Author Topic: Total War: Rome II  (Read 54463 times)

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #45 on: 25 April 2013, 19:57:40 »
Na tą chwile, nie wzdycham, gdyż to zalatuje grą przygodową nie TW. Pisze o całości tego co nadęte CA wypuszcza(olewając jak zawsze fanów zwracających im uwagę na historie, epokę i detale jednostek).
Nie historyczne to(znowu niehistoryczny Egipt!!), nie realistyczne, brak animacji. Czym się tu zachwycać? To co widać jest przefarbowane z Shoguna 2. Jako stary fan serii, czuje się przerabiany i nie tłumaczcie mi tu że to pre alfa bo mnie krew zaleje. :o

Lasery z gwiezdnych wojen, angielska łacina, karty jednostek(niby to Rzymskie freski a tak naprawdę CA nie odrobiła lekcji, tak wyglądały greckie malunki nie rzymskie i na dodatek z końca VI w nie z II p.n.e) mam wymieniać dalej?? Kupa się szykuje a wy za to zapłacicie a pewnie ze 200 zł  ??? Dodam że modyfikacje pod starego Roma wyglądają lepiej... (patrz dół Roma Surrectum 2, na silniku gry z 2004 r)

ps. Jeśli kogoś zdenerwowała moja wypowiedź, podam więcej argumentów na to że szykuje się kolejny ETW i może mody go uratują. Do wydania gry zostało jeszcze niecałe pół roku, jak sądzicie co CA zdoła połatać?? Niech likwidują kolejne filie, jak te z Australii odpowiedzialne za wydanie Medivala 2

 
« Last Edit: 25 April 2013, 20:16:00 by Radzio »

Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #46 on: 25 April 2013, 20:20:41 »
Twoje argumenty przemawiają do mnie i z pewnością masz Radzio rację ,jednakże jako fan serii i tak chyba kupię tego romka z czystego sentymentu , mimo że wtrzymałem się z kupnem Szoguna 2 , to i tak pewnie wydam te 2 stówy żeby chociaż popatrzeć na legiony z bliska :)  ( a co tam...),
Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #47 on: 25 April 2013, 20:32:38 »
Dzięki za wsparcie, ale ja serię TW śledzę od pierwszego shoguna i coraz więcej widzę fajerwerków niż konkretów. Sami zobaczcie jakim przełomem był pierwszy Rome(choć z historycznością i wieloma aspektami sprzecznymi z realiami, zrewolucjonizował serię) , a jak można było go modyfikować. Ale polityka wewnątrz samego CA od jakiś 3 lat objeła inny kurs. Ludziom odpowiedzialnym za pierwsze udane produkcje, ładnie podziękowano za współpracę i wszystko wyszło w ETW, najgorszą grą serii, choć i wprowadzała bitwy morskie ale na tym koniec.

Zeiss, lepiej zakup za 30 zł Medivala 2 i poczekaj na tą modyfikację. Która za cel obiera historyczność i realizm ówczesnej epoki(reformy armii, oryginalne języki, formacje, taktykę, to z czego TW było znane). Tworzą go ludzie odp. za najbardziej znaną i udaną modyfikację pod starego Rome mowa tu o Europie Barbarorum. Tu filmik z kontynuacji EBII pod wspomnianego Medivala2 !

 

Pozdrawiam !
« Last Edit: 25 April 2013, 20:40:22 by Radzio »

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #48 on: 25 April 2013, 22:04:29 »
Nie licząc 1 shoguna, którego lat temu ładnych parę pożyczyłem kumplowi mam wszystkie TW. Romek I był zajefajny, ale w czasach kiedy w niego grałem za pierwszym razem nie przejmowałem się niehistorycznością niektórych aspektów. Potem pograłem z modami, tych eksperymentów to parę było, pamiętam nawet mod ze Star Wars. Powiem szczerze,że tak złorzeczycie na ETW, a mi się w nią grało fajnie i fajnie gra nadal. Może to dlatego,że ja siedzę mocno w bitwach morskich, albo bo Rzeczpospolita Obojga Narodów jeżdżę państwa zaborcze. Co do Romka II to kupie go na pewno, wygląda miodnie, niehistoryczny może nie będzie, momentami widać,że idzie w stronę graczy, którzy potrzebują widowiskowości, a nie grywalności. Tak czy siak, nie kupie go po premierze, będzie masa bugów, pierdoł i rzeczy do poprawienia, nie wspominając już,ze cena będzie duża jak dla takiego ucznia jak ja. Mi potrzeba się rozerwać, zabawić, użyć od czasu do czasu części mózgu odpowiedniej za kreatywne i strategiczne myślenie. Dlatego będę tak czy siak kupował gry od CA :)

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #49 on: 25 April 2013, 22:41:23 »
Zagraj w DarthModa do ETW. Zobaczysz jak powinna wyglądać gra w ogóle. Jak tu nie psioczyć na ETW, którą tak samo wypuszczono jak RO2 w wersji beta :o

Lipne AI, praktycznie go nie było. Niehistoryczność, brak prawdziwych formacji dla wojsk(co poprawił fan w modzie DM) i to co mnie rozj... widoczne kule z muszkietów, dział! Ogółem bałagan na mapie kampanii, praktycznie po kilku turach. Jeśli mowa o jakimś wysiłku intelektualnym, to może zaczyna się ale przy dobrych modyfikacjach. Czyli jak zawsze fani ratują koncepcję, gdyż chcą czegoś więcej w grze, której wielka firma na rynku, nie może, bądź nie chce zauważyć. Lub szkoda na to kasy może będzie w DLC :o 

Polityka... Odcinania kuponów.

No ale cóż, mogę się tylko wnerwiać, będzie co ma być.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #50 on: 25 April 2013, 23:38:49 »
Najważniejsze w grach z serii Tw jest to właśnie,czego nie ma w RO 2, co producenci spier*olą to społeczność graczy naprawi wypuszczając mody  ;)

Trzeba też wziąć pod uwagę,że gry teraz tworzone są pod pieniądze niestety, gra ma wyglądać, cieszyć oko efektami i przede wszystkim na zarabiać na kolejne cześć. Takie czasy, Ca odchodzi od klasycznych pomysłów na rzecz nowych, może mniej oryginalnych, ale jest to ukłon w stronę "niedzielnych graczy", którzy przygodę z seria zaczynają właśnie od Romka II. Reszcie "weteranów" nie pozostaje nic innego jak tylko narzekać aż ktoś naprawi, tudzież zmoduje :)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #51 on: 26 April 2013, 00:13:50 »
No i teraz ja ;) Radzio powróciłeś widzę, a awatar gdzie ? To ja się męczę po nocy, maluję, staram się, a Ty na pusto po forum latasz ? Czytając to co napisaliście nie wiem , którą stronę poprzeć. Z jednej strony Radzio ma rację, że Total War zamiast iść w realizm, zmierza w stronę zwykłego RTS-a. Jednostki z nieba wzięte, słonie, świnie, mundury niby z epoki. Zacznę jednak od początku. Pamiętacie 1-go Shoguna. Gra typu, papier, kamień, nożyczki. O uzbrojeniu i "umundurowaniu" nie było tam mowy, bo cztery piksele na krzyż średnio się teksturuje  ;). A jednak wciągało to jak cholera. Potem 1- wszy Medek i też sukces bo bliski nam wszystkim, ze względu że cała Europa Polską mogła być . Nadszedł w końcu Rome, trójwymiar w pełnej krasie, mapa bez pionków, nowa jakość. Historycznie zje.....ny, że chyba bardziej nie można. No ale od czego są moderzy. Dali tej grze nowy blask i uwierz Radziu, grałem prawie we wszystkie mody 1 Romka. I teraz naiwnie napiszę. Wierzę że goście z The Creative Assembly, o ile nie zablokują modowania. Stworzą taki produkt (choć w wersji pierwotnej będzie pewnie ułomny), który dzięki wdrożonym innowacjom, da moderom możliwości większe niż dotychczas. Każda zmiana nawet mała w silniku lub gejmpleju, jest dla społeczności jak wielka przestrzeń do wykorzystania. Daj moderom palec, a ...... grę wymyśla lepiej niż palcodawca ;). Tego życzę nowemu Romkowi i pewnie jak mawia Zeiss, kupię z sentymentu.
« Last Edit: 26 April 2013, 00:20:50 by Ryszka »


Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #52 on: 26 April 2013, 02:04:15 »
Tak masz rację i popieram to co napisałeś prawie w stu procentach ;)
Jednakże seria TW, skupiała się (piszę tu o pierwszym Shogunie czy Medivalu z dodatkiem) na realiach historycznych. Gra nie należała do łatwych, AI dobrze kombinowało, a kampania ogółem często mogła się szybko zmienić, jeśli wybuchł konkretny bunt. Dobrym hardcorem było też dziedziczenie tronu, jak w shogunie nie było następcy grę kończyłeś.

Wyobrażasz sobie reakcję dzisiejszego burgerDziecka, które widzi Game Over!(w internecie aż się roi od takich filmików np. You tube, jak mama,brat czy siostra takiemu konto skasowała i reakcję na taki obrót sprawy..Bezcenna)

CA zaczyna podążać w kierunku łatwym, dryfuje na wypracowanej wcześniej marce, nie ma dalej przełomu na dużą skale jakim był pierwszy RTW. Taki rozwój??Wprowadzanie DlC, coraz uboższe ograniczenia dla moderów(jak taki może dodać jednostki za darmo a tu w kolejce czekają wojacy z DLC.. nie idzie zarobić).

Moim zdaniem ta seria zmieniła oblicze, a proces sie zaczął od ETW.MTW2 To chyba ostatni TW który jest w stu procentach modowalny i zawierający rozwiązania w grze jeszcze z dobrych czasów)

Tyle w tym temacie ode mnie. Możecie wracać do swojego uniesienia nad nowym RTW. ;)
Z sentymentu czy jak tam wolicie, dajcie się dalej doić z kasy.

PS. Dodam tylko że po ETW fani z całego świata podpisali się pod petycją do CA. Zaniepokojeni spadkiem formy i historycznej głupoty w grze, co poskutkowało lepszym dodatkiem pt.Napoleon.

Nigdy w całej serii TW, CA nie wypuściła tak historycznych jednostek i trudnej kampanii(wielu twierdzi że Napoleon TW jest z tych nowych TW najtrudniejszy, i że tak powinien wyglądać ETW). Widać że jak się ziemia zatrzęsie pod butami, to nawet tam na górze wezmą się do roboty.

Pozdro  :D
« Last Edit: 26 April 2013, 02:11:26 by Radzio »

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #53 on: 26 April 2013, 07:52:03 »
Oj to były czasy. Sam pamiętam jak pewnego razu, grając w Szoguna wszystko szło jak trzeba, aż tu przywódca klanu zszedł a syna brak. Cztery dni rozgrywki i koniec, nawet sejwy nie pomagały :). Jak kolesie z CA zepsują nowego Romka, to życzę im tego co na poniższym filmiku.

Mam nadzieję, że z jakiegoś paragrafu, za groźby filmowe, nie zostanę, przez nich oskarżony ;)



Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #54 on: 26 April 2013, 11:50:16 »
Quote
Najważniejsze w grach z serii Tw jest to właśnie,czego nie ma w RO 2, co producenci spier*olą to społeczność graczy naprawi wypuszczając mody 
Szkoda, zę od Empire zablokowali praktycznie narzędzia moderskie, bo gracze robili lepsze mody niż oni wydawali gry.

Quote
Trzeba też wziąć pod uwagę,że gry teraz tworzone są pod pieniądze niestety, gra ma wyglądać, cieszyć oko efektami i przede wszystkim na zarabiać na kolejne cześć. Takie czasy, Ca odchodzi od klasycznych pomysłów na rzecz nowych, może mniej oryginalnych, ale jest to ukłon w stronę "niedzielnych graczy", którzy przygodę z seria zaczynają właśnie od Romka II. Reszcie "weteranów" nie pozostaje nic innego jak tylko narzekać aż ktoś naprawi, tudzież zmoduje
Po co. Można pograć w mody pod starsze wersje. Kingdoms sporo fajnych modów oferuje - 3 Ere, Bellum Crucis  czy mający wyjść w tym roku Europa Barbarorum 2.
Niestety seria TW poszła w złym kierunku, zamiast skuoiać się na elementach strategii, twórcy szlifują wygląd gierki, jakby to miało aż takie znaczenie.

Quote
No ale od czego są moderzy. Dali tej grze nowy blask i uwierz Radziu, grałem prawie we wszystkie mody 1 Romka. I teraz naiwnie napiszę. Wierzę że goście z The Creative Assembly, o ile nie zablokują modowania. Stworzą taki produkt (choć w wersji pierwotnej będzie pewnie ułomny), który dzięki wdrożonym innowacjom, da moderom możliwości większe niż dotychczas. Każda zmiana nawet mała w silniku lub gejmpleju, jest dla społeczności jak wielka przestrzeń do wykorzystania. Daj moderom palec, a ...... grę wymyśla lepiej niż palcodawca . Tego życzę nowemu Romkowi i pewnie jak mawia Zeiss, kupię z sentymentu.
Nie widziałem nigdzie, żeby devsi zapowiadali, że gierka będzie sprzyjać modowaniu. A skoro tak nie zapowiadali ( przynajmniej ja nie słyszałem, ale mogę się mylić ), twócy zrobią wszystko, by tę możliwość przyblokować na szerszą skalę. Mody przecież tak bardzo wydłużąły żywtoność ich gierek. W EB to jeszcze w tamtym roku łupałem. Nie jest to po myśli twórców.

Quote
Tak masz rację i popieram to co napisałeś prawie w stu procentach 
Jednakże seria TW, skupiała się (piszę tu o pierwszym Shogunie czy Medivalu z dodatkiem) na realiach historycznych. Gra nie należała do łatwych, AI dobrze kombinowało, a kampania ogółem często mogła się szybko zmienić, jeśli wybuchł konkretny bunt. Dobrym hardcorem było też dziedziczenie tronu, jak w shogunie nie było następcy grę kończyłeś.
Ja pamiętam jak miałem Hiszpanią w Medku1 3/4 mapy podbitej i wpadłem na świetny pomysł ruszenia króla ze stolicy, by se powalczył też. No i w ciągu 2,3 tur zbuntowała mi się połowa prowinicji i miałem wojnę domową. Generalnie w mediebalu miałem wrażenie, że komp dużo lepiej radził sobie z mechaniką gry, mapą, był zdecydowanie cwańszy, dało się jakoś logicznie przewidzieć jego poczynania. Nie atakował bez sensu portów gdy się z  nim graniczyło, czy nie robił wjazdów na twoją prowincję gdy miałeś niezły garnizon. Potrafił też zaskoczyć; pamiętam też jak grałem Włochami i jak mi Almohadzi na Sardynii wylądowali 11 pełnymi flagami. No i bitwy były bardziej epickie; bitwy z Egiptem, które trwały po 2,3 godziny ;) Fajna gierka to była. Chociaż Rome też świetny. Miliony godzin spęzone przed jednym i drugim tytułem, aż sam nie wiem co wybrać

Quote
Wyobrażasz sobie reakcję dzisiejszego burgerDziecka, które widzi Game Over!(w internecie aż się roi od takich filmików np. You tube, jak mama,brat czy siostra takiemu konto skasowała i reakcję na taki obrót sprawy..Bezcenna)
Strategi nie są dla debili więc w czym problem. Burger dziecko niech gra w CoDa albo Fife. Tam nie trzeba myśleć.

Quote
CA zaczyna podążać w kierunku łatwym, dryfuje na wypracowanej wcześniej marce, nie ma dalej przełomu na dużą skale jakim był pierwszy RTW. Taki rozwój??Wprowadzanie DlC, coraz uboższe ograniczenia dla moderów(jak taki może dodać jednostki za darmo a tu w kolejce czekają wojacy z DLC.. nie idzie zarobić).
Dobrze, żę nie poszli drogą Pardoxu i nie wydają płatnych paczy w postaci kolejnych dodatków. Tu są  rzeczy nazwane jako rozszerzenia  8)

Quote
Nigdy w całej serii TW, CA nie wypuściła tak historycznych jednostek i trudnej kampanii(wielu twierdzi że Napoleon TW jest z tych nowych TW najtrudniejszy, i że tak powinien wyglądać ETW). Widać że jak się ziemia zatrzęsie pod butami, to nawet tam na górze wezmą się do roboty.
Ja zagrałem raz w Empire, Polską. Gra mnie znudziła. Co mi po fajnej grafice i fajnych animacjach jak mi się nie chce grać? Komp był idiotą, największe mocarstwa żadnym przecwinikiem, bitwy to kolejny przykład debilizmu kompa. Żadnej satysfakcji z gry. Lubię sobie odpalić na czystym Rome 1.0 kampoanie Kartaginą na poziomie VH, to jest dopiero zabawa jak się ma po 4 turach wojnę z 6 państwami, szmacianą armię i mało kasy. Gra stawia wyzwanie i wtedy wciąga. Nie mogę tego powiedzieć o nowych częściach, chociaż w Napoleona zagrałem krótko, zaś Shoguna zakończyłem po demie - nie kręci mnie ten okres.

Fajne intro, zawsze je lubiłem. No i zapomniałbym - Medieval miał świetną muzę. Mam se ją na dyskku jakby ktoś chciał  :)

  ;) epickie
Robiła klimat. Aż się chciało bić  muzułmanów  :D
« Last Edit: 26 April 2013, 14:38:09 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #55 on: 26 April 2013, 13:12:42 »
No widzę, że temat total wara skłania do piśmiennictwa w społeczeństwie. Sam jestem tego przykładem. Cześć Odi jestem Ryszka, bo znamy się tylko z czytania postów. Twoje uwagi są celne, tylko ostatnie zdanie, trochę mało polityczne. My nie chcemy tu świętej wojny, więc jak byś mógł to zmień np na nieszczęsnych muzułmanów ;). I zanim się zbulwersujesz moją prośbą przeczytaj priva.
« Last Edit: 26 April 2013, 13:37:59 by Ryszka »


Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #56 on: 26 April 2013, 14:43:21 »
Edytowałem. Chciałem sobie odpalić Medka 1 ale na win7 64x się kraszuje zaraz przy starcie. Ponoć giera się gryzie z kartami nvidii i wind 7. Poszukam, może są gdzieś solucję.

Sporo grałem w tego moda
w RO gram jako raq

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #57 on: 09 May 2013, 11:25:23 »
 Jeszcze Romek nie wyszedł, a już DLC zapowiadają. Jak kupisz podstawkę w przedsprzedaży, to dostaniesz gratis takie cuda jak Ateny, Epir i Sparta. Nie wiem czy mi się to podoba (jasne że nie), no ale tak już jest, że gry się teraz rozczłonkowuje  i sprzedaje po kawałku. Później wyjdzie blood pack jak w Shogunie, a potem jeszcze nerka i wątroba pack.   
[ Invalid YouTube link ]

A tutaj garść nowych informacji, (czytaj obietnic i niedomówień ;) )http://totalwar.org.pl/?p=14164. No nic ja dalej trzymam kciuki i jak wiadomo z sentymentu......  Ale jak mawia As, chyba dopiero po pierwszym paczu.
« Last Edit: 09 May 2013, 11:47:59 by Ryszka »


Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #58 on: 09 May 2013, 14:54:41 »
Jeszcze nie wyszła a już śmierdzi.
w RO gram jako raq

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #59 on: 10 May 2013, 14:57:42 »
Słono kosztuje powrót do Rzymu :o
http://store.steampowered.com/app/214950/