Author Topic: Dźwięk  (Read 9445 times)

Bathin

  • Guest
Dźwięk
« on: 17 November 2006, 16:34:42 »
Odpalam sobie dzisiaj RO i pojawia mi się nagle komunikat że coś nie tak ze Stamem. Restartuje komp, odpalam Steam, upload i wchodzę do gry i okazuje się że mam całkowicie skopany dźwięk. Myślę sobie że może coś z moją kartą dźwiękową, ale muza i inne gry są ok. Co jest ?

asn

  • Guest
Dźwięk
« Reply #1 on: 17 November 2006, 17:02:17 »
moze zle sterowniki?

Damianx2x2

  • Guest
Dźwięk
« Reply #2 on: 17 November 2006, 17:21:50 »
Skopany tzn. jaki ? u mnie np. bo ja mam zintegrowana kartę to jak ktoś coś powie to mi trzeszczy tak perfidnie głos ale odgłosy mam normalnie, zapewne to wina sterowników jak już Ci napisał assasin.

Bathin

  • Guest
Dźwięk
« Reply #3 on: 17 November 2006, 18:30:44 »
Skopany czyli tak jakby vocal płynną z kartonowego głośnika. Sterowniki ? 3 miesiące było ok i nagle złe ? Jak pisasłem, muza i inne gry dźwięk mają ok. Co to może być ?
Pzdr

slowak111

  • Guest
Dźwięk
« Reply #4 on: 02 March 2007, 15:06:20 »
Od wczoraj mnie niesłychac przez mikrofon a dzwienk mi się chwylami przelewa tylko na jednom słuchawke. Niewiem co się dzieję.
Słuchawki som sprawne.

Proszę o pomoc.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Dźwięk
« Reply #5 on: 02 March 2007, 18:25:40 »
ile wiem to postaram sie napisac, ale z gory ostrzegam, ze niechacy moge sie zanadto rozpisac;)

Bathin:  jak brzmi kartonowy glosnik? w niektorych sprzetach membrany sa po czesci 'kartonowe' :) ale co masz na mysli pod tym pojeciem... niewiele to stwierdzenie rozjasnia a tym wiekszy cien szansy kladzie na poprawna diagnoze problemu;) moze po prostu brzmi nienajlepiej bo ktos gra na laptopie siedzac w kiblu i akustyka malych pomieszczen + kafelki innymi slowy dodaje pewne smaczki - na szczescie nie zapachowe, tak sie sklada ze owy karton moglby korespondowac z charakterystyka przenoszenia statystycznej okaflowanej toalety;) jezeli oczywiscie miales na mysli ten karton a nie papier do d... bo to tez rodzaj sklejki papierowej =))

Damianx2x2: skoro trzeszczy tylko jak ktos cos powie uzywajac mikrofonu, to ten ktos moze miec zle wysterowane wejscie/wyjscie, tzn jego przetwornik (mikrofon) lub karta dzwiekowa nie wyrabia z poziomem (natezeniem) sygnalu

przczyny to np zle ustawienia mikrofonu w mikserze systemowym, czyli istnieje zbyt mala odleglosc mowcy od mikrofonu w porownaniu z czuloscia wejscia mic albo z czuloscia samego mikrofonu (membrana nie nadarza z wychyleniami by moc poprawnie przetworzyc dochodzacy dzwiek bo jest za glosny i zmienia sie zbyt szybko, no i 'trzepie' jej zawieszenie, stad sygnal wypadkowy sygnal elektryczny jest nagle znieksztalcany i slychac trzaski), rada: skalibrowac sobie dobrze odleglosc mikrofonu od ust i poziomy na mikserze systemowym ->>
ogolnie rzecz ujmujac kalibracje (i uzytkowanie) robicie mam nadzieje na sluchawkach, bo w przeciwnym wypadku mikrofon moze sprzegac z glosnikami (straszliwe piski)
kolejnosc wykonywanych czynnosci jest wazna, ale nie bede tutaj trul dlaczego, bo chyba i tak nadwrezam sporo statystyczna norme tego forum:)
wiec w mikserze systemowym(albo innym rownie miarodajnym) w opcjach nagrywania, przy mikrofonie, nie ustawiac jego poziomu na max, tylko gdzies posrodku albo mniej, wylaczyc mic booster, wlaczyc mikrofon na wyjscie glowne w odwtarzania, ktore ustawic rozsadnie wysoko, i teraz, w odleglosci w jakiej normalnie bedziemy gadac, mowic do mikrofonu, ustawic glosnosc tak zeby byla komfortowa, w razie niedoboru glosnosci zwiekszac (lub zmniejszac gdy na starcie jest zbyt glosno albo ogolna chała) czulosc mikrofonu w opcjach nagrywania, a gdy wysterowany na max nadal bedzie zbyt cichy, sciszyc, wlaczyc mic booster i jeszce raz sprobowac, jezeli wszystko juz jest ok, mozemy wyciszyc mic w glownym mikserze (gra sama bedzie go wlaczac gdy zajdzie potrzeba) i mamy pewnosc ze powinno nas byc slychac, gdy sie odezwiemy i co najwazniejsze, nie bedziemy trzeszczec, a przynajmniej juz nie z naszej winy:)

inna przyczyna, nie-sprzetowa dziwnych znieksztalcen dzwieku to rownie dobrze moze byc wina niestabilnej przepustowosci lacza, utraty danych, lagow itp
no albo jakies bugi stricte programowe, ale problemy z dzwiekiem naleza zdaje sie do rzadkosci wzgledem calej populacji graczy, wiec chyba mozna stwierdzic ze wina lezy po stronie uzytkownika i sprzetu a nie programistow wiec tego typu przyczyny sobie w tym eseju odpuszcze:)

w przypadek Slowaka111 - mikrofon to moze go nie podlaczyles skoro wczesniej Ci dzialal;)
a przelewanie sie dzwieku na jedna sluchawke, to albo wina kabla, albo wtyczki, albo gniazda wejsciowego karty dzwiekowej, lub w ostatecznosci jakies zwary na karcie i ogolnie awaria sprzetowa

gdy kabelki, sluchawki, mikrofony eksploatuje sie czesto i gesto to nierzadko sie sypia wlasnie kable przy wtyczkach lub glosnikach/sluchawkach a same gniazda wejsciowe lubia sie troche rozepchac;) i nie stykaja dobrze, stad nagle tracisz kanal(np ruszysz glowa i juz zwiera Ci kabel w lewej sluchawce, wszystko albo czesc masz w prawej, znow ruszysz glowa i jest ok a Ty sie dziwisz co sie stalo) musialbys dokonac ogledzin okablowania, gniaz i wtyczek;) i sprawdzic czy wszystko ok z lutami izolacja itp ja mialem tak kiedys ze swoim SB Live;) gniazdko bylo w stanie agonalnym i zeby miec dwa kanaly musialem na sile mocowac wtyczke troche pod katem zeby bylo ok:) ale rzecz jasna nie polecam takich metod bo destrukcje sieja i warto byc pewnym tego co sie robi;) a ciezko zmienic niesprawne gniazdo w karcie dzwiekowej;) sprawdz tez czy kabel sluchawkowy nie jest gdzies uszkodzony albo przerwany, np przejezdzajac po nim krzeslem obrotowym , mi sie zdarzylo kiedys kopnac niechcacy kabel i juz sie przerwal gdzies z 30 cm od wtyczki, naprawde ciezko pozniej znalezc takie uszkodzenia gdy zrobione nieswiadomie

a jezeli twierdzisz nadal ze sluchawki i wszystko inne sprawne sa, to hmm, trudno mi znalezc przyczyne inna niz wymienilem do tej pory

spotkalem sie tez z czyms takim, ze gdy procesor komputera jest za zanadto obciazony, karta 'rwie' dzwiek, wtedy chyba mozna mowic o sterownikach bo nie powinno sie tak podziewac, albo po prostu czas tej karty dzwiekowej dobiega juz konca:P

uff, koniec;)

slowak111

  • Guest
Dźwięk
« Reply #6 on: 02 March 2007, 20:20:39 »
Quote
wujek|T3N54MC024W523 :


spotkalem sie tez z czyms takim, ze gdy procesor komputera jest za zanadto obciazony, karta 'rwie' dzwiek, wtedy chyba mozna mowic o sterownikach bo nie powinno sie tak podziewac, albo po prostu czas tej karty dzwiekowej dobiega juz konca:P

uff, koniec;)




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uff, przeczytałem. To chyba to !
Wielkie dzienki wujek.