Author Topic: Ogólne wrażenia z gry  (Read 243762 times)

Alex

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #165 on: 21 February 2007, 07:34:53 »
Quote
Studinsky :
... A przeciez noob jest jak niezaorane pole, mozna go nauczyc i ukierunkowac pod swoje potrzeby. Wydawaloby sie, sprawa idealna, wystarczy poswiecic kilka godzin.


Świetnie powiedziane. Czyli "noob" to coś takiego jak dziewica, wystarczy poświęcić kilka godzin (minut :p:D) i ukierunkować pod "swoje potrzeby". A wtedy "jazda" będzie przednia :wink:).

Wrona

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #166 on: 21 February 2007, 12:49:32 »
Tak, tak; byłoby nieźle jak w jakiejś sieci sprzedaży bezpośredniej, żeby każdy gracz z dłuższym stażem wprowadził na scenę kogoś nowego. W ten sposób scena się aż tak szybko nie wykruszy. A potrzeba nowych graczy, bo jak w grze - co prawda nie Axis, ani Allies, tylko: PolscyGracze w ROReinforcements 28%.

Studinsky

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #167 on: 21 February 2007, 14:37:04 »
Alex, jak kto lubi :) Dam Ci telefon do jendego znajomego, ucieszy sie :love :wink

Alex

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #168 on: 21 February 2007, 17:45:14 »
No ja raczej nie myślałem o "męskiej dupeczce" :p tylko o dziewczęciu z biuścikiem , zgrabnymi nóżkami, ładnym tyłeczkiem i resztą "dodatków".

zubr

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #169 on: 21 February 2007, 17:46:47 »
Po ciezkich bojach z bledami, critical errorami i ciut za dlugo ladujacymi sie mapami stwierdzam, ze warto bylo olac AAO (przy ktorym spedzilem znaczny kawalek mojego nedznego zycia) i z trzema dyszkami w rece odwiedzic empik :)

Jedynym minusem dla mnie jest jak na razie tylko fakt, ze po kazdej rundzie nie ma mozliwosci wyboru klas od nowa i wychodzi na to, ze "najlepsze" klasy dostaja ludzie z najszybszym netem.

Mati

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #170 on: 21 February 2007, 18:00:42 »
Nie z najszybszym netem, a z najlepszym komputerem ^^.

PrezesOi

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #171 on: 21 February 2007, 18:18:36 »
Tak jak pisze Mati - szybkosc inetu nie ma znaczenia,  liczy sie glownie RAM. 2GB naprawde pomaga, nie tylko w RO ;)

Studinsky

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #172 on: 22 February 2007, 07:34:52 »
Powinien byc vote na klasy, czasem przegrywa sie na publiku dlatego, ze wrog ma dobrego snajpera / dowodce, a nasz sie nie zna lub ma wlasna wizje walki, ktora nijak sie nie pokrywa z potrzeba zespolowego grania. I gdy ktos ostentacyjnie nawala, powinien zostac zepchniety z roli (bo kickowanie byloby chamskie i w dodatku ludzie niechetnie kogos kickuja).

W AAO tez gralem (od 1.6 do jakiejs 2.1) ale AAO przybralo kierunek CSa, zrecznosciowki tylko upozorowanymi na symulacje. Moze teraz sie to zmienilo, nie wiem, ale nie sadze.
W RO skill ma znaczenie, ale znacznie mniejsze. Podstawa to zorganizowane granie (wczoraj CoH robilo co chcialo z niezorganizowana grupa graczy) oraz rozsadek. To jest to, co spodobalo mi sie najbardziej. Mam pewna wiedze o realiach pola walki i mimo braku skilla moge czasami calkiem niezle nabroic i dlugo pozyc, stosujac ta zdroworozsadkowa wiedze. W innych grach jakos tego nie zauwazylem - jest wiekszy rozdzwiek miedzy graczami zaczynajacymi przygode, a tymi znajacymi mapy i triki. Takie przynajmniej odnioslem wrazenie.

Wawer

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #173 on: 22 February 2007, 09:49:45 »
Quote
Studinsky :
bo kickowanie byloby chamskie i w dodatku ludzie niechetnie kogos kickuja


Ja tam uważam, ze kickowanie nie jest chamskie. Gra polega na współpracy, jeśli ktos nie umie, w ten sposób może sie nauczyć. Zwykle jak się cos takiego dzieje, ludzie przez pół mapy się wściekają, zamiast po prostu powiedzieć gościowi ocb. Mam też wrażenie, że część nie wie jak zavotować kicka;)

Raiden

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #174 on: 22 February 2007, 09:56:05 »
Quote from: Wawer
Ja tam uważam, ze kickowanie nie jest chamskie.


Czasami jest chamskie... pamiętam jeszcze te czasy z CoD2, kiedy to jakiś klan dawał głosowanie na kick i to każdej osoby po to aby mogli sobie pograć sami na publicznym serwerze.
Ale fakty faktami w RO czasami trzeba kickować...

Alex

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #175 on: 22 February 2007, 10:14:42 »
Studinsky, nie ma sprawiedliwości na świecie. I nie ma takiego vota który by tę sprawiedliwość przywrócił.
W RO czy w DOD kto ma szybszego kompa ten wybiera klasę. Sprawiedliwszego rozwiązania chyba nie będzie.

A co do znaczenia skila to idź i pograj na jakimś zachodnim publiku z graczami z klanow  Project-Twilight, Full Metal Jacket, Nw czy BuZ!ne$$ abyś się przekonał jak bardzo się mylisz. Pozbedziesz sie złudzeń.

Studinsky

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #176 on: 22 February 2007, 11:28:30 »
Mówię o staysfakcjonującej grze, nie o mierzeniu sie z najlepszymi. W AAO i innych bez dlzuszego doswiadczenia jestes skazany na bycie w niebycie :) W RO na wiekszosci serwerow nawet bez skilla masz mozliwosc przyczynienia sie do wygranej Twojej strony. O to mi chodzilo w poprzednim poscie.

Quote
[W innych grach]...jest wiekszy rozdzwiek miedzy graczami zaczynajacymi przygode, a tymi znajacymi mapy i triki.

Nie mowie, miedzy elita, a noobem, bo to zupelnie inna historia

Bathin

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #177 on: 22 February 2007, 12:15:24 »
No to ja też przyznam że gdy tylko dokupiłem RAM mogę już śmiało po załadowaniu mapy wybrać jaką chcę klasę :)
Tak że polecam wszystkim narzekającym na np brak snajpy minimum 1 GB ram.

J@hoo

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #178 on: 22 February 2007, 12:45:38 »
Quote
Bathin :
No to ja też przyznam że gdy tylko dokupiłem RAM mogę już śmiało po załadowaniu mapy wybrać jaką chcę klasę :)
Tak że polecam wszystkim narzekającym na np brak snajpy minimum 1 GB ram.

No tu bym polemizował - równiez mam 1GB ramu, ale i tak zacinki ze snajpą bywają ogromne. Co mnie do szału doprowadza to kręcący się w kóło biegnący do przodu OP4y (wrogowie) w celowniku. Dlatego z powodu tej gierki inwestuję w nową kartę (HIS RADEON X1600PRO 512MB DDR2 ICEQ SILENT BOX), bo w chwili obecnej mam radka 9600 128MB, lecz wymięka na tej gierce. Natomiast zdziwiony jestem, bo w AA idzie jak ta lala, bez ścinek, piękne cienie.
Apropos noobów : w jaki sposób stwierdzacie, że grający jest noobem?
a) bo gra nie po waszej myśli?
b) bo kampi?
c) bo nie ma kontaktu głosowego i ciężko mu się porozumieć w kwestii wykonu rozkazu?
d) bo zaczyna grać w RO i stara się zrozumiec o co tu chodzi :)

PrezesOi

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #179 on: 22 February 2007, 13:08:54 »
J@hoo czemu akurat RADEON X1600PRO 512MB?
Pytam bo skladam komputery i o tych kartach mam jak najgorsze zdanie zwlaszcza jezeli chodzi o wydajnosc w grach.