Author Topic: Pytanie  (Read 16228 times)

Wtk

  • Guest
Pytanie
« on: 25 June 2007, 01:29:48 »
Otóż, mam takie pytanie, wiem, że duży było już takich tematów, ale proszę o odpowiedź. Mam zamiar kupić sobie Red Orchestre bo podoba mi się, ale nie wiem czy mi pójdzie, niby spełniam wymagania gry, ale...
Mój komp to:

AMD 1.3GHz
GForce 2 MX400 64mb
256mb RAM (mam już zamówione 1gb kingstona DDR2 ;))

Powiem, że mógłbym grać na minimalnych, ale żeby było "ileś tam" fps'ów, żeby dało się grać. Mam nadzieję, że ten 1gb ram pomoże trochę.

Bathin

  • Guest
Pytanie
« Reply #1 on: 25 June 2007, 06:18:31 »
Nie chciałbym być złośliwy, ale myślałem że już takich komputerów nikt nie ma. Wątpię czy Twoja maszyna uciągnie RO nawet na minimalnych ustawieniach, jeszcze do niedawna miałem:
- AMD 2800+
- 512 ram
- Radka 9550 128 mb
Musiałem grać z minimalnymi ustawieniami grafy, sytuacja poprawiła się po dokupieniu kolejnych 512 ram, ale tylko pod względem szybkości dołączania do gry. Na szczęście kilka dni temu mój komputer przeszedł gruntowną modyfikację, która powinna wystarczyć na kolejne 2 lata.
PZdr

Infulat

  • Guest
Pytanie
« Reply #2 on: 25 June 2007, 06:39:31 »
Sądząc po procesorze to tego kingstona będziesz mógł postawić na półce, bo do kompa to go nie wsadzisz.

Wtk

  • Guest
Pytanie
« Reply #3 on: 25 June 2007, 07:04:03 »
Więc nici z RO i na razie dać sobie spokój? Czy jeszcze ktoś coś doda?

plonek

  • Guest
Pytanie
« Reply #4 on: 25 June 2007, 07:23:15 »
Quote
Bathin :
- AMD 2800+
- 512 ram
- Radka 9550 128 mb
Musiałem grać z minimalnymi ustawieniami grafy, sytuacja poprawiła się po dokupieniu kolejnych 512 ram, ale tylko pod względem szybkości dołączania do gry.

ja mam Radka 9550 128mb wcale nie gram na minimalnych bo i mi sie nie tnie, tyle że troche długo czasem wchodze na server gdy mam grafe na max:D

Bathin

  • Guest
Pytanie
« Reply #5 on: 25 June 2007, 07:51:06 »
Quote
plonek :ja mam Radka 9550 128mb wcale nie gram na minimalnych bo i mi sie nie tnie, tyle że troche długo czasem wchodze na server gdy mam grafe na max:D

Jak miałem na medium ustawioną grafę to miałem stop klatkę i restart kompa. Kiedyś pisałem tu na forum o tym.
Wydaje mi się że coś nie tak było z kartą, na Allegro widziałem jak typek sprzedawał takiego Radka z opisem "karta nie nadaje się do grania bo restartuje komputer, nie wiem czemu, kupiłem identyczną i śmiga".

asn

  • Guest
Pytanie
« Reply #6 on: 25 June 2007, 08:23:51 »
ja mam ustawienia zmodyfikowane pod moj komp (cos w stylu high fps cfg) i mam do 80 ale w 5 smołkach na servie 50 slotow jest cienko :) jakbys byl grzeczny to bym ci go wyslal...

Infulat

  • Guest
Pytanie
« Reply #7 on: 25 June 2007, 08:28:45 »
Wtk => niestety, ale sprzęt masz "przedpotopowy", jeśli faktycznie zamówiłeś pamięć DDR2, to ona nie będzie działać z tym kompem, jeśli RO wymaga pixel shaderów do uruchomienia, to twoja karta ich nie obsługuje więc gra się nawet nie uruchomi,  z drugiej strony  do 100 zł. możesz kupić dużo mocniejszą kartę graficzną niż to co masz, jesli dysponujesz dobrym łączem to teraz któryś z graczy może umożliwić Ci ściągnięcie gry poprzez steama i przez parę dni ( chyba 10) będziesz mógł sobie potestować grę za darmo.

Bathin=> może to były sterowniki, co przy Radeonach się zdarza, co do szybkości na podobnych sprzętach to podstawowe pytanie to co robicie z sytemem: defragmentacja partycji, ustawienia pamięci wirtualnej (ilu z was ma swapa na dysku c), odblokowanie pamięci bo widows wykorzystuje tylko 80% dostępnej pamięci fizycznej, a później mieli dyskiem, nie wspominając o programach, które  działąją w tle.

Bathin

  • Guest
Pytanie
« Reply #8 on: 25 June 2007, 09:37:10 »
Quote
Infulat :co do szybkości na podobnych sprzętach to podstawowe pytanie to co robicie z sytemem: defragmentacja partycji, ustawienia pamięci wirtualnej (ilu z was ma swapa na dysku c), odblokowanie pamięci bo widows wykorzystuje tylko 80% dostępnej pamięci fizycznej, a później mieli dyskiem, nie wspominając o programach, które  działąją w tle.

Jak bym się znał to pewnie bym pogrzebał, a tak to Adik musiał mi przez telefon system stawiać, a Gonzo TS instalować:blush.

Wtk

  • Guest
Pytanie
« Reply #9 on: 25 June 2007, 10:30:32 »
Quote
ja mam ustawienia zmodyfikowane pod moj komp (cos w stylu high fps cfg) i mam do 80 ale w 5 smołkach na servie 50 slotow jest cienko  jakbys byl grzeczny to bym ci go wyslal...
Quote


To wyślij jakbyś mógł, byłbym bardzo wdzięczny ;)

trawiator

  • Guest
Pytanie
« Reply #10 on: 25 June 2007, 11:50:29 »
eeee. Ja grałem w RO na Pentium III 600Mhz + GF 2MX + 256 MB ramek, frajdy za dużej z tego nie było ale dawało się kogoś ustrzelić.

asn

  • Guest
Pytanie
« Reply #11 on: 25 June 2007, 11:52:04 »
hahahahahahahahahahahahaha

na takim kompie to nawet w saperze sa zwiechy

Plazma

  • Guest
Pytanie
« Reply #12 on: 25 June 2007, 12:21:25 »
Tak napewno grales... na 100% takie bajki to kolegom na osiedlu wciskaj ;)

Bathin

  • Guest
Pytanie
« Reply #13 on: 25 June 2007, 12:29:10 »
Etam, twardziele odpalali RO na Atari.

Wtk

  • Guest
Pytanie
« Reply #14 on: 25 June 2007, 12:31:07 »
No to robimy akcję, oddaj 1% swojego podatku na kompa dla Wtk ;)