Author Topic: Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc  (Read 11143 times)

Vars

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« on: 01 July 2007, 21:33:30 »
Witam. Dzis dokonałem zakupy gry RO 41-45. Zainstalowałem ją, wszystko (z tego co mi sie wydaje) przebiegło w normalnym porządku. Po aktualizacji danych kliknałem na ikonkę gry i wyszkoczyło to:

http://i16.tinypic.com/61o7pf7.jpg

Poszukałem pomocy na necie, w Waszym FAQ jest wyjaśnione jak ten problem rozwiazać.

Quote
1 : Nie mogę uruchomić gry - Microsoft Visual C++ Runtime Library
Sposób 1:
1) Zweryfikuj pliki cache.
2) steam://validate/1200 - użyj tego linku
3)Lub zrób to ręcznie - PPM na ikonke RO-->Properties-->Zakładka "Local Files"-->Verify integrity of game cache...

Sposób 2:

Dla posiadaczy SDK.
1) Usuń SDK Server z komputera.
2) Zweryfikuj pliki cache.
3) Zainstaluj SDK.


Niestety jestem niekumaty i drugiego sposobu nie rozumiem. Nie wiem co to jest SDK Server. Zabrałem się wiec za 1 sposób "naprawy". Nie wiem o co chodzi w 1 podpunkcie, wiec przeskoczylem do drugiego na zasadzie "a nuz sie uda". Skopiowałem link steam://validate/1200 do wyszukiwarki, kliknąłem, i steam zaczał weryfikować dane. Po wykonaniu tego zadania, wcisnałem na ikone z gra. Niestety problem pozostał. Podpunktu 3 nie umiem wykonać, gdyz gdy klikam na właściwosci ikony nie mam takiej zakładki, ani zadnej o zblizonej (przetlumaczonej) nazwie.

Szczerze powiedziawszy jestem w kompletnej kropce i licze, ze ktoś mi pomoże. Mam nadzieje, ze rozwiazanie jest naprawde blisko, tylko go nie widze gdyż jestem laikiem komputerowym. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)

Desperat

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #1 on: 01 July 2007, 22:08:52 »
Tak to jest jak sie nie chce dupska ruszyć ..... proszę :  poczytaj w FAQ   Wszystko jest ładnie napisane ...  a jak nie pomożeto napisz ... ktoś Ci pomoże wtedy na pewno


Dzięki za pozdrowienia :D

Vars

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #2 on: 01 July 2007, 22:25:02 »
Dupsko ruszyłem, FAQ przejrzałem i tak jak napisałem wyżej:

Quote
Niestety jestem niekumaty i drugiego sposobu nie rozumiem. Nie wiem co to jest SDK Server. Zabrałem się wiec za 1 sposób "naprawy". Nie wiem o co chodzi w 1 podpunkcie, wiec przeskoczylem do drugiego na zasadzie "a nuz sie uda". Skopiowałem link steam://validate/1200 do wyszukiwarki, kliknąłem, i steam zaczał weryfikować dane. Po wykonaniu tego zadania, wcisnałem na ikone z gra. Niestety problem pozostał. Podpunktu 3 nie umiem wykonać, gdyz gdy klikam na właściwosci ikony nie mam takiej zakładki, ani zadnej o zblizonej (przetlumaczonej) nazwie.


Liczę wiec, ze pomoze mi ktoś bardziej rozmowny niż FAQ :)

EDIT : Skumałem o co chodzi w "sposobie nr 1". Niestety na moim egzemplarzu jest nieskuteczny. Robie ową weryfikację i nic.

Razor

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #3 on: 02 July 2007, 12:39:22 »
Tutaj masz link do pliku który powinien pomóc:

http://rapidshare.com/files/40579625/msvcirt.dll.html   -kliknij na dole "free"

Po ściągnięciu wklej ten plik do katalogu C:\WINDOWS\system32    system zapyta się zamienić istniejący plik, odpowiedz "tak" (koniecznie zrób wcześniej kopie zapasową pliku który zamieniasz). To powinno pomóc. :)

Vars

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #4 on: 02 July 2007, 19:27:02 »
Zadziałało, dziękuje bardzo.

Pojawił się jednak kolejny problem (zastanawiam się czy kazdy tak ma:) ). Mianowicie, odpalam gre, pojawia sie strona głowna, działa wszystko po za "Multiplayer". Grałem sobie trening wszystko ładnie, choć dość wolno, zmieniłem wiec detale itd. Jednak Multiplayer dalej nic. Po kliknięciu na ten napis, nic sie nie dzieje, na poczatku myslalem ze sie cos wczytuje, bo myszka zastyga, no ale chyba nie jest mozliwe by wczytywało się to 10-15 minut.....

Czy ktoś na sali wie jak to wyjaśnić ? I czy jest na to jakies lekarstwo ? Bo przecież ta gra na pewno nie jest stworzona na granie z botami...

Moj komputer:

Quote
P42.6ghz
512mb ram
radeon 9200se


Moj  internet:

Quote
chello classic 5mbit/384kbit - radiowy

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #5 on: 02 July 2007, 19:45:10 »
Firewall albo sprzętowo na łączu?

Razor

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #6 on: 02 July 2007, 21:24:42 »
Quote
Vars :

Jednak Multiplayer dalej nic. Po kliknięciu na ten napis, nic sie nie dzieje, na poczatku myslalem ze sie cos wczytuje, bo myszka zastyga, no ale chyba nie jest mozliwe by wczytywało się to 10-15 minut.....


Ja miałem taki sam problem, norton mi blokował. Jak klikałem na multiplayer to też gra się zacinała, a to przez to że firewall pytał się czy odblokować. W twoim przypadku to pewnie to samo musisz zmienić ustawienia firewalla aby nie blokował gry.

Vars

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #7 on: 03 July 2007, 13:22:25 »
Dziekuje, zadziałało. O ile, fakt ze sam nie potrafiłem sobie poradzic z tym błędem - Microsoft Visual C++ Runtime Library, tylko musialem skorzystac z Waszej pomocy, mnie nie przeraża, bo skad mialem wiedziec, o tyle zapomnienie o odlaczeniu firewalla jest moja kompromitacją.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje :)

megakura

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #8 on: 06 September 2007, 08:35:51 »
witam
wlasnie zaczyna sie moj trzeci dzien walki z RO, brak mi wulgaryzow by opisac co czuje do tej gry i owego steam`a
ale do rzeczy, podobnie jak kolega mam problem z Runtime error, zastosowalem sie do porad i nic nie pomaga. zweryfikowalem cache i przegralem plik mscirt.dll.
jedyne czego nie wiem to jak  usunac SDK serwer, wlasciwei to nie wiem co to jest i gdzie tego szukac. znalazlem cos takiego jak :"source dedicatet server" ale jak wynika z informacji nie mam tego zainstalowanego. po prostu do cholery rece opadaja. aha dodam jeszcze ze wszystkie aktualizacje mam juz sciagniete.
bardzo prosze o pomoc.

Raiden

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #9 on: 06 September 2007, 15:22:28 »
SDK jest w narzędziach, ale ty już do tego doszedłeś ^^
Co do błędu to też tak miałem i w sumie nie za bardzo pamiętam co wtedy zrobiłem. Tzn. kojarzę, że zrobiłem zwykły reinstall gry... ale jednak weryfikacja cache bardziej mi się wydaje być prawdopodobna. A od ostatniej aktualizacji mi też zdarzają się błędy tylko raz działa raz nie... mmmh...

Sherman

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #10 on: 06 September 2007, 16:37:03 »
W pliku redorchestra.ini

[Engine.Engine]
RenderDevice=D3D9Drv.D3D9RenderDevice
;RenderDevice=D3DDrv.D3DRenderDevice
;RenderDevice=Engine.NullRenderDevice
;RenderDevice=OpenGLDrv.OpenGLRenderDevice
;RenderDevice=PixoDrv.PixoRenderDevice

zamień na:

[Engine.Engine]
;RenderDevice=D3D9Drv.D3D9RenderDevice
RenderDevice=D3DDrv.D3DRenderDevice
;RenderDevice=Engine.NullRenderDevice
;RenderDevice=OpenGLDrv.OpenGLRenderDevice
;RenderDevice=PixoDrv.PixoRenderDevice

megakura

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #11 on: 07 September 2007, 16:11:03 »
"pomoc" przyszla z nieoczekiwanej strony - niespodziewanie fiknal mi system i musialem wszystko wgrywac od nowa. po przeisntalowaniu problem zniknal :)
ale i tak dzieki wielkie za zainteresowanie

trawiator

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #12 on: 07 September 2007, 16:13:43 »
Dzisiaj była małą aktualizacja RO która miała usunąć błąd runtime na starszych kartach graficznych.

PlutonowyJelen

  • Guest
Problem z odpaleniem gry - proszę o pomoc
« Reply #13 on: 17 September 2007, 16:50:58 »
Witam. Hmmm  , dzis odpalam gre i mam identyczny problem , mimo iz gra wczoraj dzialala, na poczatku sie steam aktualnal szybciutko wiec pewnie przez to no ale:
- poprawilem plik redorchestra.ini
- zwerifikowalem pliki cache w steamie
- wgralem tez tego calego dll-a wo windows/system32

SDK nie mam wiec nie mam co reinstalowac

baa ! nawet sterowniki zaktualizowalem do graficznej.
usunalem tez wszystko z folderu zostawiajac steam.exe i steamapps , po czym wszystko od nowa pobral

Natomiast problem pozostal , i co tu z tym panowie zrobic ?