Żołnierze > Ogłoszenia rekrutacyjne do klanów

Historia jest dla ludzi...

<< < (3/11) > >>

gustavo:

--- Quote from: Odi^PrOfAnUm on 26 June 2013, 17:14:53 ---Jeszcze zapomnieliście dodać o tym jak LWP wyłapywało AKowców po lasach dla ruskich jeszcze pare lat po wojnie.   LWP to było ścierwo podobnie jak UB. Nic ich nie usprawiedliwia.

--- End quote ---

"Gówno i cebula" jak powiedział klasyk jeśli tak to cóż nasza Armia ścierwa wszak tłuką niepodległościowych "terrorystów" wszyscy Ślązacy w Wermachcie ścierwo, Wielkopolanie w Wermachcie ścierwo i tak dalej i dalej aż dojdziemy do tego ścierwa Mieszka I co też swoich tłukł... Nic nie usprawiedliwia oczerniania własnej historii której najwyraźniej nawet nie jesteś świadomy.

morticore:

--- Quote from: Odi^PrOfAnUm on 26 June 2013, 17:14:53 ---Jeszcze zapomnieliście dodać o tym jak LWP wyłapywało AKowców po lasach dla ruskich jeszcze pare lat po wojnie.

--- End quote ---
Podobnie jak A także tłukli UPA, czy brali czynny udział w wyzwoleniu Polski spod niemieckiej okupacji. Za to zasłużyli na trochę szacunku. Oczywiste jest, że mają na sumieniu Żołnierzy Wyklętych, gdyż byli armią komunistycznego, podporządkowanego Moskwie państwa. Tego nic nie zmieni i zapomnieć o tym nie wolno. Trzeba mieć świadomość dwóch stron medalu - tak jak napisał Ryszka, historia Polski jest niezwykle zawiła, bolesna i trudna.


--- Quote from: Odi^PrOfAnUm on 26 June 2013, 17:14:53 --- LWP to było ścierwo podobnie jak UB. Nic ich nie usprawiedliwia.

--- End quote ---

Wyzwałeś w ten sposób od najgorszych dziesiątki tysięcy Polaków, którzy zginęli po to, być nie mówił dzisiaj po niemiecku. I uwierz mi, marzeniem nieznacznej części z nich było, byś mówił po rosyjsku...

Odi^PrOfAnUm:
Jako organizacja przyłożyła 3groszę do ganiana prawdziwych patriotów po lasach. Nie ma na to wytłumaczenia. Oczywiście - nie każdy robił to z własnej woli ale nie zmienia to faktu, że LWP ma czarną kartę w naszej historii. 

--- Quote --- Za to zasłużyli na trochę szacunku.
--- End quote ---
Trochę tak. Może faktycznie przesadziłem ale mam uprzedzenia, nie na darmo mi zabili dziadka AKowca.


--- Quote ---którzy zginęli po to, być nie mówił dzisiaj po niemiecku. I uwierz mi, marzeniem nieznacznej części z nich było, byś mówił po rosyjsku...
--- End quote ---
Mozna było się zastanwoić co było dla nas gorsze; 50 lat z Ruskimi czy 4 lata z Niemcami.
Ja osobiście uważam, ze Polska powinna dogadać się przed wojną z Niemcami ( jak Rumunia chociażby ) i razem z nimi powojować.  Przynajmniej nie czulibyśmy się w obozie zwycięzców jak przegrani.  A gdybyśmy nawet przegrali, to bylibyśmy jak przegrani.
Nie optuje za faszyzmem, po prosty uważam, że Niemcy były 'lepszą opcją' niż mglista pomoc Aliantów. A tak to skazani zostaliśmy na samopomc w walce między młotem a kowadłem.

BartBear_[PL]:

--- Quote from: Odi^PrOfAnUm on 27 June 2013, 12:54:48 --- Mozna było się zastanwoić co było dla nas gorsze; 50 lat z Ruskimi czy 4 lata z Niemcami.
Ja osobiście uważam, ze Polska powinna dogadać się przed wojną z Niemcami ( jak Rumunia chociażby ) i razem z nimi powojować.  Przynajmniej nie czulibyśmy się w obozie zwycięzców jak przegrani.  A gdybyśmy nawet przegrali, to bylibyśmy jak przegrani.

--- End quote ---

Jak już jesteśmy w klimatach political-fiction to proponuję pociągnięte do końca w/w rozwiązanie, chociażby w książce "Kryptonim Posen" Piotra Bojarskiego w którym to goniliśmy wspólnie bolszewików z Niemiaszkami. Chociaż scenariusz ze "świata równoległego" to poprowadzony bardzo prawdopodobnie i raczej nieodbiegający od najbardziej trafnie prognozowanej linii zdarzeń, która "byłaby- gdyby". Finał to po prostu odwleczenie wyroku na Polsce o czas potrzebny by "murzyn zrobił swoje". Z Hitlerem wszelkie układy kończyły się tak jak układ z ZSRR (w niedzielę graliśmy FN "ku czci" tego wydarzenia ;))

morticore:
Ciesze się, że doszliśmy do konsensusu. Szczerzę współczuje z powodu dziadka i rozumiem twoje nastawienie. W kwestii sojuszu z Hitlerem, to nie jestem przekonany, czy to by się dobrze skończyło, ale na pewno historia świata potoczyłaby się inaczej...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version