Author Topic: Olbrzmymie pingi  (Read 9236 times)

velvetpill

  • Guest
Olbrzmymie pingi
« on: 20 October 2006, 13:26:39 »
Mam problemy z ping’ami. Mimo, że na ekranie wyszukiwania serwerów widzę pingi w granicach 50 – 150, to podczas gry utrzymują się na poziomie 300 – 500, prawie 60% traconych pakietów i grać się nie da!!! Gdy wyłączam firewall’a nie ma żadnej różnicy; zapora Windows nieaktywna. Podczas grania nie uruchamiam żadnych innych aplikacji! Mam stałe łącze 256 i zadziwiające jest to, że przy graniu w DoD, DoD:S. CS:S max pingi wynoszą 80 (bez względu na działanie firewall’a)! W w/w grach były różne komendy wpisywane w konsoli (rate, cl_rate, cl_cmdrate, cl_updaterate, cl_cmdbackup) poprawiające pingi. Czy w RO też coś takiego istnieje? Myślę, że parametry samego kompa nie mają nic do rzeczy (ewentualnie fps’y) ale podam:  Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz, RAM: 2x 512MB, grafika: GeForce 7900 GT 256MB, płyta główna: Asus P5B Intel P965.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

PS. Czytałem inne posty na ten temat, ale rozwiązania tam zawarte nie poskutkowały :con

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Olbrzmymie pingi
« Reply #1 on: 20 October 2006, 16:33:34 »
nie podales najwazniejszej rzeczy
1. jakie masz dokladnie lacze - dostawca
2. na jakich serwerach masz takie pingi?

velvetpill

  • Guest
Olbrzmymie pingi
« Reply #2 on: 20 October 2006, 19:06:30 »
1. Nie znam dokładnych specyfikacji mojego netu, bo mieszkam na stancji. To net z tv kablowej o prędkości 256 kilobitów/s
2. Przed chwilą byłem na PL serwerze i było w granicach 70-80 ale przeważnie gram na zagranicznych z mapkami z armiami pancernymi... są jakieś PL z mapcycle'm TYLKO pancernym?



EDIT   23.X.2006   6:52
Włączyłem podgląd statystyk połaczenia internetowego podczas gry i co oznacza wpis Channels??????
Pingi spadły troszkę (wina internetu) ale wszystko skacze i czołgi widzę bez wieżyczek... a moje Channels = od 120 do 180 Czy to ma jakiś związek?

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Olbrzmymie pingi
« Reply #3 on: 23 October 2006, 22:27:08 »
kablówka, kablówki maja to do siebie, ze zle skonfigurowane u providera laguja u klienta jak cholera - z protego powodu ze pakiety UDP uzywane w grze maja najnizszy prorytet w ruchu i jak iny pakiet wasniejszy idzie to sa zwyczajnie odrzucane (drop) czyli oznacza to loss i lagi u gracza - skaczące postaci, alebo brak róznych elementów

bawiłes sie w ustawieniach gry w Net settings w parametrach sieci (chyba tylko 2 są wiec duzego wyboru nie ma)

acha,  netcode unreala (czyli ruch sieci odpowiedzialny za komunikacje klient - serwer) chyba jest troche taki sobie, w prowaniu z innymi grami.

velvetpill

  • Guest
Olbrzmymie pingi
« Reply #4 on: 24 October 2006, 10:13:23 »
Tak, zmieniłem jakoś połączenia z WYSOKIEJ na NISKĄ i oblbrzymie pingi spadły do 100... ale teraz wkurza mnie ten brak wieżyczek czołgowych... Z daleka ciężko mi wypatrzyć wroga, ciężko celować :con