Author Topic: po instalacji nieskończona aktualizacja  (Read 9633 times)

Suchy_PL_

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« on: 20 June 2007, 05:30:59 »
witam! niedawno nabyłem ta gierkę (red orchestra) od cenegi ale w wersji zwykłej nie kolekcjonerskiej. Zainstalowałem i nic nie prosi o podanie kodu lecz gdy chce odpalic gre czy wlacze co innego np steam to i tak zawsze stem pobiera aktualizacje i tak stale pobiera skonczy to pobiera nastepna i tak wolo :/ juz mnie to zaczyna wk bo kupilem gre a nie moge sobie pograc i w dodtaku czasu tez nie mam za duzo :/ ile trwa pobieranie tych dodatkow ? mam łącze 1mb a steam sciaga z predkościa 10kb/s :/

Bathin

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #1 on: 20 June 2007, 05:58:18 »
Łącze 1 mb i tak wolno ssie ? A aktualizacji było łącznie ok 300 mb no trochę musi to potrwać.

Suchy_PL_

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #2 on: 20 June 2007, 06:33:26 »
kurde zainstalowalem nowego stema ze strony bo ten caly czas wywalal steam update cos tam i wogole nie moglem ani konta zalozyc ani nic :/ teraz juz mam to zrobione ale problem w rtym ze nie idzie gry odpalic a stem chcial sciagnac ja z internetu ;/ pozniej kazalem mu aby zweryfikowal pliki gry i pokazal ze mam 67% i dalej cos sciaga kur juz mam tego dosc! co za badziew! wole normalnie zainstalowac gre i update jak bede chcial tak przynajmniej bylo w wielu poprzednich grach a tu jakis glupi steam i nic nie wiadomo co to robi :/ kupilem gre i zamiast grac to bede czekal az sie sciagnie do 100% tak ? to co moja gra jest niekompletna ? bo z tego wynika ze tak a w opcjach mam zeby nie sciagalo updatow do gry to co jest grane ?

Bathin

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #3 on: 20 June 2007, 06:52:45 »
Każda gra on-line po pewnym czasie otrzymuje różne łatki i modyfikacje, dostępne tylko przez zassanie plików z sieci, tak było z MOH-ą, COD-em i wieloma innymi i tak jest z RO.
Wersja którą posiadasz była ważna może prze miesiąc dwa po premierze. Do tej pory wyszły dwie duże aktualizacje po ok 150 mb dostępne tylko przez Steam, do tego kilkanaście mniejszych aktualizacji. Ale możesz się pocieszyć, że to drugie wydanie gry też wymaga ściągnięcia najnowszej  aktualizacji. Mało tego, jak już wszystko ściągniesz i jak wbijesz się na jakiś serwer gdzie jest grana mapa niestandardowa, albo jest zainstalowany jakiś mod to dalej Ci będzie ssało:) Takie są uroki jak się nie gra w RO od premiery.
Pzdr

Suchy_PL_

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #4 on: 20 June 2007, 09:54:00 »
czyli bede chcial reinstalke zrobic i znowy bedzie ssalo od poczatku ? to chore :/ juz wolalem zwykle updaty bo mozna bylo wypalic na plycie i zaktualizowac nie sciagac pare razy :/ to nawet gry nie odpale puki nie sciagnie updata tak ?

Soltys

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #5 on: 20 June 2007, 10:03:09 »
Quote
Suchy_PL_ :
czyli bede chcial reinstalke zrobic i znowy bedzie ssalo od poczatku ? to chore :/ juz wolalem zwykle updaty bo mozna bylo wypalic na plycie i zaktualizowac nie sciagac pare razy :/ to nawet gry nie odpale puki nie sciagnie updata tak ?


Bez "apdejta" nie zagrasz, to sa uroki steama:D (podobnie jest w CS i DoD dostepnym przez steama, nie updatea to nie pograsz). Co do reinstalla i sciagania tego na nowo sa sposoby na to, wystarczy ze po uaktualnieniu skopiujesz pliki z folderu RO, jak zrobisz reinstall  to tylko je wrzucasz i smigasz:D

trawiator

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #6 on: 20 June 2007, 10:16:31 »
Quote
Suchy_PL_ :
czyli bede chcial reinstalke zrobic i znowy bedzie ssalo od poczatku ? to chore :/ juz wolalem zwykle updaty bo mozna bylo wypalic na plycie i zaktualizowac nie sciagac pare razy :/ to nawet gry nie odpale puki nie sciagnie updata tak ?

Tutaj też istnieje coś takiego jak kopia zapasowa... Klikasz prawym myszki na RO i dajesz "Backup game files...". Później możesz spokojnie przywrócić grę z takiego backupu, jeśli po drodze nie wyszedł żaden update to nic nie będziesz musiał ściągać. Uwaga ten backup nie zachowuje plików dodatkowych (np. niestandardowych map czy mutatotrów).

Jest jeszcze opcja nr. 2. Pakujesz na płytę zawartość katalogu x:\steam\steamapps\common\RedOrchestra i po problemie.

PS. W artykułach jest dokładny opis jak zainstalować grę bez większych oporów, radze się z tym zaznajomić.

Bathin

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #7 on: 20 June 2007, 10:50:00 »
Quote
Suchy_PL_ :to nawet gry nie odpale puki nie sciagnie updata tak ?


Może nie wiesz ale RO to jest gra sieciowa, to nie to co COD czy MOHAA gdzie masz rozgrywkę SP, a skoro jest to gra sieciowa to gra się w nią na różnych serwerach i mogę Cię zapewnić, że nie ma serwerów które nie posiadają aktualizacji. Więc jeżeli nawet bez aktualizacji odpaliłbyś grę to i tak nie miałbyś gdzie pograć.
A teraz jak się ma reinstal systemu do RO:
Zmieniałem niedawno bebechy w kompie to na wszelki wypadek całą RO zrzuciłem na dysk zewnętrzny. Po zainstalowaniu systemu grę z powrotem zrzuciłem do komputera i było wszystko ok. Ale tak się złożyło że musiałem znowu zrobić format i już nie miałem pod ręką dysku zewnętrznego i została w komputerze, ale nic się z nią nie stało, trzeba tylko w plikach gry odszukać "Steam exe" i odpalić grę przez Steam.
Oczywiście gra musi być zainstalowana na dysku, który nie podlega formatowi, nie sądzę że jesteś na tyle nierozsądny żeby RO zainstalować na dysku "C". Oczywiście większość gier i tak trzeba instalować od nowa bo część jakiś plików zapisuje się na dysku "C", ale na szczęście z RO tak nie jest !
Pzdr

Suchy_PL_

  • Guest
po instalacji nieskończona aktualizacja
« Reply #8 on: 20 June 2007, 21:32:45 »
ej no spoko jako technik-informatyk to chyba cos tam wiem :) ok dziwne ze musialem instalowac nowego steam-a bo ten z plyty to co chwila wywala stem update i tak wkolo dojdzie do 100% i znowu od poczatku ale z nowym steamem zalozylem konto i teraz musze neta sobie zrobic bo mam maly transfer a net radiowy pobiegam troche  i znajde lepszy sygnal :d