie , mam taki problemik , A mianowicie mam tego p IV 2.0 Ghz , 512 ma ram itd... i zlacze AGP , no i wkladam tego radeonka , podlaczam wszystko , wlaczam komputer i.... monitor pare razy 'cyka' i nie odpala , wczesniej jedno 'cykniecie' i wsio chodzilo. Wiec przedmuchalem wszystkie styki sprezonym powietrzem podlaczam drugi raz i to samo. Zaznaczam ze monitor na zintegrowanej smiga. Wzialem od sasiada innego radka - ten sam efekt 'cykania'. podlaczylismy mojego u sasiada , smiga az milo... O_O przelecialem calego Biosa , nawet go zaktualizowalem i tez zero efektu panowie. Na sam koniec zmienilem zasilacz na duzo mocniejszy bo w zestawie byl tragiczny wrecz i..... bez reakcji. Wiec zabralem komputer do goscia od ktorego zakupilem , bez problemu mi go wymienil. i na tym drugim tez tak sie dzieje...
ma ktos moze pomysl od czego to moze byc?!

pozdrawiam

Radzio

  • Guest
Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE
« Reply #1 on: 25 May 2009, 22:35:03 »
Watpie ze to wina karty(chyba ze jest uszkodzona..czasem tak jest).Wydaje mi sie ze masz cos z kosciami ram(a swiatełko na dysku odpala,swieci sie po uruchomieniu???).

PlutonowyJelen

  • Guest
Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE
« Reply #2 on: 26 May 2009, 08:49:25 »
Znaczy sie , komp wlacza sie normalnie , slychac ze przelatuje biosa (pikanie) i dalej leci ladowanie windy. Natomiast obrazu brak , karta wydaje sie w porzadko poniewaz sprawdzalem ja na dwoch innych komputerach i smiga bez problemu.... natomiast wytargalem od znajomego drugiego radka 9200Se , tylko ze 64 mb , i tez u mnie nie chodzi , natomiast na innym sprzecie ebz zastrzezen. Myslalem ze wina plyty gl. ale WYMIENILEM calego kompa na inny egzemplarz i sytuacja sie powtarza.

Radzio

  • Guest
Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE
« Reply #3 on: 26 May 2009, 22:59:16 »
Ja posiadałem karte ati 9200 ,9550SE i teraz mam obecnie ati x1650 i nigdy nie miałem takich opcji z komputerem.Moze to monitor,sam nie wiem juz(wymien moze sterownik do karty albo zobacz w biosie???).
Edit:a wymieniłes płyte na ta sama tylko nowa???Bo moze tu tkwic problem jakos sie moze gryzie z ATi ale to było by smutne i dziwne:con

PlutonowyJelen

  • Guest
Problem ze sprzeten , Radeon 9200SE
« Reply #4 on: 12 July 2009, 10:40:07 »
Hmmm , troszke to trwalo. Nie mialem czasu nad tym grzebac ,duzo pracy na glowie.i tak minely chyba z 2 miesiace ;) no ale jestem juz bardzo bliski rozwiazania tego problemu. Przejrzalem pare zagranicznych forum na temat tego modelu IBM NETVISTA i wychodzi na to ze nie tylko ja mam problem. Cala ta seria jest jakas taka wybrakowana. Nie wiem czemu producent takie cos wypuiszcza. Natomiast , gdyby ktos zamierzal nabyc taki komputer na allegro lub w firmie sprowadzajacej komputer poleasingowe jakich jest duzo ostatnio , to SZCZERZE ODRADZAM ten sprzet , ale tylko i wylacznie z uwagi na to felerne AGP. pod kazdym innym wzgledem komputer smiga bez zarzutu.
Wlasnie czekam na kuriera, ma byc jutro badz pojutrze z nowym sprzecikiem z ktorym szczerze wierze ze nie bedzie problemu. no i konfiguracja troche inna = 2,6 GHZ ;) wiec mysle ze spokojnie poszaleje w RO.Nawiasem mowiac znowu zakupilem poleasingowy zestawik. Jakos mam slabosc do tych sprzecikow. To juz bodajze 5 z kolei hehe , a zaczynalem od pII 300 ;)
 pozdrawiam