Author Topic: Mikrofon  (Read 10339 times)

Raiden

  • Guest
Mikrofon
« on: 31 July 2007, 20:50:25 »
Witam,
mam drobny problem z mikrofonem a dokładniej w ogóle mi nie działają. Nic nie nagrywają, zero, tylko szum i nic więcej. Bawiłem się w głośnością mikrofonu ale też nic... poprawiałem tysiąc razy kabelki itp. no i to samo... w sumie od niedawna tak się dzieje bo wcześniej było wszystko OK, mikrofon działał jak należy a teraz klapa. Sprawdzałem u znajomego i u niego wszystko działa jak należy. Ktoś potrafi pomóc?

Aha i sprawdzałem FAQ ale link do artykułu (czy czegoś tam) przenosi na strone główną.

plonek

  • Guest
Mikrofon
« Reply #1 on: 31 July 2007, 21:08:00 »
pogrzeb w panelu sterowania w ustawieniach mikrofonu(powinno pomóc, bo ja zawsze po formacie mam takie cos)

Raiden

  • Guest
Mikrofon
« Reply #2 on: 31 July 2007, 21:24:20 »
No jeszcze popróbuję ale tak jak wspominałem od nie dawna mi przestał działać. Nie robiłem żadnych formatów, nic....

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Mikrofon
« Reply #3 on: 31 July 2007, 21:41:59 »
a dokladniej sprawdz w regulacji glosnosci/opcje/wlasciwosci, zaznacz NAGRYWANIE i upewnij sie, ze masz tam zaznaczony mikrofon jako zrodlo dzwieku, dalej zaznacz ODTWARZANIE i sprawcz czy nie jest wyciszony, no i wspomniane ustawienia mikrofonu typu mic boost itp, gdzies juz to pisalem wiec poszukaj na forum, tam krok po kroku opisalem jak dostroic mic zeby nie robił 'hałasu'

jesli wszystko jest ok i nadal ci zbiera tylko 'szumy' to albo mikrofon walniety albo rozepchane gniazdo/wyjechana wtyczka lub wogole padl kanal na karcie, to nie sa skomplikowane sprawy wiec wina jest czesciej po stronie uzytkownika niz sprzetu np. czasem gry i aplikacje same kontroluja czy mic jest wyciszony lub nie, innym razem tego nie robily, roznie to bywalo, wszystko jest względne :P

ps. a moze po prostu zaszlo zdarzenie o ktorym nie wiesz :D jak np. nieoczekiwana wizyta rodzenstwa pod Twoja nieobecnosc

pzdr

Desperat

  • Guest
Mikrofon
« Reply #4 on: 31 July 2007, 22:07:23 »
ja zawsze sprawdzam na Skype.. Rozmowa testowa... jak nie dziala kupuje nowy :P  szkoda zachodu z kombinowaniem:D   w ciagu roku  miałem juz4 pary sluchawek :P  2x Easy Touch jakies biedz jesycye i teray Geniusa :D

Raiden

  • Guest
Mikrofon
« Reply #5 on: 31 July 2007, 22:09:54 »
Nie znam się na tego typu rzeczach ale sprawdziłem w systemowym rejestratorze dźwięku czy coś nagra jak włącze muzyke. Włączyłem, słychać ale cichutko (aha w razie czego mam mikrofon scalony ze słuchawkami). To co mam się drzeć do tego mikrofonu?

EDIT:
@desperat - raczej mikrofon zepsuty nie jest... myślę, że jak by tak było to by nawet słuchawki nie działały. Napewno coś w systemie leży ;)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Mikrofon
« Reply #6 on: 31 July 2007, 22:48:56 »
desperat: mysle ze szkoda Twojej kasy podczas gdy wystarczyloby sie nauczyc jakichs podstaw, tym bardziej jesli okreslasz sie mianem DJ, wiec wypadaloby Ci, zamiast wyrzucac dobry sprzet gdy tylko nie potrafisz go ustawic:)

raiden: jesli slychac ale cichutko, to znaczy ze mic jednak dziala i kluczem do sukcesu jest okielznanie ustawien, nie wiem czy bedzie jasne co napisze, w razie czego po raz kolejny odsylam do jakiegostam posta

wejdz w regulacje glosnosci i sprawdz co napisalem powyzej -> opcje/wlasciwosci/nagrywanie - najlepiej zanzacz wszystko co tam jest, kliknij ok i patrz na to co sie pokaze i co tam jest wybrane, jesli Ty odpalasz rejestrator dzwieku i puszczasz muzyke i chcesz ja nagrywac, to w opcjach nagrywania musisz zanzaczyc STEREO MIX, wtedy system przekieruje sygnal normalnie wychodzacy na glosniki rowniez i do bufora(obszaru pamieci, szyny danych, cokolwiek i jakkolwiek by to nazywac) z ktorego sie nagrywa, taka wewnetrzna petla, jesli chcesz zbierac do nagrywania (czyli i mowy w grach czy skype) mikrofon to zaznaczony musi byc MIKROFON, ogrom komercjalnych kart obsluguje tylko jeden kanal nagrywania wiec albo wybierasz stereo mix albo mikrofon, nie da rady dwoch rzeczy na raz, a i jeszcze jedno, stereo mix bycmoze zrobi ci z dzwieku mono, w tandetnych nagraniach moze sie wtedy okazac ze np znika werbel albo wokal lub wogole calosc brzmi kijowo, a to dlatego ze realizator puscił je w przeciwfazie i sie zzerowaly, no nie wazne, mozlwie ze rejestrator dzwieku i karty oblsuguja i stereo mixy tak ja sie to pisze:P

jesli masz zaznaczony stereo mix i slychac cichutko to kwestia ustawienia tlumikow  w regulatorze glsonosci, jesli masz do nagrywania zaznaczony mikrofon a odtwarzasz przez sluchawki to nic dziwnego ze slychac cichutko to co pusciles, bo mikrofon nagrywa to, co 'slyszy' , czyli dzwieki z nieopodal polozonych sluchawek, czyli niemalze nic i kupa szumu otoczenia, jesli nie daj boze do nagrywania zaznaczysz mikrofon i go nie wyciszysz w regulacji odtwarzania a odtwarzasz przez glosniki to mozesz miec sprzegi (piski) bo to co powiesz do mikrofonu leci przez komputer, wychodzi na glosniki, z glosnikow wypromieniowane znow trafia do mikrofonu a glosniki znow odtwarzaja to co mikrofon slyszy czyli to co trafilo do niego rpzed chwila czyli w gruncie rzeczy to co wyszlo z glosnikow i tak sie sygnal w zapetleniu wzmacnia nieustannie i PISZCZY, w skrajnych przypadkach mozna zniszczyc glosniki w ten sposob, ale kluczem jest dobranie wzmocnienia i odleglosci mic od glosnikow ;P np dlatego w studiach nagran wokale nagrywa sie odsluch podajac na sluchawki, inaczej by sprzegalo z monitorami studyjnymi a ze takowe drogo kosztuja w razie awarii totez robi sie to na sluchawkach, po prostu jest praktyczniej:)

troche to zagmatwane na pierwszy rzut oka ale na dluzsza mete bardzo logiczne, mysle ze sobie poradzisz jesli radzisz sobie z okienkami i umiesz panel sterowania wlaczyc czy inne cuda łindołsa:P

Raiden

  • Guest
Mikrofon
« Reply #7 on: 31 July 2007, 23:13:26 »
Nie wiem dalej nic nie działa :/
Jakby na coś się przydało to tu daję krótkie nagranie, jakie mi wyszło w rejestratorze dźwięku
http://rapidshare.com/files/46206931/mikro.wav

A tutaj screeny z ustawień dźwiękowych:

"Regulacja Głośności"
--------------------------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/5880/86629893ay6.png

"Regulacja Nagrywania"
--------------------------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/1238/28250942mv5.png

"Zaawansowane sterowniki dla: Mikrofon"
--------------------------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9177/78383516cf5.png

Spartakus_pl

  • Guest
Mikrofon
« Reply #8 on: 06 August 2007, 02:05:25 »
A czy ktoś może mi wytłumaczyć co zrobić w takiej sytuacji gdy: Jestem w drużynie rosyjskiej i chcę mówić przez kanał "team" i owszem mówię ale do drużyny niemieckiej i na odwrót. Prościej mówiąc jak jestem u ruskich to słyszą mnie niemcy na kanale "team" i odwrotnie:) Co zrobić żeby to zmienić, czy to jakiś zonk który albo sam sie zmieni abo nie...

Rabus71

  • Guest
Mikrofon
« Reply #9 on: 08 August 2007, 23:07:20 »
Rabus-  Witam wszystkich jest mi łyso ale muszę powiedzieć , że niemam pojęcia jak uruchomić czat  często podczas gry ktoś mnie zaczepia chce pogadać a Ja niestety tylko słucham  lub coś odpiszę. Proszę o pomoc  , JAK SKONFIGÓROWAĆ CZAT ?

Raiden

  • Guest
Mikrofon
« Reply #10 on: 10 August 2007, 22:10:31 »
Jeśli chodzi o moją sprawe to już możemy sobie odpuścić, bo kupiłem drugi taki sam model i wszystko jest OK. Tylko zastanawia mnie jedno... dlaczego u kumpla działa a u mnie nie? Dziwne... ale zastanawiać się nie będę nad tym ;) Dzięki, że próbowaliście mi pomóc ;)