Author Topic: Total War: Rome II  (Read 54489 times)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #15 on: 27 June 2012, 21:50:50 »
Ja też gram od Shoguna 1 i bardzo się cieszę że Romek 2 wyjdzie. Podobnie jak Radzio nie jestem fanem Empire i po pierwszych recenzjach sobie odpuściłem, a potem był już Napoleon i bardzo mi się podobał. Nie rozumiem jednak o co ta kłótnia. Przecież wiadomość świetna i tylko się cieszyć.  A Ty Radzio minusami walisz na lewo i prawo, więc dostałeś jednego ode mnie gratis , żeby Ci nie zabrakło, jak będziesz mi go oddawał.;)

Edit: Gdyby Ceza za każdy post skierowany przeciwko niemu dawał minusa, to ja bym miał -40karm a Ufo to już szkoda gadać  ;D
« Last Edit: 27 June 2012, 21:59:00 by Ryszka »


Duqq

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #16 on: 27 June 2012, 22:13:53 »
Cytat:  "ETW to najgorszy bubel jaki studio CA wypuściło, to dopiero arkadowa szmira rodem z podrzędnych rtesów. Wizualnie dno,"

Jeżeli to nie jest hejterska wypowiedź, to ja już nie wiem co nia ma być.

Bubel? Szmira? Bardzo dobra gra, z bardzo ładna grafiką, a że miala pewne minusy to cóż, która gra ich nie ma.

Wybacz mi, o biedny Radzisławie, że nazwałem Cię hejterem, bo podejrzewam, że to jest te moje domniemane obrażanie Cię, mam nadzieję, że nie poczułeś się dotknięty.

Za to chetnie dowiem się (możesz nawet odpisać na PW jeśli wolisz) co to znaczy, że jestem "dupo-grajkiem"? Pierwszy raz się spotykam z takim określeniem i jestem ciekawy co ono znaczy? Że gram jak dupa? Gram dupą? Czy może, że siedzę na dupie, kiedy gram?
To ostatnie to by sie nawet zgadzało.

Mam nadzieję, że dałeś już upust swojej frustracji i teraz czujesz się lepiej :)

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #17 on: 27 June 2012, 22:26:08 »

Za to chetnie dowiem się (możesz nawet odpisać na PW jeśli wolisz) co to znaczy, że jestem "dupo-grajkiem"?


 

 Ogólnie że jesteś dupą  ;) Pasuje ci ..Publicznie ?
 

Shock

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #18 on: 27 June 2012, 23:07:15 »
Dość.

Wielkość swoich "ptaszków" porównywać gdzie indziej.

Za każdy post nie na temat - warn.


Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #19 on: 28 June 2012, 08:30:00 »
Dość.

Wielkość swoich "ptaszków" porównywać gdzie indziej.

Za każdy post nie na temat - warn.
   

 No to ja poproszę, bo mam już dosyć ciosanych kołków z tego forum.


« Last Edit: 28 June 2012, 11:30:55 by Radzisław »

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #20 on: 28 June 2012, 11:28:21 »
Radzio, Rome Total War to masz w policji na zamieszkach pseudokibiców.  ;D

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #21 on: 28 June 2012, 11:38:44 »
Radzio, Rome Total War to masz w policji na zamieszkach pseudokibiców.  ;D
   
 
 A żebyś wiedział, na pewnej zadymie nawet odniosłem ranę w boju,ciętą nogi.Teraz siedzę na chorobowym ::) i nawet odszkodowanie dostałem  ::) z waszych pieniędzy  8) Można powiedzieć że poczułem co to życie legionisty przeciw hordzie barbarzyńców!  :o A tak na poważnie to do śmiechu mi nie było jak krew za*** a nogawką a ty nie wiesz za bardzo co robić, gdy karetki podstawiali w pierwszej kolejności dla pijanej, obrzyganej hołoty. Która najpierw dawała sobie po ryjach a jak trzeba było to uspokoić to nawet lusterka z samochodów ci na głowie tłukli! Aby zagraniczni kibice czuli się jak u siebie w domu... 
 

Shock

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #22 on: 28 June 2012, 11:59:08 »
To może zmień pracę lub zacznij chodzić do terapeuty bo widzę że praca w resorcie Ci nie służy - w aspekcie psychicznym oczywiście.





Tekst z GryOnline:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69013

« Last Edit: 28 June 2012, 12:02:39 by Shock »

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #23 on: 28 June 2012, 12:35:38 »
Mówisz?? A co ja teraz miałbym innego robić?? Iść do biedronki?Czy może na nauczyciela Wf'u? Taka służba, wiem jedno jeszcze minie zanim wrócę z L4, czeka mnie komisja lekarska bo kolano nie paluszek, musi być sprawne!
 
Wracając do tematu, to jestem bardzo i to bardzo mile zaskoczony że prace nad RTWII mogą naprawdę trwać! Już od dłuższego czasu niby coś robili, niby coś tworzyli, a tu bach Napoleon, bach Shogun. Wydaje mi się że grę powoli rozwijają  od dłuższego czasu, możliwe że  równomiernie z Shogunem II to się działo. Jeszcze podobno na nowym silniku!! Extra!!

Niestety RTW w odróżnieniu od innych części gdzie wszystkie frakcje były takie same, wymaga więcej pracy. W RTW są kultury które różnią się od siebie: barbarzyńcy,grecy, rzymianie itd. Mam też nadzieję że twórcy wezmą pod uwagę pracę "przerabiających" starszą cześć, praktycznie wiele by mieli na tacy, a to dlatego że; pomysły sprawdzone, przetestowane przez miliony fanów i cieszące się nadal Wielką popularnością.


Ps. Jeśli ktoś ma ochotę pograć w najnowszego moda pod stary RTW( link do filmiku podawałem wyżej) niech napisze na PW, podrzucę linka, powiem jak zainstalować i co wymagane jest do odpalenia gry. Wiem jedno nie rozczarujecie się, gdyż grając w niego troszeczkę można będzie poczuć RTWII  :
  Pozdrawiam

« Last Edit: 28 June 2012, 12:44:40 by Radzisław »

Daazzz

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #24 on: 28 June 2012, 14:14:23 »
Przyznam szczerze ze  "nakręciłem się" tym "Roma Surrectum 2". Zobaczyłem filmiki, przejrzałem frakcje i jednostki i jak wrócę z pracy to instaluje RTW wraz z tym modem, i mam zamiar ponownie podbić świat na chwałę Imperium:)

Obym tylko nie natrafił czasem na "jedną, jedyną osadę, zamieszkałą przez nieugiętych Galów którzy wciąż stawiają opór najeźdźcom..." :P
« Last Edit: 28 June 2012, 19:14:35 by Daazzz »

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #25 on: 28 June 2012, 14:15:53 »
Grałem kiedyś w Roma Surrectum 1 i trochę 2, moim zdaniem najładniej wykonany graficznie mod pod romka. I te bitwy, olbrzymie żeby nie napisać "epickie" bardzo modne słowo ;). Mapa piękna i wiele jednostek, to były czasy. Oj żeby tak jak mówi Radzio, autorzy skorzystali z bogatej palety pomysłów jaką scena moderska wypracowała przerabiając pierwszego Rome, to hit gwarantowany. Nic tylko czerpać garściami. Niestety znamy przykłady, gdzie potencjał pierwowzoru został zupełnie zmarnowany i trzeba było długo czekać , aż coś się zmieni. Nie podam przykładu takiej gry , bo żadna  nie przychodzi mi do głowy hahahahaha.
Miejmy nadzieję, że CA nie zrobi tego błędu i w wyważony , mądry sposób połączy tradycję wypracowaną przez lata z nowoczesnymi rozwiązaniami dla dobra wszystkich graczy i samego Rome 2. Chyba znowu zainstaluje Romka, żeby puścić stado płonących świń na wiwat.
« Last Edit: 28 June 2012, 14:24:47 by Ryszka »


Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #26 on: 28 June 2012, 15:55:57 »
Zanim będziecie sie brać za instalację RSII musicie wiedzieć że:
-mod ma na celu historyczny i realistyczny aspekt gry , nie ma tu płonących świń, psów, wrzeszczących kobiet, gladiatorów i wszelkiej innej maści fantasy rodem z Wiedźmina  ;) ;

-nie mamy trzech rodów rzymskich, tylko jeden Rzym jako republika,
-są tam długie bitwy i często trzeba użyć dobrej taktyki aby przełamać linie wroga(to chyba najważniejsza zmiana, coś co kompletnie zmodyfikowano! teraz odpowiada ówczesnej epoce wojen)
-mamy do wyboru 0 kolejkową rekrutację lub tradycyjną 1 kolejkową,
-nie ma typowych grackich falang, teraz grecy walczą bardziej elastycznie(tak jak to miało miejsce naprawdę), na ten cel zmieniono kompletnie animacje walki i ustawienie formacji!Wyjątkiem są tylko falangi Macedońskie, jednak też z małymi zmianami,
-stworzono kompletnie od nowa detale otoczenia,mapy, pola bitew na bardziej realistyczne i miodne zarazem,
-stworzono ponad 500 nowych i odpowiadających epoce historycznej jednostek(w tym kilkanaście historycznych różniących się od siebie legionów!), odwzorowanych z najmniejszymi detalami, jak hełmy,pancerze,broń tak aby pasowały do III w p.n.e, czyli tego co CA potraktowała luźno historycznie,
-teraz gdy podbijamy obce terytorium, nie mamy do dyspozycji tylko swoich jednostek, aby mieć typowo frakcyjne armie trzeba sporo pobudować czyli "nie od razu Rzym zbudowano". Po podbiciu prowincji, musimy zrobić z niej swojego sojusznika i odpowiednio pokierować,aby mieć dostęp do typowych wojaków twojej cywilizacji!Ale w zamian mamy dużo sił regionalnych i najemników z danego regionu!
-zmieniono i zmodyfikowano system podatkowy, handlowy, dodano nowe budowle i przerobiono ich znaczenie,tak aby więcej sie działo na mapie kampanii i rozgrywka przypominała prawdziwe rządzenie Imperium.Sami teraz decydujemy jak rozbudować region, czy na typowo górniczy(jeśli prowincja ma jakieś złoża), rolniczy,handlowy czy może typowo militarny ;)
-Po instalacji moda, musimy koniecznie dograć łatkę w wersji 2.5!
-Po uruchomieniu gry, pokaże nam sie launcher, gdzie wybieram opcje jak:
wybór,kampanii,frakcji,rekrutacji, włączeniu hdr blooma i najważniejsze usunięciu pliku map rwm ,przed rozpoczęciem nowej kampanii.

W razie problemów piszcie na PW.





« Last Edit: 28 June 2012, 16:06:53 by Radzisław »

Daazzz

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #27 on: 03 July 2012, 08:59:53 »

Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #28 on: 06 July 2012, 14:40:35 »
Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #29 on: 07 July 2012, 11:34:10 »
Kilka skanów z gazet.