Author Topic: Microsoft Visual C++ Runtime Libary  (Read 10057 times)

ego5000

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« on: 05 March 2007, 20:27:55 »
Odpaliłem, gram bezproblemowo, ale że cięło to zmieniłem... kurde wyleciało mi z głowy co to było, w każdym razie w opcjach display tam gdzie było DirectX, DirectX 3D i software.
Nie wiele myśląc, chcąc poprawić wydajność zmieniłem na software. Musiało resnąć RO, odpala jeszcze raz... i ZONK... Krytyczny błąd- MS Visual C++ runtime error
Znalazłem już jeden taki topic ale zamieszczone tam rozwiązanie nie pomogło. Może gdzieś w plikach .ini gry można spowrotem ustawić DirectX 3D albo coś? Plz niech ktoś pomoże!

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #1 on: 05 March 2007, 20:42:02 »
znajdz plik RedOrchestra.ini, odnajdz fraze [Engine.Engine] (u mnie 20 linijka)

pewnie u Ciebie te fragment tego pliku wyglada tak, skoro ustawiles na software

[Engine.Engine]
;RenderDevice=D3D9Drv.D3D9RenderDevice
;RenderDevice=D3DDrv.D3DRenderDevice
RenderDevice=Engine.NullRenderDevice
;RenderDevice=OpenGLDrv.OpenGLRenderDevice
;RenderDevice=PixoDrv.PixoRenderDevice

rzecz zdaje sie rozchodzi o sredniki, jezeli zrobiles software i sie obsralo, to zdaje sie wlaczyl null device;) albo pixo (chociaz nie wiem co to;) )wiec sprobuj zmienic by bylo tak:

[Engine.Engine]
RenderDevice=D3D9Drv.D3D9RenderDevice
;RenderDevice=D3DDrv.D3DRenderDevice
;RenderDevice=Engine.NullRenderDevice
;RenderDevice=OpenGLDrv.OpenGLRenderDevice
;RenderDevice=PixoDrv.PixoRenderDevice

good luck;)

ego5000

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #2 on: 05 March 2007, 20:59:22 »
Poszukałem głębiej i po prostu usunąłem plik RedOrchestra.ini który po włączeniu gry jest generowany na nowo z optymalnymi opcjami.

A może masz sposób na zwiększenie FPS-ów? :D Niby przyzwoicie działa ale jednak szarpie np. na Stalingradzie.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #3 on: 05 March 2007, 21:44:48 »
wylacz trilinear filtering, mi np poprawia fps kosztem troche gorszej jakosci tekstur;) zawsze te 2^N operacji mniej na samej filtracji tekstur;) sie
znajdz kompromis w jakosci tekstur, liczbie detali, wlacz cienie blob'y albo wylacz wogole, sporo tam mozna pomanipulowac przy grafice choc nie tak duzo jakby sie chcialo (pod tym wzgledem F.E.A.R. rzadzi)

zawsze mozesz tez wlaczyc low sound quality, powinno dodac te pare(nascie - depends on many things) fps

costam bylo juz na forum o wylaczaniu precachu i przyspieszaniu gry

ja se pykam w 800x600 wszystko na high oprocz wspomnianego filtrowania, jest spoko oprocz customystanów niektorych:)

a glebiej w architekturze RO nie grzebalem wiec nie wiem jak tam pozmieniac, chociaz moze jak mi sie bedzie chiccalo to poogladam ten ini dokladniej:) nie obiecuje:P

pzdr

ego5000

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #4 on: 08 March 2007, 18:41:41 »
wujek ty wszystko wiesz więc moje pytanie (świadom jestem offtopa) czy jest jakiś serwer tej stronki? Chyba gdzieś widziałem lecz nie jestem pewien.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #5 on: 08 March 2007, 22:01:40 »
Quote
ego5000 :
wujek ty wszystko wiesz więc moje pytanie (świadom jestem offtopa) czy jest jakiś serwer tej stronki? Chyba gdzieś widziałem lecz nie jestem pewien.


zes walnal offtopa takiego ze nie mam pojecia o co ci chodzi.... O_o

ego5000

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #6 on: 09 March 2007, 05:41:44 »
No tak, trochę nie jasne :P Mój błąd :) Czy jest serwer RO (do gry :P ) stronki Red.Orchestra? W czyjejś sygnaturce chyba widziałem IP ale nie jestem pewien.

ciocia|Ola

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #7 on: 09 March 2007, 08:06:15 »
Jeśli mówisz o stronie www.red.orchestra.pl  to są z nią związane niejako 2 serwery:
1. [PL]Red.Orchestra.pl&Aster.pl[onlystandard&M...   212.76.32.54:7757
2. [PL]Red.Orchestra.pl & Aster.pl [only MCPx & custo...   212.76.32.52:7757

O to Ci chodzi, bo nie jestem pewna?! :)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #8 on: 09 March 2007, 08:45:29 »
tak wlasnie to mialem na mysli, Olusia mnie wyreczyla;) z pamieci trudno mi bylo ip sobie przypomniec, taka natura wszechwiedzy ze czasem sie tnie ;) chyba mam cos nie tak z plikiem kora_mozgowa.dll albo cos ze sterownikami ;))

tak Ola, chyba wlasnie o to chodzi:P

problem solved, over & out

ego5000

  • Guest
Microsoft Visual C++ Runtime Libary
« Reply #9 on: 09 March 2007, 13:07:01 »
Tak, o to chodziło thx Olcia :) . Wujek, radzę przeinstalować system i zainstalować najnowsze sterowniki. Pozatym u mnie ostatnio nie jeden .dll szwankuje, chyba będę musiał w Internecie poszukać... :P Albo poszukam trochę w musk.ini może znajdę jakieś... nieprawidłowości :)