Author Topic: Grafika - opcje zaawansowane  (Read 8685 times)

Szatan

  • Guest
Grafika - opcje zaawansowane
« on: 04 February 2011, 13:27:44 »
Witam,

Mam nadzieje, że forum nie jest aż tak martwe jak się zdaje. Problem mianowicie mam taki,

Gre ściągnąłem przez Steama (miałem oryginał ale gdzieś mi się zapodział) no i tu ZONK, zaawansowane opcje w grze (pogoda, hdr) po prostu nie działają, odznaczam je, następnie wychiodze z menu wracam i znów są wszystkie pozaznaczane, oczywiście moge je odznaczać w kółko ale nic to nie daje.

Nie jestem tu nowy, ani nie jestem nowicjuszem w RO, po prostu zapomniałem starego hasła do konta na forum i zarejestrowałem się na nowo.

Radzisław

  • Guest
Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #1 on: 04 February 2011, 14:01:25 »
Wydaje mi się,że masz grę ustawioną na steamie w języku polskim.Zmień na angielski,powinno w tedy dać się wyłączyć.To co chcesz.Szczególnie HDR.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #2 on: 04 February 2011, 14:34:35 »
Jak zmiana języka nie zawsze pomaga. Lepiej pogrzebać w pliku redorchestra.ini i wyłączyć ustawienia komendą False lub True jeśli chcesz je włączyć. Tylko zrób kopię zapasową, bo można nieźle zepsuć grę.

Szatan

  • Guest
Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #3 on: 04 February 2011, 16:30:47 »
Faktycznie, jeśli nie pozmieniam nic w ini gra startuje dobrze.

ale przecież nie o to chodzi, nie mam zamiaru wchodzić na serwer jako ostatni, a tak będzie jeśli nie bede mógł poprzestawiać tego całego pre cachingu na true/false. Co ciekawsze znalazłem gre na płytkach przeinstalowałem i problem nadal jest ten sam. Zmiana języka nie pomaga również

Maqweel

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #4 on: 26 January 2012, 13:25:38 »
Witam, temat stary ale mam ten sam problem :/ mógłby mi ktoś pomóc? Komputer mam słaby ale spełnia wymagania minimalne: AMD Athlon XP 1800+ 1.49 ghz, Ram 1024mb DDR1, Karta graficzna ATI Radeo 9200 128mb, dodam że "Killing Floor", gra z tymi samymi wymaganiami (też by Tripwire Interactive) działa bez najmniejszych zwiech. Proszę o pomoc ;/

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #5 on: 26 January 2012, 15:38:04 »
W sprawie zaznaczania/odznaczanie pogody , hdr itp. itd., należy zrobić jak zalecił towarzysz Sharik.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Maqweel

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #6 on: 26 January 2012, 21:23:38 »
Problem w tym ,że już próbowałem tak zmieniać. Zmieniam wszystko co trzeba z "true" na "false", zapisuję, wchodzę do gry, gra dalej mi się ścina, sprawdzam opcje a one znowu są zaznaczone ;/

Apos

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #7 on: 27 January 2012, 16:17:31 »
Sprobuj jeszcze usunąć plik ROEngine.ini i wystartować grę ponownie. Zobacz czy po tej operacji możesz zmienić opcje w menu.

Maqweel

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #8 on: 27 January 2012, 19:36:02 »
Cóż, teraz nie mogę w ogóle spróbować bo gra mi się w ogóle nie uruchamia. Zmieniłem tak jak było napisane wcześniej język na angielski, i teraz gra mi się w ogóle nie uruchamia, mimo ,że przeinstalowałem ją już 2 razy i zmieniłem język na polski. Błąd jest taki sam jak przy ustawieniu DirectX na "systemowe" czyli błąd biblioteki Visual C++, próbowałem usuwać redorchestra.ini i dalej nie dziala, wie ktoś co teraz jest przyczyną ;/ ?

Shock

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #9 on: 27 January 2012, 20:00:54 »
Odinstaluj wszystkie gry z platformy STEAM jakie masz, a na końcu samego STEAM. Usuń ręcznie pozostałe foldery z gier i ze STEAM jak i samodzielne pliki z wymienionych.

Ściągnij najnowsze sterowniki do karty graficznej i biblioteki DirectX. Zainstaluj ponownie STEAM, a później grę.

Jeżeli to nie pomoże to chyba coś z systemem nie tak.


Maqweel

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #10 on: 30 January 2012, 15:22:44 »
Dzięki, zrobiłem tak jak kazałeś, już wszystko działa :D

Shock

  • Guest
Odp: Grafika - opcje zaawansowane
« Reply #11 on: 30 January 2012, 23:22:51 »
To jest zawsze najpewniejszy sposób, choć najbardziej kłopotliwy.