Author Topic: Książka  (Read 4558 times)

Weffels

  • Guest
Książka
« on: 06 January 2012, 12:32:50 »
Witam mam pytanie bo pewnie nie którzy z wasz czytają książki związane z 2 wojną światową ostatnio przeczytałem książkę Antony Beevor - Stalingrad i jakoś tak mi nie za bardzo podeszła może znacie jakieś inne  tytuły związane z walkami w Stalingradzie którą opisuje żołnierz niemieckich sił zbrojnych

Shock

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #1 on: 06 January 2012, 12:47:33 »
Chodzi Ci o książki studenckie czy w stylu S. Ambrose lub C. Ryan. I czy mają opisywać obydwie strony czy tylko Niemców ?

Weffels

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #2 on: 06 January 2012, 13:30:21 »
Taką książkę która opisuje walki w Stalingradzie i opisuje jakiś żołnierz  Wehrmachtu
« Last Edit: 06 January 2012, 13:35:51 by Weffels »

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #3 on: 06 January 2012, 14:10:47 »
Antony Beevor - Stalingrad mam i mi się podoba :)

Poszukaj gdzieś tego, zaznaczam, ze nie czytałem i nie wiem czy dobra - Sven Hassel „Generał SS”

http://jareknelkowski.pl/sven-hassel-%E2%80%9Egeneral-ss%E2%80%9D/


Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Książka
« Reply #4 on: 06 January 2012, 14:27:44 »
Książkę Beevora kupiłem jako dodatek do RO2 (taka fanmade kolekcjonerka) i bardzo zaostrzyłem sobie zęby na tę grę (świetne opisy walko o Elewator czy Fabrykę Krasnyj Oktiabr (Red October)), jest tylko upierdliwy błąd, że PTRD/PTRS zostały w większości przetłumaczone jako działka ppanc ;) Sporo ciekawostek, kulisy wielkiej polityki, styl no cóż to książka historyczna a nie powieść...

Shock znasz coś o Stalingradzie w stylu Ambrose'a? Chętnie bym przeczytał  8)

Shock

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #5 on: 06 January 2012, 17:11:43 »
Z setek książek w tej tematyce utkwiła mi najbardziej: "Zapomniany Żołnierz" Guy Sajer. Jest bardzo w stylu S. Ambrose a nawet lepiej. Jedna z lepszych książek jakie czytałem i jedna z niewielu książek które wywołały u mnie tyle emocji. Czytałem ją kilkókrotnie w liceum.

Drugą taką książką jest "Walczyłem o Stalingrad" Helmut Nowak

Dobra książką jest również "Moja Wojna" Joe J. Heydecker lecz jest bardziej przekrojowa i obejmuje sześć lat autora w Wermachcie.

Bardziej ogólnie o Stalingradzie polecam też: "Stalingrad" - Antony Beevor



Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Książka
« Reply #6 on: 07 January 2012, 16:05:03 »
Helmut Nowak z tego co wiem to fikcja literacka, bodajże czeskiego autorstwa. Co nie zmienia faktu że jest dobra. Ostatnio wychodzi bardzo dużo wspomnień z frontu wschodniego, i Rosjan i Niemców, polecam księgarnie odkrywcy, tam mają wszystko o historii co ukazuje się na rynku.

Daazzz

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #7 on: 09 January 2012, 11:15:24 »
Guido Knopp

Stalingrad

Pozycja napisana przystępnym językiem, opisująca walkę o Stalingrad, z punktu widzenia biorących w niej udział żołnierzy niemieckich. I już choćby z tego powodu zasługuje na uwagę, bo nie ma wielu pozycji wysuwających na pierwszy plan cierpienia i dramaty tych, którzy stali wówczas po stronie agresora, jednocześnie nie usprawiedliwiając przecież, samej agresji. Poza tym, to dobre opracowanie historyczne tematu, zawiera poruszające wspomnienia świadków, fragmenty listów.

Polecam!

van_mars

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #8 on: 11 January 2012, 15:50:09 »

Poszukaj gdzieś tego, zaznaczam, ze nie czytałem i nie wiem czy dobra - Sven Hassel „Generał SS”

http://jareknelkowski.pl/sven-hassel-%E2%80%9Egeneral-ss%E2%80%9D/

Sven fajne książki pisze, jest akcja, męska przyjaźń i na ogół wartka akcja, ale z historią to już nie za wiele ma to wspólnego. Ot, tacy trochę Czterej pancerni bez Szarika dla dorosłych i z punktu widzenia drugiej strony okopu.

profan

  • Guest
Odp: Książka
« Reply #9 on: 12 January 2012, 23:00:33 »
Polecam David M. Glantza  :)