Author Topic: Ku pamięci...  (Read 5753 times)

Mati

  • Guest
Ku pamięci...
« on: 01 August 2007, 09:35:13 »
Ku pamięci wszystkim tym, którzy przed 63 laty walczyli za naszą stolicę i naszą Polskę. Niech Bóg ich wszystkich ma w swojej opiece.

S!

DemoniX

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #1 on: 01 August 2007, 10:08:36 »
Salut !

AC| AdRain

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #2 on: 01 August 2007, 11:58:30 »
Prawda

Alex

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #3 on: 01 August 2007, 16:42:37 »
pamiętamy.

Biały Orzeł

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #4 on: 01 August 2007, 22:16:02 »
...i nigdy nie zapomnimy.

pyra.pl

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #5 on: 01 August 2007, 23:22:18 »
Ok, ale mała dygresja, czy tym co zgineli w tym pamiętnym powstaniu podobało by się gdyby spojrzeli na wasze avatary ? Czy czasami kilku nie przesadza? (Mati, nie o Ciebie akurat chodzi, Kloss był ok :yes )Pamięc o poległych za Ojczyznę nie czcimy w rocznice, czcimy ją na codzień. Pamiętajmy że Oni zgineli za to abyśmy mogli zyć i mówić po polsku.

Nie kalajmy ich poświęcenia afiszując się faszystowskimi bzdetami bo gra grą  ale odrobinę honoru i patriotyzmu można zachować.

Yab_PL

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #6 on: 02 August 2007, 04:13:55 »
pewnie mnie 'pojedziecie' ale czy wogole byl sens tego powstanai (czy wogole byl sens wiekszosci powstan? No bo np. podczas styczniowego to Polacy nawet miedzy soba nie mogli dojsc do porozumienia)

Tomciaz_PL

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #7 on: 02 August 2007, 07:49:45 »
Yab - świadczy to o naszej zaciętości i tym, że łatwo się nie poddajemy.

Mati

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #8 on: 02 August 2007, 10:03:23 »
Pewnie, że był sens. Ich ogromny zapał oraz chęć dokopania Niemcom była ponad wszystko. Nie patrzyli na to ile mieli amunicji, broni. Walczyli. I to się liczy. Broń zdobywali sami z czasem, choć tego i tak było za mało - to fakt. Ale cóż, podjęli się do walki, to walczyli. Trzymała ich przy życiu i chęci do walki nadzieja na zwycięstwo, nadzieja na to, że sojusznicy pomogą. Niestety, stało się inaczej.

Był to ogromny zryw polskiej młodzieży. Uważam, że w obecnych czasach, gdyby miało dojść do zrywu (nawet z dużym zapasem amunicji i broni) to znikoma ilość młodzieży podjęła by się tego.

A co do avatara. (Mimo, że pyra mówi, że ok :) ) Ja tak tego nie odbieram, bo ten kogo mam na avatarze to postać fikcyjna z serialu, który z rzeczywistością ma mało wspólnego. Co innego jak ktoś by miał avatar z kimś "złym". Takich nie lubię :).

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Ku pamięci...
« Reply #9 on: 02 August 2007, 18:02:28 »
Każde polskie powstanie w histori tego narodu miało sens!!!Dawały one świadectwo dążenia do niepodległości,a także chęci wyzwolenia spod obcych rządów.Prawdziwi patrioci ,niezwarzywszy na niebezbieczeństwo oraz często swój młody wiek,podejmowali walke z agresorem.Polacy w swej histori nigdy niepoddali się dominacji innym narodom,zawsze walczyli o niepodległość i z tego powinnyśmy być dumni.:yes:yes:yes


Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Ku pamięci...
« Reply #10 on: 02 August 2007, 19:13:42 »
Uwazam ze nam jest to bardzo trudno ocenic, zyjemy w innych, spokojniejszych czasach, i raczej kompletnie nie rozumiemy sytuacji jaka byla wtedy.
Mysle ze zawsze powstania nawet nieudane pokazywaly, ze czlowiek stara sie przeciwstawic, mimo ze wie ze przegra. Niemniej jednak probuje walczyc w imie zasad jakie wyznaje.

Zauwazcie ze ZA TO ich pamietamy, ze dali swiadectwo buntu przeciwko wrogowi, szczegolnie po tylu latach rozbiorow.
Czy pamietacie zas tych ktory sie nie sprzeciwli i znikneli w otchlani z powodu braku sprzeciwu? Na pewno tak, bo o nich pamietali inni. I tym bardziej ich smierc jest jescze bardziej dramatyczna.

Biały Orzeł

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #11 on: 02 August 2007, 20:28:06 »
HONOR-Dziś niewielu wie,że istnieje w ogóle takie słowo o pojęciu nie wspominając:con Ci ludzie woleli zginąć z bronią w ręku niż zdechnąć pod faszystowskim butem.Liczyli na pomoc...Nie doczekali się...Mogę tylko zgadywać co czują ci co przeżyli.Zawód?Ból?Gorycz porażki?Oby nikt więcej nie musiał się dowiadywać...Wiem jedno.Ci ludzie mogą do końca swojej drogi iść z podniesionym czołem.Odejdą.Pamięć po nich pozostanie.

Tomciaz_PL

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #12 on: 02 August 2007, 20:37:43 »
Jak wczoraj zawyły syreny i pomyślałem, że 63 lata tamu w tym samym momencie chłopaki z Wawy rzucili się na szwabskich drani, to aż mnie ciary przeszły.

pyra.pl

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #13 on: 02 August 2007, 22:35:34 »
Taaa, a teraz ich wnuki ( i prawnuki) na forum tej gry uzywają skrajnie faszystowskich avatarów. To tak jak byś do babci co przeżyła Oświęcim poszedł w mundurze SS. Co oni by o takich pomyśleli ? Chyba by im ręce z karabinami opadły, jednak prawdą jest że u młodych ludzi gry bardzo działają na ich życie.


nikogo nie chce palcem wytykać http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=posts&q=810&d=30  ale to normalne nie jest, podpada pod KK

Biały Orzeł

  • Guest
Ku pamięci...
« Reply #14 on: 02 August 2007, 22:59:09 »
Moim zdaniem niemiec jako awatar to raczej nic złego.Tym bardziej jeśli ktoś lubi grać szwabkami.Znam kilku ludzi którzy mają jobla na punkcie militarii III Rzeszy,Imperium i Dark Side of the Force:wink a nie są ani neonazistami ani nawet złymi ludźmi.Używanie nazisty jako awatara jest raczej w duchu samej RO niż jakąś prowokacją. to młodzieżówka LPR jest jawną obrazą samej Polski a nie ktoś kto ma faze na bycie szkopem w grze.Idąc tym torem można pomyśleć żeby zlikwidować w ogóle możliwość grania niemcem.Jeśli ktoś nawet nazwie się np. Otto Skorzenny to nie jest chyba też nic złego.Skorzenny to nazista ale głównie kojarzony jako kojocki komandos:D