Author Topic: Gra nie chce połączyć się z siecią  (Read 8086 times)

alexIS

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« on: 07 September 2010, 20:47:54 »
Jest to mój pierwszy post na forum, przepraszam za rozpisanie się ale chciałem nakreślić genezę problemu.

Grałem w RO przez kilka ładnych lat (jak bym dobrze poszukał to gdzieś na półce znalazłbym zakurzone pudełko). Jednak czas płynął, liczba graczy stale malała, a mi po prostu znudził się front wschodni i tak porzuciłem ten piękny tytuł jakieś 1, 5 roku temu. Całkiem niedawno podczas „odkurzania” twardego dysku, ujrzałem folder z RO i jakoś tak sentymentalnie postanowiłem zaciupać jeszcze ten ostatni raz zanim usunę go już na zawsze. Włączyłem Steam zaczekałem te 45min na aktualizacje, odpaliłem grę i jak zawsze pokazał się ekran menu. Kliknąłem na „gra wieloosobowa” i zamiast listy serwerów wyskoczył komunikat:  

„Aby można było grać w trybie wieloosobowym, Steam musi być włączony i potrzebne jest aktywne połączenie z Internetem”
(Dodam, iż ten sam komunikat wyskakuje w MN)

Sprawdziłem czy kabel nie wypadł, ponownie uruchomiłem komputer, upewniłem się czy aby na pewno mam łączność z netem, czy zapora systemowa robi „wyjątek” dla Steama… Po jakiś 2h stwierdziłem, że nic już dzisiaj nie zrobię, a gierka jest zbyt stara, aby się tym w ogóle przejmować. Jednak po przespaniu się z problemem, zatęskniłem za tym wspaniałym uczuciem spełnienie, kiedy z mg34/42 udawało się jedną serią skosić kilku Kaca..., wróć dzielnych Czerwonoarmistów, albo wysadzić granatem Sdkfz polnego hitlerowskiego pomi... wróć, żołnierzy Wermachtu krzewiących kulturę europejską.
Co do zmian w systemie to jedyna poważniejsza, jaka dokonała się na komputerze to nowy antywirus: AVG Free 9.0
Tak na dobrą sprawę nie wiem czy w tą grę można jeszcze w ogóle przez neta zagrać.

Biały Orzeł

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #1 on: 08 September 2010, 10:15:00 »
Jakoś gramy cały czas... Takie pytanie - A masz zainstalowanego steama?

alexIS

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #2 on: 08 September 2010, 11:48:13 »
A w RO da się grać nie mając steama? Zawsze najpierw uruchamia mi się steam, a potem dopiero RO.

Biały Orzeł

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #3 on: 08 September 2010, 16:04:42 »
A nie wiem, tak tylko spytałem :)  
   1. Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest aktywne.
   2. Zdefiniuj ponownie reguły zapory sieciowej - usuń reguły jakie utworzyłeś dla plików steaminstall.exe, steam.exe, steamTmp.exe,RedOrchestra.exe
   3. Jeśli korzystasz z programu typu firewall odblokuj poniżej podane porty. W przypadku jeśli korzystasz z routera odblokuj i przekieruj wymienione porty w konfiguracji urządzenia.
      UDP 27000-27020
      TCP 27020-27050
      TCP 27040-27041 (tylko w przypadku kawiarenek internetowych)
   4. Spróbuj wyłączyć wszystkie programy działające w tle.
   5. Spróbuj połączyć się przy wyłączonym programie antywirusowym/firewallu (tylko aby sprawdzić czy nie blokują one połączenia!)
   6. Skontaktuj się z dostawcą Internetu, aby ustalić czy problem nie leży po jego stronie (awaria sieci, blokowanie wymienionych portów etc.).

To nie moje! ;) Wynalazłem na forum jakimś...

alexIS

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #4 on: 09 September 2010, 18:21:06 »
ad 1. Na pewno mam połączenie
ad 2. Usunąłem, niestety zapora nie pyta o zrobienie wyjątku, (a steam się uruchomił dało się przeglądać jego zawartość) więc ją wyłączyłem
ad 3. Odblokowałem porty, a nawet wyłączyłem zaporę
ad 4. Nie wiem co to za geniusz wymyślił. Mam Windowsa wyłączyć? nie znam większości programów pracujących w tle (a te które znam to praca systemu), a z doświadczenia wiem, że próba wyłączenia większości z nich za pomocą menadżera zadań kończy się zawieszeniem lub problemami w pracy systemu.
ad 5. Zaporę wyłączyłem, Co do AVG to nie wiem gdzie sprawdzić czy blokuje jakieś programy (na stronie Steama nawet polecają ten program), nie wyskakuje również żadne powiadomienie podczas próby połączenia się z siecią RO
ad.6 dzisiaj już za późno ale będę próbował.

Co do pozostałych pomysłów jakich próbowałem i obserwacji jakich dokonałem:
- usunąłem RO w celu pobrania od nowa (najnowszej wersji z sieci), niestety steam stwierdził że mam 0 MB na dysku. -> zrobiłem porządek na obu dyskach: usunąłem stare programy, CCleaner, oczyszczanie dysku, defragmentacja, restart systemu -> Steam nadal twierdził że mam 0 MG, ( na każdym dysku mam po ok 12 GB wolnego miejsca -dysk twardy ok 100 GB ) więc i jego wywaliłem -> po zainstalowaniu od nowa (ściągnąłem z oficjalnej strony), ta marna aplikacja nadal twierdziła że mam 0 MG -> przeinstalowałem na drugi dysk i nadal, ta ślepa kłoda nie widzi pamięci (najlepsze jest to, że w informacjach o systemie steam ją widzi co co Bajta) -> nie zrażając się tą lipną klepaniną marnych programistów, przetrząsnąłem szufladę w poszukiwaniu dysku ->po instalacji i ściągnięciu aktualizacji (jak trzeba ściągnąć grę to nie widzi pamięci ale na aktualizacje zawsze znajdzie się miejsce:dozingoff ), problem nie znikną.
- jeśli chodzi o połączenie się z jakimś serwerem bezpośrednio przez steama to owszem pojawia się lista, (widać nawet graczy), jednak podczas próby połączenia  pojawia się komunikat "POŁĄCZENIE NIEUDANE".
- co do dalszych dziwnych zachowań tego mniejszego "kuzyna" visty, to w ustawieniach "pobieranie + cloud" ustawił najwolniejsze połączenie z siecią (mimo iż podczas instalacji podałem mu właściwe), a jako region Niderlandy.

Osobiście mam wrażenie że to nie problem z RO tylko ze Steamem, na innych forach znalazłem posty opisujące bardzo podobne anomalje, jednak bez jakiegoś sensownego rozwiązania. Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie mogę szukać pomocy?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #5 on: 09 September 2010, 18:59:49 »
Szacun, niezłą batalię toczysz o starą RO:yes
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Apos

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #6 on: 10 September 2010, 13:48:38 »
Quote
alexIS :postanowiłem zaciupać jeszcze ten ostatni raz zanim usunę go już na zawsze.


Oto odpowiedź na Twój problem, z RO da się wyjść.... tylko nogami do przodu ;)

alexIS

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #7 on: 11 September 2010, 18:38:10 »
W końcu udało się uruchomić, musiałem pobrać steama z nieoficjalnej strony (program na oficjalnej stronie jest wadliwy, a na innej stronie dzieła strawnie, ciekawa polityka firmy. Czyżby chcieli dać do zrozumienia że mają klientów w du...?)

Pojawił się natomiast 2 inne probly, a mianowicie:
1.) Nie wiem czemu wywala mnie z niektórych serwerach po kilku minutach
2.) Aby uruchomić "zrzucanie" muszę najpierw wcisnąć F10 i ponowić połączenie po raz drugi

Haratacz po prostu dobra gierka.

IgraSov

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #8 on: 11 September 2010, 18:51:16 »
1.) Jaki komunikat po wywaleniu Ci wyskakuje?
2.) To jest błąd ostatniej aktualizacji, że czasem nie od razu łączy się na serwer.

lord_pl

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #9 on: 12 September 2010, 09:24:45 »
alexIS zapewniam Cie , że STEAM pobrany z oficjalnej strony gry działa w 100 % sprawnie :)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #10 on: 12 September 2010, 10:18:44 »
Quote
lord_pl :
alexIS zapewniam Cie , że STEAM pobrany z oficjalnej strony gry działa w 100 % sprawnie :)

...a z nieoficjalnej pewnie tylko czeka na pierwszą transakcję płatniczą :p

alexIS

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #11 on: 12 September 2010, 16:29:06 »
1.) Pojawia się czarny ekran z komunikatem "POŁĄCZENIE NIEUDANE" i mogę kliknąć na OK
2.) thx

lord_pl, a ja zapewniam ciebie, że instalowałem stema 5 razy zanim zaczął widzieć miejsce na dysku. 1- z nieoficjalnej (pierwsza jaka na google mi wyskoczyła), 2/3- z oficjalnej, 4- z płytki, 5- z z linka na innym forum, gdzie był poruszony podobny problem. Aczkolwiek może to być problem systemu z  wina moich kochanych rodziców, jak 2 lata temu wyjechałem na studia to nikt tym kompem się nie zajmie, Uważają, że to takie swoiste Perpetuum mobile: nie trzeba nic aktualizować, defragmentować, zwracać uwagę na brak subskrypcji antywirusa,  5 mm  kurzu może śmiało w środku zalegać, a wentylatory są po to by robić hałas, więc jak jakiś wysiądzie to zmniejszy rachunki za prąd :blush. Oczywiście wyłanianie się sprzętu z powodu osiągania przez procek 86 stopni, to wina jednej z moich "głupich" gierek (w które już nie gram), a nie niedbalstwa z ich strony.

lord_pl

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #12 on: 12 September 2010, 18:50:44 »
alexIS dosłownie parę dnie temu przechodziłem z windows xp  na windows 7 co wymusiło ponowne pobranie Steam i w moim przypadku wszystko działa bezproblemowo :)) Ostatnio wciągnąłem paru kolegów do współnej zabawy w HL2 : Deatch Match i u niech takie anomalia też nie występowały. Proponuje reinstalke systemu :)  

Naprawdę  wątpię w wersje , że na oficjalnej stronie udostępniają wadliwe pliki do pobrania.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #13 on: 12 September 2010, 19:21:22 »
86 stopni? Ha mnie nie przebijecie, miałem 105 stopni !!! i działało i to podczas gry w RO!!!, ale w końcu posypała się płyta główna....Mogłem wodę gotować na procku...
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Apos

  • Guest
Gra nie chce połączyć się z siecią
« Reply #14 on: 12 September 2010, 19:45:16 »
Sprawdź dysk, czy nie ma bad sektorów (to może być przeczyną problemów z pobraniem oraz instalalcją klienta steam).

@Haratacz, trochę naciągana historia ponieważ płyty główne mają zabezpieczenia przed przegrzaniem komponentów i powyżej okreslonej wartości (temp) wpierw alarmują a potem wyłączają komputer.