Author Topic: Buddylist  (Read 4253 times)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Buddylist
« on: 08 May 2007, 10:27:27 »
chcialem sie zorientowac i podpytac, czy ktokolwiek korzysta wewnatrz RO z Buddylist i czy przypadkiem nie zauwazyl jakichs dziwnych rzeczy z tym zwiazanych

np ze ktos podkrada komus innemu steam_id - bo chyba tak dziala buddylist, przez steam_id - nie wiem sam bo widze czasem dziwne rzeczy a osoba ktora widze w buddylist na danym serwerze za cholere sie nie chce przyznac do siebie mimo iz wg buddylist wlasnie na tym serwie grala wlasnie w tej chwili (nawet styl gry idzie przeciez rozpoznac) i w momnecie gdy podejzany nick znika z serwera, buddylist tez pokazuje ze ta osoba juz nie gra.

wiec jak to jest z tym shitem?

skoro steam_id (chyba jedyne wyjscie bo zmiana nicka nic nie zmienia, buddylist namierza poprawnie wiec pewnie leci po ID) to ciezko sie pod kogos podszyc, zreszta, po co to robic tylko dla samego steam_id wpisujac jakiegos fuck_nicka?

wiem ze temat troche oślizgły jest ale może ktos zna sie lepiej i moze stwierdzic - co jest mozliwe a co nie jesli chodzi o steam_id i buddylist i czy wogole to ma zwiazek.

pzdr

PS. umiescilem posta tez i tutaj zeby niezalogowani widzieli:P

Alex

  • Guest
Buddylist
« Reply #1 on: 08 May 2007, 12:51:47 »
Buddylist w ro i css czy dod to jest zupełnie co innego. W ro "namierzanie" działa tylko na podstawie nicka kumpla którego masz wpisanego w liście a nie tak jak w cssie po steamie. Tym samym jeżeli ktoś będzie miał taki sam nick jak Twój kumpel (i będzie grał w tej chwili), to ro pokaże, że on właśnie gra na serwerze.
Sam mam co prawda tylko kilku kumpli wpisanych do listy ale muszę ją aktualizawać zawsze wtedy, gdy któryś z powodu jakiegoś "focha" zmienia xywę.

Bathin

  • Guest
Buddylist
« Reply #2 on: 08 May 2007, 13:05:35 »
No właśnie, kiedyś myślałem że nick ze Steam-a jest równoważny nickowi w grze i tylko ja mogę go używać, niestety raz boleśnie się o tym przekonałem że tak nie jest. Jeden pajac który non stop dostawał ode mnie bęcki postanowił że w następnej grze będzie występował pod moim nickiem. Wbił się szybciej do gry, ja zostałem "Playerem", on zaczął oczywiście w najlepszego zabawę w TK i wyzywanie innych.

Desperat

  • Guest
Buddylist
« Reply #3 on: 08 May 2007, 13:29:33 »
Ciekawe czy jest możliwość zerejestrowania nicka ..... wiecie ,  tak jak np. zakładając Konto e mail ...  myślę,że był by to ciekawy pomysł ...

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Buddylist
« Reply #4 on: 08 May 2007, 13:32:36 »
Quote
Alex :
Buddylist w ro i css czy dod to jest zupełnie co innego. W ro "namierzanie" działa tylko na podstawie nicka kumpla którego masz wpisanego w liście a nie tak jak w cssie po steamie. Tym samym jeżeli ktoś będzie miał taki sam nick jak Twój kumpel (i będzie grał w tej chwili), to ro pokaże, że on właśnie gra na serwerze.
Sam mam co prawda tylko kilku kumpli wpisanych do listy ale muszę ją aktualizawać zawsze wtedy, gdy któryś z powodu jakiegoś "focha" zmienia xywę.


nie moge sie z Toba zgodzic Alex, też mnie to intrygowało to sprawdzałem (wrodzona dociekliwość wobec nieścisłości), śledziłem poglądowo pare osób w ten sposób zeby miec pewnosc ze to nie nick a co innego - i tak wlasnie bylo, ludzie zmieniali nick ale czasem na serwie wychodzilo kto jest kim i wtedy moje typy wg buddylist sie potwierdzaly.

jak mozna wytlumaczyc w swietle Twojej opinii, ze osoba ktora jest pod nickiem X wpisana w buddylist, pojawia sie na serwie jako Y, buddylist pokazuje ze X jest na serwerze, kompletnie inna ksywka ale wskaz ten sam, wiec wchodze na serwer i widze pogawedke dwoch ziomkow, z ktorych Y przyznaje ze jest X'em. jak to wytlumaczyc jesli nie steam ID ?

gdy dodajesz kogos do buddylist, RO prosi o nazwe kontaktu, jakby to nie bylo istotne jak go nazwac, RO pod ta nazwa zidentyfikuje dodanego wlasnie kolesia. sprawdzalem to, dodalem Romka do buddylist jako Stefana (zbieznosc imion pryzpadkowa, chodzi o zobrazowanie sprawy:) ) i wskazy sa te same, to nic nie zmienia jaki kto mial nick.

mysle ze sprawa jest ciekawa i zachecam do drążenia tematu, bo jak buddylist to faktycznie sciema to trzeba zjebać tripwire i niech poprawke zrobia

zreszta... skoro steam_id jest unikalne dla kazdego gracza, dlaczego buddylist mialoby opierac sie na nicku a nie na steam_id, przecie steam_id jest dostepne z poziomu konsoli dla kazdego uzytkownika, po co jezdzic maluchem skoro niezawodne porsche stoi w garazu?

programisci z natury sa leniwi, ale to lenistwo skutkuje poszukiwaniem najprostszej i niezawodnej drogi do osiagniecia podjętego celu, dlatego Tripwire musialoby zatrudniac niedorozwojow zeby identyfikowac ludzi w buddylist tylko po nicku.
identyfikacja po nicku moglaby skutkowac tym ze jakis NICK gra rownoczesnie na 15 serwerach (jesli przyjac ze 15 ludzi na swiecie wpisze sobie nicka 'xyz') i do kitu z taka identyfikacja.

ja obstaje przy steam_id, niech mi ktos udowodni ze jest inaczej, w koncu kazdy przyjęty pogląd można zmienić w świetle nowych okolicznośći

Alex

  • Guest
Buddylist
« Reply #5 on: 08 May 2007, 13:59:49 »
Skoro tak twierdzisz to pewnie masz racje... Ja wiem jedno: nie znajdę kolegi który zmienił nicka. Zresztą jakbyś zwrócił uwagę na to, że wipsując "z ręki" xywę do buddies nie podajesz nic innego to wiedziałbyś, że ro nic innego nie wymaga do odnalezienia "osobnika" na serwerze. Tym samym nie sprawdza żadnego steama czy innych rzeczy, a identyfikacja przeprowadzona jest tylko po nazwie. A co do tych 15 ników, to nie wiem, może ro podaje pierwszy znaleziony? Poza tym jest więcej niż pewne, że na 15 serwerach może być 15 takich samych ników.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Buddylist
« Reply #6 on: 08 May 2007, 14:28:11 »
moze cos zle zrozumiales ale ja jestem pewny ze moze byc nawet i 1000 takich samych nickow na 1000 serwerach, bo to nie jest zabronione

byc moze gdy nie ma nic innego (wpisywanie "z reki") to RO bierze za podstawe wyszukiwania nick, nosz kurde obadam to jeszcze raz:) z programistycznego punktu widzenia nie jest problemem napisac algorytm ktory ryje wszystkie serwery (w koncu i tak je ryje gdy odswiezasz serwery) i dodaje znaleziony nick do kontaktow wiedzac od razu jaki to steam_id.

ja nie wiem moze mam jakies przywidzenia, aczkolwiek przysiegam ze w moim wypadku buddylist dziala(ło) i pare przypadkow potwierdzilo mi ze zmiana nicka nie ma znaczenia, moze to tylko PRZYPADEK.

ale skoro nie idzie odnalezc kogos gdy zmienia nicka, to dlaczego po takiej zmianie nicka buddylist mialoby wskazywac KOGOS INNEGO (u mnie wskazuje - Ty twierdzisz ze u CIebie nie wiec nie wiem :) ), skoro szuka po nicku, ktory juz nigdzie nie wystepuje a wystepowal w momencie dodawania do listy?

wez pod ostrzal jakiegos ziomka co gra czesto i zmienia nicki albo jakiegos kumpla popros o mala zabawe, nie dodawaj go z buta tylko zaznacz na serwerze, PKM i add to buddy list, niech sie rozlaczy zmieni nick i wejdzie spowrotem, ciekawe co pokaze buddylist

im wiecej ludzi to sprawdzi tym lepiej i wieksza pewnosc co do istoty tego problemu:P

może jakis spec-admin sie zainteresuje tym postem bo chyba wiedze ma wieksza na ten temat od nas - noobow ;)

EDIT:

SPRAWDZALEM PO RAZ KOLEJNY I ZGLUPIALEM BO TERAZ MIMO IZ NIE MA ZADNEGO Z MOICH BUDDIES NA SERWERZE TO TEN SHIT MI POKAZUJE ZE SA, WIEC OGOLNIE BUDDIES TO GOWNO, NALEZY CHYBA TRIPWIRE DAC ZNAC

NAWET JESLI ZROBILEM Z SIEBIE IDIOTE STAWIAJAC TEN TEMAT I PISZAC TEGO POSTA TO WYGLADA NA TO ZE ODKRYLEM JAKIS KUREWSKI BUG W TEJ SUPER GRZE:)

POZDRAWIAM, SPRAWA ZAMKNIETA JAK DLA MNIE, BUDDIES TO SHIT

Alex

  • Guest
Buddylist
« Reply #7 on: 08 May 2007, 15:03:49 »
pisząc, że nie znajduje kolegi którego miałem wcześniej w buddies a który zmienił nicka to właśnie jego mam na myśli. nie interesuje mnie to, że wyrzuci mi innego osobnika o takim samym nicku. poza tym nie chce mi się tego sprawdzać bo zamiast tracic czas wolę pograć.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Buddylist
« Reply #8 on: 08 May 2007, 15:13:08 »
ano, szkoda czasu

peace & love on Earth

Goral

  • Guest
Buddylist
« Reply #9 on: 08 May 2007, 15:54:50 »
To jest zwykłe wyszukiwanie po nicku.
Zobacz sobie w pliku user.ini do sekcji
[ROInterface.ROUT2k4Browser_ServerListPageBuddy]
gdzie masz powiązanie typu:
Buddies=Goral

Więc gra szuka na serwerach gracza o określonym nicku, a nie po jakimś ID.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Buddylist
« Reply #10 on: 08 May 2007, 16:12:16 »
no w plikach nie ryłem, aczkolwiek dziwnym zbiegiem okoliczności te pieprzone buddies wprowadziły mnie w błąd i w nim żyłem przez całe dwa dni i nawet temat postawilem:)

trudno to wyjaśnić ale akurat tak dziwnie prawidlowo wyswietlalo ludzi ze bylem pewny ze to steam_id

o swoim blednym przesiwadczeniu przekonalem się o tym dopiero dziś jak zrobilem masowy test tego gowna i po kilkukrotnym odswiezeniu listy znajomkow zaczeło mi wszystkich buddies wyswietlać na tym samym serwerze (aster) mimo iż część z nich to obcy z zagranicy grajacy na jakichs serwerach 'z honolulu';)

JEDEN WIELKI PIC NA WODE:)

roger & out