Author Topic: Brak elementów grafiki przy pojazdach (spaliny i kurz)  (Read 5861 times)

patryk_82

  • Guest
CZEŚĆ!
Proszę o pomoc.
Mam problem z poprawnym wyświetlaniem spalin z rur wydechowych i kurzu wzbijanego przez gąsienice pojazdów (nie dotyczy mojego pojazdu - np. będąc na stanowisku dowódcy czołgu widzę powyższe elementy). W przypadku innych sojuszniczych bądź wrogich pojazdów spalin i kurzu nie widać). Pozatym wszystko OK.
Ustawiałem grafikę na najwyższe detale i nic to nie zmieniło.
Najdziwniejsze jest to że czasami widać spaliny z innego pojazdu (bardzo żadko - "loteria"), wszystkie pozostałe ich nie emitują (w ruchu oczywiście - silnik włączony :p).

Czy ktoś z Was miał podobny problem, jakie mogą być tego przyczyny?

Z góry dziękuję za pomoc!

P.S.
Sterowniki zaktualizowałem (karta graf. GeForce 7600GT)

Biały Orzeł

  • Guest
Brak elementów grafiki przy pojazdach (spaliny i kurz)
« Reply #1 on: 12 April 2008, 17:48:34 »
Jedna rada.NIE PRZEJMUJ SIĘ RÓŻNYMI DZIWNYMI ZJAWISKAMI GRAFICZNYMI :) Problem może leżeć w : bugach/lagach/necie/sterowniku/ustawieniach/zajobiewindy/interwencjiobcychzkosmosu <jednym tchem> lub każdej z tych żeczy osobno lub w dowolnej konfiguracji :D

patryk_82

  • Guest
Brak elementów grafiki przy pojazdach (spaliny i kurz)
« Reply #2 on: 13 April 2008, 12:53:05 »
Dziękuję za odpowiedź!

Sytuacja opanowana - pomogło to co pomaga milonom urzytkowników "windy" (format C: :D).
Może to rozwiązanie radykalne, ale nie mam cierpliwości do tego systemu :p

Pozdrowienia!

kuniu

  • Guest
Brak elementów grafiki przy pojazdach (spaliny i kurz)
« Reply #3 on: 13 April 2008, 19:26:22 »
no proszę, format C bo nie widać spalin w RO:D   prawdziwy pasjonat...

patryk_82

  • Guest
Brak elementów grafiki przy pojazdach (spaliny i kurz)
« Reply #4 on: 13 April 2008, 22:30:50 »
Gra bardzo dobra, ale to nie o wrażenia estetyczne tylko chodzi - jak jedzie taki jeden niemiecki "tank" wyżucający spaliny pionowo w górę za wzniesieniem to widać go idealnie i wiesz gdzię się pokaże za chwilę dokładnie - więcej tłumaczyć nie trzeba :D
Natomiast co do formatu to nie mam ochoty "ryć" w systemie i wymieniać go po kawałku - poprostu nie mam cierpliwości.

Trochę się pośpieszyłem z radością, zagrałem na pierwszym lepszym sererze, lub dwóch i akurat "wylosowano" będzie "dym i kurz", niestety po przerobieniu kilku serwerów i map nadal występownie tych pomocnych elementów jest hazardem.
Zastanawiam się tylko czy ktoś jeszcze zauważył podobne zjawisko,  podejrzewam że jest to bug jak w przypadku JS-2 (chodzi mi o lufe która zawsze stoi w tym samym położeniu kiedy obserwuje się ją ze stanowiska kierowcy, pomimo że ustawiało się ją inaczej).
Byłbym wdzięczny - jeżeli ktoś ma podobny problem niech podzieli się informacją, bo podejrzewać zaczynam moją kartę graficzną :D