Author Topic: Problem z netem!!!!!  (Read 9613 times)

Spartakus_pl

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« on: 15 July 2007, 16:12:34 »
Witam
 Mam problem z pingiem w RO. jeszcze kilka dni temu kiedy miałem prędkość neta 192k/s (zwracam uwagę na to, że net jest radiowy i szybkość ulega zmianie w ciągu kilku sekund miałem 120k i skakał do 190k ale to nie przeszkadzało w grze ping był stały) Jednak kilka dni temu zwiększono mi prędkość do 350k/s a nawet czasem dochodzi do 400k/s jednak ping zrobił się straszliwie wysoki, a nawet niewiarygodnie wysoki bo sięgający 1500. No i tyle sie nagrałem:( . Nie wiem co mam robić. Może ktoś wie jak to rozwiązać??? Chyba że jedyna rada to dzwonić do mojego admina i prosić żeby to on naprawił, ale jak zwykle za wszystko trzeba płacić :/ proszę o pomoc!!!!!!!!!

Biały Orzeł

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #1 on: 15 July 2007, 19:02:41 »
Wyłącz wszystkie programy obciążające łącze(w tym antywirusy także).GG,emulki,kaazy i inne badziewia out:)A jak to nie pomoże to zostaje zmiana operatora lub leżenie krzyżem w kościele przez tydzień ;)

Spartakus_pl

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #2 on: 15 July 2007, 19:13:20 »
Dzięki za rade  ale nie pomogło, chyba będę musiał leżeć ze 2 tyg krzyżem w kościele bo teraz  większość serwerów pokazuje wysokość pingu N/A:con

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Problem z netem!!!!!
« Reply #3 on: 16 July 2007, 10:06:16 »
raczej ktos najebal w twojej sieci z ruchem i po prostu zatyka wszystkim lacze.

Spartakus_pl

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #4 on: 26 July 2007, 18:06:00 »
Już sie wszystko naprawiło, okazało się, że naprawiali główny serwer i teraz mam neta 380kb/s:) i wsio hula jak złoto ,a w nocy przez 4 h mam od 2,5 do 3,5 Mb/s :)

J@hoo

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #5 on: 27 July 2007, 08:01:21 »
No nie wiem czy tak jest do końca. Od jakigoś tygodnia serweki polskie się pochrzaniły. Chodzi o to że PING na naszych serwach był zawsze poniżej 70 na dzień dzisiejszy przy ilości graczy np 16 czylli po 8 na stronę ping waha się od 120 ÷ 800. Nigdy tak nie było, Biały Orzeał niestety nawet jak wyłączysz wszystko to i tak wpływu na ping to nie ma. Może Kaszpir ma rację, może Admini zmienili typ serwerów z linuxa na xp lub inne ścierwo. Prosze was o radę co mam zrobić? mam łącze 1,3 Mb/s a ping niestety wysoki do 300.
A może by administratorzy serwerów spróbowali zresetowac ustawienia serwów może to pomoże.

Guz

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #6 on: 27 July 2007, 08:20:14 »
Quote
J@hoo :
No nie wiem czy tak jest do końca. Od jakigoś tygodnia serweki polskie się pochrzaniły. Chodzi o to że PING na naszych serwach był zawsze poniżej 70 na dzień dzisiejszy przy ilości graczy np 16 czylli po 8 na stronę ping waha się od 120 ÷ 800. Nigdy tak nie było, Biały Orzeał niestety nawet jak wyłączysz wszystko to i tak wpływu na ping to nie ma. Może Kaszpir ma rację, może Admini zmienili typ serwerów z linuxa na xp lub inne ścierwo. Prosze was o radę co mam zrobić? mam łącze 1,3 Mb/s a ping niestety wysoki do 300.
A może by administratorzy serwerów spróbowali zresetowac ustawienia serwów może to pomoże.


Po pierwsze najpierw szuka sie czy wina nie lezy po twojej stronie, czyli pelne skanowanko czy nie mamy jakis virow lub adwareu. Dalej gdy to nie pomoze biezemy sliczny telefonik i dzwonimy do providera ktorego meczymy ile sie da.

PS. Przepustowosc lacza od pewnej wielkosic nie ma wplywu na ping

J@hoo

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #7 on: 27 July 2007, 10:33:23 »
Quote
Guz :
Quote
J@hoo :
No nie wiem czy tak jest do końca. Od jakigoś tygodnia serweki polskie się pochrzaniły. Chodzi o to że PING na naszych serwach był zawsze poniżej 70 na dzień dzisiejszy przy ilości graczy np 16 czylli po 8 na stronę ping waha się od 120 ÷ 800. Nigdy tak nie było, Biały Orzeał niestety nawet jak wyłączysz wszystko to i tak wpływu na ping to nie ma. Może Kaszpir ma rację, może Admini zmienili typ serwerów z linuxa na xp lub inne ścierwo. Prosze was o radę co mam zrobić? mam łącze 1,3 Mb/s a ping niestety wysoki do 300.
A może by administratorzy serwerów spróbowali zresetowac ustawienia serwów może to pomoże.


Po pierwsze najpierw szuka sie czy wina nie lezy po twojej stronie, czyli pelne skanowanko czy nie mamy jakis virow lub adwareu. Dalej gdy to nie pomoze biezemy sliczny telefonik i dzwonimy do providera ktorego meczymy ile sie da.

PS. Przepustowosc lacza od pewnej wielkosic nie ma wplywu na ping

Świetne wyjaśnienie Guz, ale tak ogromnym noobkiem nie jestem, więc mój komp zoistał przeskanowany, nawet przeprowadziłem defragmentację, podczas gry wszystko wyłączam chociaż wcześniej miałem powłączane i działało ok. Niestety to nie pomogło. PING nadal wysoki. Dlatego padło pytanie czy możeby zobaczyć, czy  coś się złego z serwerem nie dzieje.

Guz

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #8 on: 27 July 2007, 10:48:55 »
Quote
J@hoo :
Świetne wyjaśnienie Guz, ale tak ogromnym noobkiem nie jestem, więc mój komp zoistał przeskanowany, nawet przeprowadziłem defragmentację, podczas gry wszystko wyłączam chociaż wcześniej miałem powłączane i działało ok. Niestety to nie pomogło. PING nadal wysoki. Dlatego padło pytanie czy możeby zobaczyć, czy  coś się złego z serwerem nie dzieje.


To sprawdz gdzie dokladnie ci ping zaczyna skakac np programikiem pingplotter lub komenda tracert

J@hoo

  • Guest
Problem z netem!!!!!
« Reply #9 on: 27 July 2007, 12:26:34 »
ok dzięki