Author Topic: walczylem o/pod..  (Read 8443 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #15 on: 14 April 2011, 19:16:13 »
Quote
mimo iż nie cierpię niemieckich filmów
Dlaczego? Stalingrad i okręt są po prostu świetne.
w RO gram jako raq

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #16 on: 14 April 2011, 19:38:51 »
Ja polecam "Braterstwo Broni" i "Into the Fire". :yes

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #17 on: 14 April 2011, 20:51:45 »
Nie no Das Boot to klasyka ale po prostu nie mogę ścierpieć filmów po niemiecku. Nie lubię tego języka. Może dlatego,że w podstawówce uczyłem się ruskiego a nie niemca?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #18 on: 14 April 2011, 21:03:06 »
ja też nie lubię jak się do mnie mówi drutem kolczastym...

kojarzycie rosyjski "Leningrad"? czy jakoś tak, jest chyba na YT, nie oglądałem jeszcze.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #19 on: 14 April 2011, 22:07:04 »
Leningrad oglądałem,właśnie na youtubie,ale nie polecam (no chyba ze wybitnie ci się nudzi i lubisz filmy propagandowe).
Godny polecenia jest za to  serial Karny Batalion,tez cały na yt Świetnie się go ogląda.

A z klasyki kina choć niewiele mającej wspólnego z filmami wojennymi polecam Pancernik Potiomkin.Scena z wózkiem jest chyba najbardziej znana,chyba tak samo jak lot śmigłowców z Wagnerem w tle  i   "I love smell of napalm in the morning" z Czasu Apokalipsy.

Offline Pacynka

  • Towarzysz broni
  • Posts: 86
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #20 on: 14 April 2011, 22:40:05 »
swołocz ktos widzial?

Tradytor

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #21 on: 14 April 2011, 23:10:50 »
Ze swojej strony polecam książeczkę "Snajper na froncie wschodnim". a jeśli chodzi o "www.1939.com.pl" i "www.1944.waw.pl to moim zdaniem takie sobie chociaż  nawet fajnie sie to czytało.Jesli chodzi o "dzieła" Hasslera to nie polecam wszystko to tylko twór jego wyobraźni wulgarna fikcja historyczna  itp. Nie znajdziemy nic w nich wartego uwgi z punktu widzenia historyczengo.

Herr_Batke

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #22 on: 14 April 2011, 23:22:39 »
Quote
Tradytor :
Jesli chodzi o "dzieła" Hasslera to nie polecam wszystko to tylko twór jego wyobraźni wulgarna fikcja historyczna  itp. Nie znajdziemy nic w nich wartego uwgi z punktu widzenia historyczengo.


Ale nikt tutaj nie mówi o nauce historii z polecanych dzieł :)
Że wulgarna, że fikcja - jak najbardziej zgadzam się. Ale (osobiście) nikt chyba bardziej nie przybliżył mi ohydy bezwzględnej, totalnej wojny na wyniszczenie, dwóch antyludzkich systemów, niż właśnie Hassel.
Zresztą gdyby nie było odbiorców na tego typu literaturę Leo Kessler (notabene brytyjczyk) nie kontynuował by swoich książek o fikcyjnej jednostce SS-Wotan w stylu wlaśnie Hassela.

A, i o gustach podobno sie nie dyskutuje :D

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #23 on: 15 April 2011, 12:09:12 »
Quote
Snajper na froncie wschodnim
A ja słysząłem, że gówniane i przekolorowane. O snajperze jest dobra książka; kolesia, który służył w 3 dywizji górskiej od 1942r (chyba, już nie pamiętam :p ). Bardzo mocna i rzeczowa. Spoko były też te małe książeczki bellony, z tej serii czytałem budapeszt, siedmiogród i jeszcze jakieś. Całkiem spoko była operacja cytadela robina crossa (koles duzo zrzyna od carella ale generalnie spoko ). Ale z wyjebanych książek, takich naprawder wyjebanych to polecam to http://allegro.pl/the-battle-of-kursk-david-m-glantz-foto-i-mapy-i1532729010.html Niestety po angielsku; polakom nie przyszło do głowy przetłumaczyć książeczki.
Bardzo dobra kompilacja, faktów dat, numeracji, nazw etc czyli to, co jest najtrudniej zdobyć. Bo obecnie 90% pozycji opiera się na opisach jak to hans z 5 kompanii  siedział sobie w okopie było mu zimno w dupie i ruscy strzelali. Spoko sie to czyta ale wiedzy z tego żadnej albo w znikomych ilościach. Niestety większość książek ( o 2wś ) w tym kraju to tego typu produkcje.
Z fajnych książek to kiedyś sporo o okrętach czytałem ( fajna była książeczka pt "Hood", Historia pancernika, historia lotniskowca, o burzy nad pacyfikiem już wspominałem ). Ale kto co lubi :)
w RO gram jako raq

maddogPL

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #24 on: 15 April 2011, 13:06:43 »
Odi są dwie książki o podobnie brzmiącym tytule ale ta o której pisałeś to http://allegro.pl/snajper-na-froncie-wschodnim-sepp-allerberger-i1462704642.html  ta druga to faktycznie gniot....do moich ulubionych należą Zapomniany żołnierz. oraz Kto sieje wiatr.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Allerberger

Tradytor

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #25 on: 15 April 2011, 19:52:03 »
Odi ja nie zabieram głosu na temat książki której nie czytałem, stwierdzenia słyszałem że przekolorowana jest dla mnie bez sensu.Najpierw przeczytaj potem zabierz głos.Właśnie ta ksiązeczka o której pisałem to wspomnienia byłego snajpera który służył w 3 dywizji górskiej a zwał się Albrechta Wackera http://solarisnet.pl/oferta/snajper_na_froncie_wschodnim/. Czytam ksiązki o tej tematyce po to aby jak najwięcej dowiedzieć się na temat tamtych czasów, uzbrojenia taktyki itp.Więc na jakieś fantazje kolesia poprostu szkoda mi czasu i czytam tylko wiarygodne ksiązeczki

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #26 on: 15 April 2011, 22:37:46 »
No jaszka.
w RO gram jako raq