Author Topic: Czy pójdzie?  (Read 9466 times)

ego5000

  • Guest
Czy pójdzie?
« on: 03 March 2007, 16:59:54 »
Mam problem. Od dłuższego czasu chcę zakupić RO ale nie jestem pewien czy mi pójdzie. Mam całkiem dobrego kompa: 1,7 GHz 512 MB pamięci ale karta
graficzna to jakiś Intel Accelerator. Niby dobry bo 128 MB i pixel shadery 2.0 ale niestety video hardware T&L nie obsługuje a to jest wymagane.
Czy mimo braku tej funkcji gra zadziała? Wiem, że czasem z tym bywa tak jak z shaderami: Nie masz, nie grasz. Pytam bo co dziwne np. Codename: panzers (1)
nie poszło (!!!) ale już Quake 4 poszedł. Patrzyłem na Star Wars: Battlefront, poszło, a wymaga Video HW T&L. Więc moe ktoś odpalał na podobnym sprzęcie to proszę
o radę (Jeżeli postuję w złym dziale, bardzo przepraszam)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #1 on: 03 March 2007, 18:37:02 »
moj komp:
athlon 1800+, 1gb ram ddr 266mhz (hahaahha tak owszem to prawda), gf ti4200 128mb ( !!! vs1.1, ps1.4 !!! )

hardware T&L maja wszystkie karty poczawszy od pierwszego gf ( no drugiego to juz na bank jezeli z 1 popelnilem niescislosc, pomijam chlamy typu MX czy ten teges bo to okrojone wersje), bo to po prostu vertex shadery, ktore w sumie byly podstawa przelomu jakeigo dokonal pierwszy ge-force, karta zaczela liczyc na osobnym procesorze przeksztalcenia wierzcholkow i geometrii, odciazajac procesor

i dochodzac do zintegrowanej Intel Accelerator... karty zintegrowane zwykly wspoldzielic ram z tym systemowym i bycmoze niektore funkcje T&L wymagaja oprocz cienkiego GPU zintegrowanej karty, rowniez posilkowania sie mocą CPU, dlatego taka integrowka moze nie miec plakietki pure HW T&L bo po prostu nie jest autonomiczna w tej kwestii, ale same gry dzialaja bo calosc jest emulowana przy wspolpracy z glownym CPU komputera i uzytkownik nie widzi roznicy o ile taki uklad sie wyrabia z powierzonym zadaniem

dochodzac powoli do koncowej konkluzji, powinno Ci sie ODPALIC, jeno moze sie trochu srać :) 512 ramu to eee maielm przez dlugi czas (i namietnie swego czasu grywalem w CSS wiec jakos dzialalo) taka ilosc i powiem Ci - wes se dokup te drugie 512, chociaz z drugiej strony, jezeli masz dostep do Unreal Tournament 2004 (albo innej gry opartej na drugiej generacji unreal engine - ponoc RO to 2.5) to sprawdz jak to chodzi i gdy wiesz ze to Ci dzialalo, to RO tez ruszy bo to silnik ten sam jest, no pozostaje pytanie jak to bedzie chodzic bo juz widzialem np zintegrowane gf6 na plycie glownej i chodzila gorzej niz moj gf4

mi gra smiga az milo i tna sie tylko niektore mapki i sa to oczywiscie wysmietnite CUSTOM'y prosto z customystanu, tez tak jak Ty mialem watpliwosci czy bedzie dzialac, bo ciocia|Ola mowila o 'wymagajacym RO' no ale majac w pamieci wspomniany UT2K4 ktory poginal smialo, podjalem sie zakupu gry, no i nie zaluje;)

a nawet jezeli kupisz gre i bedzie Ci sie sralo, to kupisz z odzysku za grosze jakas lepsza karte lub wogole zainwestuj w sprzet, chyba ze RO to ostatnia gra do jakiej bedziesz chcial swoj komputer dopasowac;)

pzdr

ego5000

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #2 on: 04 March 2007, 07:59:23 »
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź ;) ale widzisz, moja karta graficzna nie raz już mnie zaskoczyła, no i formalnie to nie jest mój komp. Mój się.... zużył (jeszcze pamiętam ten biały dymek wydobywający się z okolic zasilacza... Jak to zrobiłem? Nie mam pojęcia :D ) Na nowego kompa dopiero zbieram, więc jak już kupuje to chcę żeby chodziło. Wystarczy że odpali a ja już zrobię tak, że się nie będzie zacinać ;)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #3 on: 04 March 2007, 09:30:51 »
no ja tez przezylem spalony zasilacz;) na szczescie reszta kompa nietknieta, powodzenia;)

ego5000

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #4 on: 04 March 2007, 09:41:10 »
Niestety u mnie poszło wszystko (?!) :D (Dysk tylko cały został :P )

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #5 on: 04 March 2007, 10:25:47 »
heh to nawet godne pozazdroszczenia bo rowniez trzykrotnie wolalbym stracic kompa a miec dysk z danymi, a bylo dokladnie na odwrot, wiec to chyba tylko kwestia mojego niefarta;0

pzdr

ego5000

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #6 on: 04 March 2007, 14:00:47 »
Grr... Byłem w Media Markt w Markach (W Warszawie oczywiście) nie ma. Skoczyłem do Electro Worldu, też nie ma :/ Jutro skoczę do Empikum muszą tam mieć bo nie wiem co zrobie :)

Wrona

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #7 on: 04 March 2007, 16:12:18 »
jest szybki i prosty sposob sprawdzenia: sciagnij i odpal demo Unreal Tournament 2004 - jesli na wysokich detalach pojdzie, to i RO da rade

ego5000

  • Guest
Czy pójdzie?
« Reply #8 on: 04 March 2007, 16:51:47 »
Na wysokich mówisz? Już demko sprawdzałem (detali nie zmieniałem, nie wiem jakie są domyślne) ale hulało. Najwyżej ściągnę jeszcze raz ;)

EDIT: No dobra, mam. 3, 2, ,1 odpalamy :P

No jasne. Teraz 2 godz w niepewności oczekując spatchowania :(