Author Topic: Początki  (Read 13099 times)

QQQ

  • Guest
Początki
« on: 08 April 2013, 20:51:50 »
Witam:) Dzięki promocji przez steama, przetestowałem RO2 no i jestem pod wrażeniem tej gry, przede wszystkim bo jest inna od wszystkich. Ale nie o to mi się rozchodzi. Jako początkujący chciałbym Was poprosić o wskazówki dotyczące gry, albo może linki do jakiś poradników lub czegokolwiek. Ale najważniejsza sprawa jaką chciałem poruszyć, to jak wygląda scena tej gry. Serwerów z tego co widziałem jest sporo, więc jest gdzie grać, ale czy są jakieś ligi i jak wygląda sytuacja polskich klanów?
Pozdrawiam.

Telesfor

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #1 on: 08 April 2013, 21:10:24 »
Poradniki bym zostawił na później, jak pograsz parę miesięcy to będziesz powoli wyłapywał różne smaczki (niesmaczki też ;d) i triki; do tego możesz sobie na tym forum poszukać bo z tego co pamiętam był np. temat jak używać rusznicy ppancernej). Inaczej jeśli zapytałbyś o jakąś konkretną klasę, która cię interesuje, to na pewno dostałbyś dużo konkretnych porad. Tak najogólniej - na początku trzymaj się nisko, i ruszaj powoli, dopóki nie poznasz map, staraj się przeżyć pozostając w cap zone'ach (jeśli grasz w terytorium, bo chyba większość serwerów jest w tym trybie), gdzie główną zasadą jest przejmować/ utrzymywać cele, a nie zabić jak najwięcej.  I przepraszaj jak kogoś ubijesz z własnej drużyny bo Cię wezmą za buraka. Jeszcze jedno - dopóki nie nabierzesz doświadczenia - nie bierz roli dowódcy drużyny bo Cię "zlinczują" za niekompetencję ;) Co do sceny i klanów, to niech odpowie ktoś bardziej kompetentny bo jeśli o to chodzi, to ja dopiero zaczynam.

QQQ

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #2 on: 08 April 2013, 21:35:12 »
Dzięki za odpowiedź. Najbardziej to interesuje mnie jedna klasa ( w tym momencie nie pamiętam jak się nazywa ) ale po stronie sowieckiej miałem bodajże MN9130, czyli jakiś strzelec czy coś takiego. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda odblokowywanie broni i jak dużo ich jest ?

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Początki
« Reply #3 on: 08 April 2013, 21:43:25 »
Co do jakiś poradników to myślę, że kolega Ufo albo Ryszka (zwany także Rykszą) coś podrzucą ;)
Scena klanowa podnosi się z dna jakim było zaprzestanie współpracy z RO:Ladder czyli z liga, która jednoczyła i pozwalała rozgrywać mecze między sobą klanom. Liga ta istniała od czasów pierwszej części gry. Potem po wydaniu Bohaterów Stalingradu, po rozegraniu paru rund rozgrywek, zarówno tych oficjalnych, jak także tych mnie, TWI wycofało się z współpracy z ta ligą. Obecnie powracają z własna propozycja o jakże oryginalnej nazwie TWI: Ladder. Tam będzie się wszystko działo. Co do polskich klanów, to zostało ich po tej zawierusze niewiele, z tych poważnych uprawiających e-sport można wymienić 1st Cav czy Enclave.   Jest też parę tworów klanopodbnych w stylu 1st PAD, ale generalnie jest to skupisko graczy, którzy nie wiedzą czego chcą, no może poza wkurzeniem Starych Wiarusów :)


P.S Swoją drogą powitać nowego gracza/forumowicza :)


Edit: ta klasa to rzeczywiście strzelec, posiada on broń powtarzalną, u Rosjan jest to Mosin Nagan M1898 ( tak w grze jest błąd, tudzież literówka), Niemcy mają Mausera zwanego potocznie Karem 98K. Co do odblokowywania to są jedyne bronie dostępne dla tej klasy. Posiadają one ulepszenia, które zdobywa się wraz z ilością zabić na tej broni, odpowiednio 25 lvl to odblokowanie bagnetu, a 50 zdjęcie osłony muszki na karabinie. Wraz z wzrostem doświadczenia na danej klasie i wzroście "honoru" zwiększa się także umiejętność posługiwania bronią np. niwelowanie kołysania, atak wręcz itd. Wraz z ranga bohatera zdaje się można odblokowac posługiwanie się bronią wroga, czyli Niemcy mogą grac np. Mosinem.

Telesfor

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #4 on: 08 April 2013, 21:54:59 »
 Co do strzelca, to chyba ciężko coś poradzić prócz: celuj uważnie i nie szarżuj z nią jak z pepeszą, chociaż zdarza się że jeden gość z bagnetem szturmuje z powodzeniem pomieszczenie gdzie siedzi kilku gości ;D Ale to już kwestia bycia natchnionym ułańską fantazją/cholernego szczęścia

Co do odblokowywania, to też mam pytanie do innych: Czy strzelec weteran czy tam frontowiec nie powinien dostawać pistoletu do wyposażenia?  Mam bohatera i oczywiście nic.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Początki
« Reply #5 on: 08 April 2013, 21:59:23 »
Tu jest zebrane sporo omówionych zagadnień: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=86232
Od siebie mogę dodać, że trzymaj głowę nisko i postaraj się dołączyć do jakiegoś ogarniętego i squad leadera i się na nim respawnować


@Telesfor: tylko w Action Mode. Bagnet jest dobry, ja raz pojechałem tak cały okop (7 czy 8 kacapów), ale trzeba mieć silne nerwy i trochę farta :D

QQQ

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #6 on: 08 April 2013, 22:24:50 »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi:) I również witam wszystkich. Dziwi mnie, że tak mało popularna jest ta gra, ale to może być przez to, że nie jest robiona pod "casuali", tylko trzeba się w niej trochę wysilić. Swoją drogą całkiem nieźle mi idzie ;D. Dzięki za stronkę z poradnikami, przeglądnąłem z grubsza póki co, to widzę tam odpowiedź na większość moich pytań. Jak ja żałuję, że wcześniej nie sięgnąłem po tę grę.
Posiadam również RO1 i mam pytanie co do tych weekendowych gier, trzeba spełniać jakieś wymagania, czy można wpaść i pograć:)? Chodzi mi o tę wzmiankę na stronie głównej.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Początki
« Reply #7 on: 08 April 2013, 22:52:22 »
Jedyne wymaganie to to,by mieć ze sobą % (oczywiście niepełnoletni mają 100 % soczek :D )
Wbijaj na nasz kanał, na mublu, na naszym komunikatorze i hulaj dusza, piekła nie ma :)

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #8 on: 09 April 2013, 16:00:24 »
, chociaż zdarza się że jeden gość z bagnetem szturmuje z powodzeniem pomieszczenie gdzie siedzi kilku gości ;D Ale to już kwestia bycia natchnionym ułańską fantazją/cholernego szczęścia

Najlepsza broń to mosin/mauser nie ma odrzutu, zwiększony zasięg w walce wręcz o bagnet. I bagnet zabija po cichu :) Nabijanie na bagnet to najlepsza uciecha. Jak wyćwiczysz ta broń bez problemu będziesz w pierwszej piątce na serwerach.

QQQ

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #9 on: 09 April 2013, 17:27:15 »
A z polskich serwerów, jest coś do RO2 ? Bo w RO1 widzę jest serwer polski, lecz w większości dnia pusty.

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #10 on: 09 April 2013, 17:50:03 »
Prawie polski choć angielski jest 40-1. Obowiązuje język angielski, ale w razie problemów np. z jakimś graczem masz kilku adminów Polaków: Mord (założyciel), Ness44, Erk1PL, SlavecOne, Sledz07,RoberSledz, SakoTRG, WinnersOM, Dzik, Mixer, ViperPL i ja.

Właściwie dwa serwery - realizm lekko zmiksowany i classic w trybie kampanii.

Polskich serwerów nie ma, bo na linuxie jak jedynki nie postawisz, a porządny serwer 64 sloty na windowsie kosztuje 600 zł. Stąd gracze z naszego klanu głównie składają się na Red Orchestre :)

QQQ

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #11 on: 09 April 2013, 18:36:04 »
Aha, rozumiem:) Ale widzę popularny ten serwer 40-1, 64/64 na obydwóch serwerach:P

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Początki
« Reply #12 on: 09 April 2013, 21:51:16 »
Moim skromnym zdaniem, jak jeszcze dużo grałem, 40-1 był najlepszy. I pewnie nic sie nie zmieniło. Gracze prezentują wysoki poziom, admini na posterunku, dzięki czemu satysfakcja ze zwycięstwa większa. I wcale sie nie podlizuję :P, tylko szczerze napisałem.


BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #13 on: 09 April 2013, 23:13:53 »
Dzięki Ryszka za miłe słowa. To wszystko zasługa Morda. I edukacja adminów by być jak najbardziej przyjaznymi dla graczy (tu musiałem się dużo uczyć ) i ciągłe pomysły na rozkręcanie serwerów.  Też się tu nie podlizuje, bo Mord nie ma tu konta :p Kto jeszcze ma chęć to zapraszam do grania :)

Marder

  • Guest
Odp: Początki
« Reply #14 on: 20 May 2013, 18:36:48 »
Witam,

Kupiłem sobie niedawno tą wersję GOTY i trochę pograłem. Mam w związku z tym pytanko. Czy level gracza widoczny nad postacią kiedy oglądamy akcję w trzeciej osobie to jest ten poziom honoru w profilu osiągnięć ? Za co dostaje się punkty dla drużyny w liście graczy widocznej w czasie gry ? Podejrzewam że za zabijanie wrogów ale pewnie i za coś jeszcze (zajęcie obszaru, obronę itd)