Author Topic: Bug Orchestra  (Read 43272 times)

coval

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #60 on: 28 February 2007, 09:05:00 »
Quote
Caly model broni mialem wycentrowany na ekranie, troche w oddaleniu w porowaniu do ironsightsow ale moglem biegac


jak gralem kiedys na practice z botami to zauwazylem ze one tak stale biegaja:D u mnie tez tak sie dzieje a raz jak sie tak zrobilo to nawet fajnei bo w biegu celowalem  izawsze trafialem:p:D

Wrona

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #61 on: 28 February 2007, 11:30:36 »
Quote from: stalker
mam coś nie tego z teksturami swoich dłoni


to chyba krem nawilżający, albo do dermatologa idź...

A może nie z bugów, a z rzeczy, które fajnie by było mieć w grze, to zgłoszenie prośby o wsparcie artyleryjskie... Zawsze brzmi tak samo, np. u Sowietów "nam nużna artpaddzierżka w kwadrat'ie H7". Często zdarza się, że jako Niemiec słyszę sowieckiego kamandira wzywającego arty. gdyby koordynaty odpowiadały za każdym razem rzeczywistości, a mapki podręczne były podzielone na kwadraty, można by było ostrzec drużynę, co wprowadzałoby element "szpiegostwa" do gry.

Kilka razy udało mi się podczas gry dowódcą ustalić punkt do ostrzału nie widząc go, celując na ślepo przez budynki, wzgórza, czy drzewa.
Powinno dać radę wykonywać uderzenia lornetką - obrażenia takie same jak przy biciu kolbą pistoletu

Raiden

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #62 on: 04 March 2007, 17:55:39 »
Nie wiem jak, ale kiedy zakładałem bagnet (nóż czy jak to się zwie) na rifla i kiedy soldier skończył zakładać to nacisnąłem klawisz shift [sprint] i normalnie biegłem sprintem tyle, że miałem te swobodne ruszanie bronią i mogłem strzelać... nadal nie wiem jak udało mi się to zrobić.

Czasami fajnie jest wyłączyć ten swobodny ruch broni... wystarczy kolba[cały czas trzymamy]+sprint[cały czas trzymamy]+przycelowanie bronią+wyłączenie celowanie bronią - wynik - biegniemy sprintem, nie mamy włączony swobodny ruch bronią, i mamy CoDoROdo podobne coś.

Hadess

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #63 on: 04 March 2007, 18:26:48 »
Mi się udało biec sprintem z ironsight :p
pozdrawiam
HAdess

Tomciaz_PL

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #64 on: 10 March 2007, 15:55:35 »
Terespol - mapa z mappacka. Obrazek 1 - śliczny, nie? Obrazek 2 został zrzucony pół metra dalej :/. Ogólnie uważam tę mapę za jeden wielki niewypał. Nie ma żadnych "pół minowych" zabezpieczających podejście do respa, mamy dachy z trawy, niebieskie twarze i broń, lewitujące drzewa (co prawda są też na orelu, ale nie zwraca się na to większej uwagi), snajperzy ściągają przeciwnika z drugiego końca mapy, do tego mamy tylko jedno radio (na respie u Niemców :O_o). Podoba mi się natomiast zdjęcie satelitarne wstawione jako mapa sytuacyjna ).

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl

Raiden

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #66 on: 11 March 2007, 19:26:26 »
Noo KaszpiR, to jest dopiero bug... tylko byś powiedział na jakiej mapie to było? (bo jak na niestandartowych to nic dziwnego)

Offtop.:

Jak ja chciałbym aby mi tak RO pięknie chodził :)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Bug Orchestra
« Reply #67 on: 13 March 2007, 09:16:15 »
koitos1944 jak sie patrzy z domku na appartaments

Bathin

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #68 on: 14 March 2007, 06:00:55 »
Słynny bug na Kaukazie z włażeniem w skały na końcu ścieżki nad "tylną drogą" to pewnie wszyscy znacie, kiedyś chętnie wykorzystywałem ten bug:D, ale jak niektórym ruskim udaje się wejść na tą ścieżkę od strony chaty pasterskiej ? Próbowałem już kilka razy i nic.
Jak taki jeden z drugim typek położy się z rkm na szczycie ścieżki to kosi szwabów jak muchy.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Bug Orchestra
« Reply #69 on: 14 March 2007, 08:51:26 »
1. wykorzystwanie bugow jest nielegane, szczegolnie wlazenie w mape - sa przynajmniej 2 takie miejsca
drugi punkt jest pod strony niemieckiej jak sie biegnie na mortary

2. to tez jest nielegalne.


pierwsze upomnienie, jak nie widze reakcji to ban an 3 miechy.
a jak mnie nie ma na serwerze to ban 24h jak ktos ma screeny na ktorych widac nick, takie obrazki slac mi na priv

edit
usunalem jednak opis jak sie to robi

Bathin

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #70 on: 14 March 2007, 11:06:58 »
Spoko, nigdy na Kaukazie nie jestem ruskiem:no, a w skały już nie wchodzę, bo jest to niemile widziane na "moim" serwerze i wcale się nie dziwię.
Natomiast często kładę się na górkę, też na szczycie tej ścieżki, tuż na granicy pola minowego i wczoraj dostałem TK z tekstem "bug explorer". Moim zdaniem nie jest to wykorzystanie buga bo wchodzi się tam bez żadnego kombinowania.
PZdr

Heniu

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #71 on: 15 March 2007, 15:33:35 »
Co do wlazenia w teksture na Kaukazie na sciezce kolo tylnej drogi to zgoda- ewidentne wykorzystanie buga w grze.

Ale nie zgodze sie ze wskakiwanie na sciezke kolo chaty pasterskiej (tam do kamienia) to bug- nie wykorzystuje sie zadnego bledu w grze.

Wchodzenie w teksture to ewidentna wada kodu gry- tak samo jak np. nogi wystajace na druga strone muru jak sie lezy tuz przy scianie.

Natomiast wszelkie wskakiwanie z rozbiegu w rozne miejsca- to sie wszystko miesci w fizyce gry.
Nie korzystasz z zadnego bledu programu.
To ze jedni to potrafia a inni nie- to sorry, tak samo jedni potrafia trafiac ze snajpy bez podparcia a inni nie- co nie znaczy ze strzelanie ze snajpy bez podpierania jest bugiem.

Tak samo jak np. wskakiwanie na pagórek na lyeskrowy- nie ma zadnego wykorzystania niedociagniec kodu, trzeba tylko umiec.

Tu analogia z CS- na duscie wskakiwanie na niebo na respie CT to ewidentny bug- bo sie biega po niebie.
Ale juz np. podsadzenie goscia w rozne miejsca gdzie normalnie nie jest w stanie wejsc- to nic zlego (np. na rakiety na dolnym BS na nuke albo na cbble na bs B na skrzynie na samym bs)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Bug Orchestra
« Reply #72 on: 16 March 2007, 16:14:10 »
Heniu, a co powiesz na temat podsadzania graczy jedne na drugiego na de nuke na drabince biegnac od ct na gore (przenikanie gracza na gorze przez sufit jest znane, jest to bug gry i uznawany jest za exploit), pdobnie jak na as_oilrig podsadzanie gracza w rogu mapy przy respie CT, dzieki czemu przechodzi sie na tunel wyzej.

a na kaukasusie jak cie ktos podsadzi w klasztorze to lezysz na niebie i to jest ewidentny exploit - nawet jest screen w galerii w fun stuff.

Heniu

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #73 on: 24 March 2007, 12:10:15 »
No wiadomo ze ten przyklad z CS to wykorzystywanie bugow.
Tak samo jak np. na Italy- podsadzanie z dolnej piwnicy kolo respa terro- i CT wychodzi na gornym poziomie, albo podsadzanie z pomieszczenia z butelkami na balkon powyzej mostu- to wszystko jest przenikanie przez sciany, czyli robienie czegos co "normalnie" nie ma prawa zaistniec- a wynika z niedoskonalosci silnika gry.
Tak samo to co piszesz z kaukazem i chodzeniem po niebie- to tez bug ewidentny bo przeciez nie da sie chodzic po niebie normalnie (ani w grze ani w rzeczywistosci)...

Ale juz wbieganie z rozpedu w rozne miejsca na kaukazie, wyskakiwanie na pagorek na lyeskrovy- to jest jak najbardziej OK- tak samo jak w rzeczywistosci zeby gdzies wylezc wysoko trzeba uzyc sily- tak samo tutaj.

Pisze to bo czesto do mnie z pyskiem ludzie leca i na polskich i na zagranicznych serwach- ze jak wyskakuje na kaukazie na skale kolo pasterskiej chaty to wykorzystuje bugi (swoja droga- ci sami goscie czesto na kaukazie wala przez teksture nad tylna droga...).
A to bzdura- kazdy moze tam samemu wyskoczyc bez przenikania przez testury itp.- czyli wszystko jest OK.

A to ze to utrudnia zycie przeciwnej druzynie- to sorry winnetou, kto powiedzial ze ma byc latwo i przyjemnie ?

Btw. to na kaukazie nie tworzy nierownosci- bo tak samo ruscy jak niemcy maja z tego duza korzysc.
Jak niemiec tam wlezie to spokojnie moze zdejmowac ruskich strzelajacych z murow kosciola.

Sadek76_pl

  • Guest
Bug Orchestra
« Reply #74 on: 27 March 2007, 06:55:35 »
Heniu nie tłumacz sie ewidentnie wykorzystujesz buga na kaukazie na skale.