Author Topic: Ogólne wrażenia z gry  (Read 243505 times)

Apos

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #405 on: 02 January 2010, 16:52:08 »
Quote
SmokHaosu :
Trochę popatrzyłem za "klanami" na forum. I nie żebym narzekał, ale klany rekrutujące na zasadzie "poszukujemy ludzi znających mapy" to raczej nie to. Bo to oznacza dalej, kojarzące mi się z CS-em wypatrywanie, bo ja wiem, ze z tego okna co tam jest to mogę ostrzelać jak ktoś tam się wychyli za tym drzewem :wink

Zdaje sobie z tego sprawę, że to czego szukam to nie jest prosta sprawa. Zwłaszcza, że na serwerach RO zdaje się następować odwilż.


Masz trochę złe pojęcie o grze klanowej w RO, która nie ma się jak do tej z CS'a czy CoD'a. Pewnie to wynika z braku doświadczenia i faktu że nie grałeś jeszcze pcw w RO - a to duża strata :). Rozgrywka w RO jest nieprzewidywalna i nie da się napisać scenariusza-taktyki jak uważasz. Klany pisząc w wymaganiach "znajomość map" mają na myśli czy delikwent ma pojęcie o chodzi w grze. Klan biorąc na testy "nowego" chce mieć raczej pewność, że nie trafi mu się żółtodziób który wie tylko z której strony wylatuje pocisk ;) Popróbuj, popytaj się. Polecam Ci ekipy takie jak np. FSQ czy Herbatniki Sq - spoko ludzie tam grają :)

pozdr.

bociek

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #406 on: 03 January 2010, 10:07:38 »
Dla mnie jedną z największych wad RO to interakcja z terenem map.  Normalnie bierze mnie, gdy pędzącym T-34 docieram już do wroga, a tu nagle czołg staje w miejscu bo napotkał płot zbity z 4 desek. Chyba najgorsze co może w tej grze spotkać. Tak samo według mnie bardzo mała skuteczność pocisków odłamkowych jeżeli strzelamy w okno jakiegoś domu. Odłamki powinny zabijać lub przynajmniej ciężko ranić osoby znajdujące się w pomieszczeniu.  Nie raz przeżyłem strzał w moje okno,  potrzęsło potrzęsło odłamki leciały na wszystkie strony, a mi i tak się nic nie stało.  Już nie wymagam by od pocisków rozpadały się domy, ale szkoda, że nie mogę wpakować odłamkowego w murek, czy kupkę worków z piaskiem.

Kolejną rzeczą która mnie denerwuje, to rozmiar niektórych map, gdzie by dotrzeć do pola bitwy potrzeba nawet 3-4 minut. Mało jest map, w których czołgi mogą współpracować genialnie  z piechotą.  A szkoda.

Ale mimo to kocham RO,  za to, że odwrotnie niż w innych grach,   z karabinem masz większe szanse niż z pistoletem maszynowym. I wreszcie ktoś docenił , że zwykły karabin jest najlepszą według mnie bronią.


Co do powyższego posta, jeżeli mylę się w jakiejś kwestii. Proszę o skomentowanie,  gram w RO od miesiąca, być może czegoś nie wiem.

IgraSov

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #407 on: 03 January 2010, 10:45:58 »
Z czołgami to jak najbardziej słuszna uwaga, bo faktycznie denerwujące są "zapory czołgowe" zbudowane z kilku deseczek.
Na pociski odłamkowe nie narzekam, ponieważ zazwyczaj udaje mi się zlikwidować nimi grupkę piechoty (ale może to i dlatego, że rzadko grywam czołgami).

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #408 on: 03 January 2010, 12:26:58 »
A wiszące pranie zatrzymywuje pociski, nawet takie odłamkowe LOL :D

IgraSov

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #409 on: 03 January 2010, 12:42:57 »
Ano można by tak wymieniać i wymieniać, ale jako że chodzi o RO to przemilczę ten problem.:D
Oczywiście RO2 będzie tak dopracowane, że złego słowa nie będzie można o nim/niej powiedzieć.:p

Graf

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #410 on: 03 January 2010, 12:48:36 »
@SmokHaosu
Bez urazy ale niestety mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz. RO nie da się w żaden sposób porównać z CS ani CODem, to są całkiem inne gry, nawet chyba nie ma sensu opisywać różnic. Zniechęcając się, bo klany szukają graczy ze znajomością map robisz błąd. Mapy poznasz po kilkutygodniowym bieganiu po publiku i bardziej ważny będzie Twój skill, umiejętność współpracy i komunikacji z kolegami, sztuka orientowania się na dość rozległej w porównaniu z innymi grami mapie no i sztuka podejmowania najwłaściwszej decyzji w danej sytuacji. Żeby dojść do przyzwoitego poziomu potrzeba masę godzin wygrać na serwerach. Wobec powyższego gra Cię musi kręcić bo inaczej te godziny będziesz uważał za zmarnowane. Jeśli Cię kręci to nie szukaj przeciwieństw a pokaż że potrafisz, jeśli Cię nie kręci to i tak poziomu klanowego nie osiągniesz. Wielu z forumowiczów uważa RO za najlepszą grę tego typu, a to że jest dość trudna to dla nas tylko zaleta:)
Pozdrawiam i dużo miłych chwil w RO

SmokHaosu

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #411 on: 03 January 2010, 20:02:11 »
@Graf
Z całym szacunkiem, ale mam wrażenie, że to Ty nie zrozumiałeś moich intencji, ale źle się wyraziłem. RO mi się bardzo podoba, właśnie dlatego, że nie jest to gra z typu "America super texsas boy with thompson". To czy gra jest bardziej czy mniej wymagająca to inna kwestia. Chodziło mi raczej o podejście graczy. To czy gra jest trudniejsza, czy łatwiejsza, nie ma znaczenia, jeśli cel graczy jest ten sam.
Chodziło mi o znalezienie ludzi, którzy w tej grze szukają tego co ja, czyli wczucia się w drugowojenny wir najbardziej jak się da. Mniejsza z tym czy to są klany, publiczne servery, jaki ma kto skill. Dla mnie istotne byłoby to, aby ludzie dbali o jakieś realia (tak wiem, wielkie słowo) tego jak walczą. Niestety, ale goście wbiegający w respy, albo w jakieś inne miejsca gęste od wrogów, z 5 kilowym ładunkiem, no bo on zginie, ale dostanie 3 fragi.


Btw. Co do czołgów. Od początku uważam je za najsłabszy element tej gry. Niestety, ale twórcy skupiając się na "gierce do biegania" czołgi musieli potraktować mocno po macoszemu. Widać to na każdym etapie obcowania z nimi. Szkoda, że na wielu publicznych serverach ludzie mają straszne paracie na te graty. Jak dla mnie na mapach czołgi powinny ograniczać się do roli wsparcia dla piechoty. Po jednym tanku na stronę i tyle.  Z tymi "barykadami" faktycznie jest problem. Ale niestety gra ma swoje ograniczenia techniczne i obstawiam, że "2" wcale ich nie nadrobi. Jednak najbardziej śmieszą chyba mapy stricte czołgowe. Goście ładują się w te ISy i Tigery, jadą 5 minut prosto, po czym stają pod kątem i ostrzeliwują się jak artyleria w okresie wojen napoleońskich. Niestety jest to zauważalny już nawet na takich mapkach jak Arad. Nie wspominając już jak bardzo bywają poprzekręcane możliwości samych tych czołgów.

@bociek
Bo ja wiem z tym karabinem. Po to po karabinie powymyślano różne inne pistolety maszynowo, bo różne właściwości przydawały się w różnych sytuacjach. I to jest wielka zaleta RO, bo zależności te są odtworzone!

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #412 on: 04 January 2010, 00:50:08 »
Ogólnie to gra fajna.
w RO gram jako raq

Ein-Volk

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #413 on: 16 February 2010, 14:26:48 »
Witam wszystkich :)

W RO gram już kawał czasu i co tu rzec można, skoro w końcu zarejestrowałem się na stronie traktującej o niej - gra jest świetna i jako jedyna w Sieci, zaraz obok UT2k4, wciągnęła mnie na dłużej niż pozostałe CoDy, Counterstrike'i czy, Boże chroń aryjski lud ;) Team Fortressy 2. Ta gra ma wszystko, co tylko miłośnik historii, a 2WŚ w szczególności, by tylko chciał.
Oczywiście Wehrmacht ponad wszystko :)

Pozdrawiam

IgraSov

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #414 on: 16 February 2010, 14:46:27 »
Ze wszystkim się zgadzam i oczywiście reszta tego śpiącego forum również,
ale nie spodobał mi się ostatni wers Twej wypowiedzi, mianowicie:
Quote
Ein-Volk :Oczywiście Wehrmacht ponad wszystko :)


Powinno to wyglądać mniej-więcej w ten sposób:
Quote
Ein-Volk :Oczywiście RKKA ponad wszystko :)



Również pozdrawiam:p

Ein-Volk

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #415 on: 16 February 2010, 14:51:43 »
Hmm, a bo ja tam wiem, ile osób lubi mieć parę kilometrów za plecami swoich rodaków, którzy mają rozkaz rozstrzeliwać każdego Sowieta, który się cofa ;) Spoko ;)

IgraSov

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #416 on: 16 February 2010, 15:05:42 »
Pozostaje jedno, nie cofać się.8)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #417 on: 16 February 2010, 16:18:25 »
Mnie osobiście ciekawi jak to będzie w RO2 z czołgami........tzn. czy będzie tyle map co w RO1 i czy będą tak lepiej dopracowane.
ps. Bardzo podoba mi się system zniszczeń w grze T34 vs Tiger(kocham urwać wieżę jakiemuś czołgowi):yes
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

SmokHaosu

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #418 on: 16 February 2010, 16:34:58 »
Quote
Haratacz :
ps. Bardzo podoba mi się system zniszczeń w grze T34 vs Tiger(kocham urwać wieżę jakiemuś czołgowi):yes


Miło by było, gdyby walki pancerne osiągnęły w RO2 choć połowę tego co jest w T-34 vs. Tiger. Ale obawiam się, że to znacznie zmniejszyłoby ich popularność :con

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #419 on: 16 February 2010, 17:21:02 »
Quote from: SmokHaosu

Miło by było, gdyby walki pancerne osiągnęły w RO2 choć połowę tego co jest w T-34 vs. Tiger. Ale obawiam się, że to znacznie zmniejszyłoby ich popularność


Racja.........
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."