Author Topic: użytkownik internetu z sieci kablowej  (Read 8303 times)

krzysztofpc

  • Guest
użytkownik internetu z sieci kablowej
« on: 06 March 2007, 07:41:42 »
Jestem użytkownikiem internetu  z kablowej sieci osiedlowej .Chciałem mieć mozliwość stawiania własnego serwera gry . Napisałem do administratora sieci  prośbę o forwarding portów które zczytałem z tego forum
Cytat
--------------------------------------------------------------------------------
7757 UDP/IP (Game Port)
7758 UDP/IP (Query Port)
7767 UDP/IP (GameSpy Query Port)
28902 TCP/IP (Allows your Server to Connect to the Master Server Browser)
8075 TCP/IP (Port set via ListenPort that your WebAdmin will run on)
20610 UDP/IP (Steam Port)

Administrator sieci osiedlowej odpisał mi , że może aktywować tylko 1 parę portów TCP/IP.

Nie chcę mieć zewnetrznego IP , więc który numer portu administrator ma mi przydzielić ?  Czy aby mieć własny niezbędne jest aktywowanie kilku portów ?

PrezesOi

  • Guest
użytkownik internetu z sieci kablowej
« Reply #1 on: 06 March 2007, 13:41:08 »
Zdajesz sobie sprawę że serwer RO jest bardzo "łączożerny"? Jesteś pewien że łącze z osiedlówki uciągnie takie coś?

No i pytanie które ciśnie się od razu - po co ci własny serwer RO skoro w każdym momencie stoi kilka-naście-dziesiąt pustych publików?

krzysztofpc

  • Guest
użytkownik internetu z sieci kablowej
« Reply #2 on: 06 March 2007, 17:32:01 »
Czy istnieje możliwośc ustawienia na publicznych serwerach "swoją "  kolejność  rozgrywamia map ??
Jeśli tak, to jak to zrobić  ?
Ewentualnie gdzie szukać informacji o tym jak to zrobić ?
Czy takie serwery sa płatne ?

Guz

  • Guest
użytkownik internetu z sieci kablowej
« Reply #3 on: 06 March 2007, 18:10:00 »
Nie, i nie widze takiej potrzeby. Jezeli chesz grac jakas konkretna mape to szukasz servera na ktorym jest rozgrywana - istnieja servery na ktorych jest tylko jedna albo kilka map. Pozatym po zakonczeniu kazdej mapki jest glosowanie na kolejna i tylko od woli gaczy zalezy jaka bedzie rozegrana, a co do placenia za servery to wszystkie publiczne sa darmowe